Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 4 Серпня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Установила Рекорд України: колишня працівниця КрАЗу Тетяна Мкртчян вишила майже 7 млн хрестиків 

 

 

21 червня 2021 15:00

Свою працю, створену за останні 15 років, показала допитливим глядачам.

«Хрестик до хрестика — при каганцях

Долю Вкраїни вночі вишивали...» - згадуються слова відомої пісні, коли дивишся на роботи талановитої кременчужанки Тетяни Миколаївни Мкртчян.

Сьогодні жінка разом із рідними принесла до читального залу бібліотеки на Соборній частину своїх робіт. Картини на християнську та побутову тематики, зображення птахів, тварин, казкових героїв, дорослих людей та підлітків заполонили стіни читальної кімнати. Їх майстриня об'єднала у експозицію «Перлина вишиваного світу». У картинах так багато відтінків, що здаються непростої складності намальовані картини. А виявляється, замість фарби – дрібний хрестик.

У центрі експозиції - чимала робота, копія фрески Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря». Далі її оточують полотна з найрізноманітнішими сюжетами, що не можуть не здивувати та не заторкнути серця допитливого глядача.

Лана Вєтрова, керівник Національного Реєстру Рекордів України:

- Є роботи, які торкають саму душу. Через те, що зроблені руками людини. Я коли побачила ці картини – була вражена, адже побачила не просто великий хрест, а це просто гобеленові картини.

Гобелени надзвичайно цінуються в Європі і в світі. Те, що для нас є національним, традиційним надбанням того, що в Україні багато жінок люблять вишивати, то для Європиі  для світу це просто музейні експонати.

Тож експерти взялись рахувати хрестики авторки і дослідили, що загальна сума хрестиків на роботах вишивальниці сягає майже 7 мільйонів вишитих хрестиків.

Лана Вєтрова, керівник Національного Реєстру Рекордів України:

- Для того, щоб показати цей об’єм роботи – ми обрали номінацію «Найбільша площа вишитих робіт. Площа вишитих робіт ми маємо 25 квадратних метрів, а якщо точніше 25,37 кв м, або 6 млн 716 тис хрестиків. 

Майстрині вручили спеціальне підтвердження, що вишиті хрестики на її авторських роботах на даний момент вважаються українським Рекордом.

До речі, життєвий шлях працелюбної кременчужанки описав у художньому альбомі «Кременчук мистецький» літератор Федір Чужа. Адже роботи містянки справді складні та виконані не по мальованих ескізах, а шляхом вирахованих хрестиків по «чистому полі» полотна.

Тетяна Мкртчян, кременчуцька майстриня:

- Ви подивіться, що це все прочитано,я  шию не по, як кажуть, набитому, а прощитую, що воно було схожим і вийшло до от таких картин.

Жінка наголошує, що вишивання дозволяє відволіктися від проблем та що коли береться за вишивку, забуває про будь-які хвороби.

Найпершу роботу колись дозавершила, вишиваючи для онуки вітальну серветку на день народження. Так знайшла собі улюблене хобі життя.

На питання, яка ж робота для неї особлива, жінка відповісти не може, адже в кожну вкладала часточку душі.

 Тетяна Мкртчян, кременчуцька майстриня:

- Це ви в мене таке питаєте - як скажи, яка у тебе улюблена дитина. Так і картини. Я не беру в магазинах що попало. А так – сподобалась – вишила і чи подарувала, чи віддала кому. 

Вишивати почала 15 років тому. Жартує, що до таких картин приступила після того, коли всі домашні заявили, що їм уже немає куди дівати нав’язаних від неї шкарпеток. Матеріал використовувала найрізноманітніший – від куплених ниток до тих, що вдається розпустити зі светрів чи інших речей.

Тетяна Мкртчян, кременчуцька майстриня:

- Я не знаю, я ніде не вчилася, ніде його не пробувала. Мені було 61 рік і уже на 62-ому році життя я почала вишивати. І оце за 15 років.

До пенсії майстриня працювала у ливарному цеху Кремечнуцького автомобільного заводу, спершу була кранівницею, далі стала майстром. Разом із чоловіком- Володимиром Михайловичем виховала трьох дітей, які вітали жінку тут на заході разом з іншими родичами. Поздоровили містянку з входженням до Української Книги Рекордів і місцеві вокальні колективи.

Зараз пані Тетяна вишиває невістці таку ж картину, яку колись 8 років тому створила для онуки. Наголошує, зупинятись на досягнутому не планує, тож доки є здоров’я, продовжуватиме передавати вишиту любов на полотна.

Нагадаємо, На заході у Кременчуці зареєструють РЕКОРДНУ найбільшу кількість вишитих хрестиків на авторських картинах

 

 

Ліна Романченко

Фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися