Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 9 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Резонанс: правоохоронців, які у Крюківському райвідділі міліції вбили 25-річного кременчужанина, визнали винними у перевищенні повноважень, але звільнили від покарання 

 

18 декабря 2018 11:40

Журналістам став відомий вирок суду.

17 грудня нарешті була поставлена крапка у резонансній справі за фактом смерті 25-річного кременчужанина Євгена Букрєєва 19 травня 2007 року у стінах тодішнього Крюківського райвідділу міліції.

Обвинуваченими у справі були правоохоронці Артем Кишлян й Сергій Чуб, адже судмедексперт вказав, що смерть Євгена Букрєєва настала протягом короткого проміжку часу з моменту отримання тілесних ушкоджень. Вказаний відрізок часу співпадав з перебуванням потерпілого в одному кабінеті з обвинуваченими.

Цю справу розглядали різні суди і різні судді. І якщо Кишлян - знаходився під підпискою про НЕ виїзд із грудня з 2010 року, то Чуба затримували за допомогою журналістів, які побачили його в місті і викликали міліцію. До цього пана Чуба було оголошено у розшук, оскільки останній ухилявся від відбування покарання у вигляді 9 років позбавлення волі, яке 5 листопада 2011 року йому призначив Крюківський райсуд через смерть кременчужанина.

У 2016 році суддя Мурашова після допомоги журналістів визнала, що Чуб буде знаходитися під вартою.

Тоді представники громадянського корпусу «Азов» заявляли, що справа має тенденцію до затягування.

Суддя Мурашова не змогла розглянути та винести кінцеве рішення через те, що термін її суддівських повноважень сплив

Згодом майже всі судді Крюківського райсуду взяли самовідводи.

Тоді кримінальну справу по факту смерті кременчужанина Євгена Букрєєва у стінах Крюківського райвідділу міліції почали розглядати в Кременчуцькому райсуді після того, як суддівський корпус Крюківського суду фактично виявився неспроможним винести вирок/рішення.

Суддя Юрій Степаненко 1 вересня 2017 року, офіційно розпочав наново розгляд кримінальної справи за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що призвело до смерті 25-річного кременчужанина Євгена Букрєєва 19 травня 2007 року у стінах тодішнього Крюківського райвідділу міліції.

Однак на судове засідання прибули лише потерпілі, їх представники та адвокат підсудного Сергія Чуба, який нині перебуває під вартою.

На засіданні також був відсутній й інший обвинувачений по справі, екс-міліціонер Крюківського райвідділу – нинішній працівник поліції Артем Кишлян.

Не було на суді й прокурорів Кременчуцької місцевої прокуратури.

Як повідомив Кременчуцькій газеті один із присутніх на судовому засіданні, причини такої масової неявки до суду – не відомі.

За таких обставин судді Кременчуцького райсуду не залишалось нічого робити, окрім як перенести слухання матеріалів кримінальної справи на 19 жовтня.

Згодом суддя Ю.Степаненко пішов на відпочинок і справа потрапила до судді Світлани Клименко.

У неї слухання також затягувалися. Тоді активісти заявили, що це робиться, аби згодом обвинувачені були звільнені від відбування покарання на підставі ст. 49 Кримінального кодексу України у зв’язку з закінченням строків давності.

17 грудня 2018 року відбувся розгляд резонансної кримінальної справи про обвинуваченню колишніх службових осіб органу державної влади у складі двох осіб за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями).

Вироком Кременчуцького районного суду Полтавської області усіх обвинувачених визнано винними за ч. 2 ст. 365 КК України та призначено наступне покарання:

  • Чубу – у виді позбавлення волі на строк 5 (п’ять) років без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади та без застосування ст. 54 КК України.
  • Кишляну - у виді позбавлення волі на строк 5 (п’ять) років без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади на 3 (три) роки.

На підставі ст. 54 КК України позбавлено Кишляна спеціального звання капітана поліції.

У відповідності до ч.5 ст.74 України Чуба звільнено від відбування покарання на підставі ст. 49 КК України у зв’язку з закінченням строків давності.

У відповідності до ч.5 ст. 74 України Кишляна звільнено від відбування основного та додаткового покарання на підставі ст. 49 КК України у зв’язку з закінченням строків давності.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться