Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 24 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Ліз до жінок на шию, а до чоловіків... в бензобак: кременчуцький організатор злочинної групи мав час на каяття

 

3 грудня 2021 09:00

Судова справа.

Днями колегія суддів Автозаводського районного суду Кременчука в складі: головуючого судді Предоляк О.С.,

суддів Гусач О.М., Пальчик О.О. розглянули у відкритому судовому засіданні в залі суду об`єднане кримінальне провадження по обвинуваченню.

Антона* - раніше судимого уродженця Кременчука у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч. 2 ст. 186 (Грабіж), ч. 5 ст. 185 (Крадіжка) КК України,

Макара - раніше судимого уродженця Кременчука у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 185 КК України,

Степана - раніше судимого уродженця смт.Козельщина  у вчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч. 5 ст. 185 КК України,

Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

Так, 19 вересня 2016 року о 13.15 Антон, знаходячись на перехресті вулиць Троїцька та Горького в м Кременчуці, побачив потерпілу, у якої на шиї був золотий ланцюжок з кулоном у формі серця. Він зірвав ланцюжок.  З місця скоєння злочину зник та розпорядився майном на власний розсуд, чим заподіяв потерпілій матеріального збитку на суму 9 тис 533 грн.

21 2016 року о 12 годині, Антон, біля будинку 7 по вулиці Перемоги в м Кременчуці, побачив у потерпілої на шиї золотий ланцюжок, яким потім заволодів, чим заподіяв потерпілій матеріального збитку на суму 4 тис 440грн.

У грудні 2017 року він же у м.Гайсин Вінницької відкачав дизельне пальне об`ємом 311 літрів з автомобіля марки «MAN».

Після цього він ще кілька разів відкачував пальне з чужих автівок.

Антон, будучи раніше неодноразово судимим за злочини проти власності і маючи значний досвід злочинної діяльності, не бажаючи ставати на шлях виправлення, не маючи протягом тривалого часу постійної роботи та достатніх доходів для існування, усвідомлюючи прибутковість та відчуваючи безкарність злочинної діяльності, приблизно у листопаді 2017 року запропонував своїм знайомим Макару і Степану вчиняти крадіжки паливно-мастильних матеріалів з вантажних автомобілів, які знаходилися на узбіччі автошляхів, на що останні погодились.

Залучаючи вищевказаних осіб до складу організованої групи, Антон повністю був впевнений у підтримці його пропозиції чоловіками , оскільки спільно проживав та перебував з останніми у дружніх відносинах, достовірно знаючи про відсутність у них постійних джерел доходу і, як наслідок скрутне матеріальне становище.

Як організатор та керівник злочинної групи, Антон виконував організаційно-розпорядчі функції: визначав час та місця вчинення злочинів, конкретні об`єкти злочинних посягань, безпосередньо вчиняв крадіжки паливо-мастильних матеріалів, збував викрадене, розподіляв кошти та цінності, отримані в результаті злочинної діяльності серед членів злочинної групи.

Макар і Степан діяли згідно з вказівками Антона: виконували визначені функції у складі групи, безпосередньо брали  участь у вчиненні крадіжок.

З метою вчинення злочинів чоловіки використовували автомобіль «Mercedes-Benz Vito 110D»,  який обладнали пластиковою бочкою ємністю 1000 літрів та електродвигуном із гумовим шлангом.

Втілюючи в життя свій злочинний план, обвинувачені, діючи в складі організованої злочинної групи, очолюваної Антоном, провівши попередню підготовку, у період часу з 13 грудня 2017 по 16 січня 2018, вчинили ряд крадіжок дизельного палива з вантажних автомобілів на території Вінницької області, маючи при цьому стійкий намір продовжити свою злочинну діяльність. Однак, 16 січня 2018 їх злочинну діяльність викрили та припинили співробітники поліції.

Обвинувачений Антон у судовому засіданні вину у вчиненні кримінальних правопорушень за епізодами 1 -2 визнав і погодився з усіма фактичними обставинами справи, пояснив, що дійсно 19 та 21 вересня 2016 року відкрито повторно заволодів золотими виробами потерпілих, а протягом грудня 2017-січня 2018 здійснив таємне повторне викрадення паливно мастильних матеріалів потерпілих . Пояснив, що більше подібного не вчинить, працевлаштований та соціалізувався.

Допитані в судовому засіданні обвинувачені Макар і Степан свою причетність до вчинення інкримінуємих кримінальних правопорушень категорично заперечили. Суду повідомили, що вважають себе невинуватими. Давати показання у вільній формі та відповідати на запитання сторін відмовилися.

Колегія суддів ухвалила визнати обвинуваченого Антона винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 186, частиною другою статті 185 Кримінального кодексуУкраїни  та призначити остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки 7 місяців.

Зарахувати в строк відбування покарання за цим вироком період перебування  під вартою з 16 січня 2018 року по 12 травня 2020 року з розрахунку один день попереднього ув`язнення дорівнює двом дням позбавлення волі (ч. 5 ст. 72 КК України).

Вважати Антона таким, що відбув покарання за вироком Автозаводського районного суду міста Кременчука від 08 листопада 2021 року у виді чотирьох років семи місяців позбавлення волі.

Макара і Степана вирішили визнати невинуватими у пред`явленому обвинуваченні за частиною п`ятою статті 185 Кримінального кодексуУкраїни та виправдати їх, оскільки не доведено, що кримінальні правопорушення вчинені обвинуваченими.

Стягнути з Антона 6 тис 689грн процесуальних витрат на користь держави за проведення експертиз.

Стягнути з Антона на користь ПП АП «Укртранс» у відшкодування шкоди 15 тис 827, 57 грн. В іншій частині відмовити

На вирок можуть бути подані апеляції до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано.

 

 

Антоніна Озерна

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися