Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

"Безкарність породжує беззаконня": керманич поліції Полтавщини Рогачов про "справи свинарчуків", "золотий трактор" Мовчана та недопрацювання колег

27 січня 2022 14:30

"Зараз ми переформатувались повністю і я впевнений, що найближчим часом також ви побачете результати".

"Як відомо, "Безкарність породжує беззаконня". Давайте подивимось, усі справи за ст. 171 (перешкоджання журналістський діяльності) Кримінального кодексу у Кременчуці закриті, крім останньої (стосовно Антона Воробйова). Це не нормально!

Стосовно тих 20 справ, які називають "справами свинарчуків" - йдеться про розкрадання коштів з бюджету, а це, наприклад, закупівлі фрези за завищеною ціною тощо. За цими справами нікому не оголошено підозру. Багато з них розслідуються по кілька років, інші - лише з минулого. Що з цими резонансними справами? Журналісти, активісти борються, а у підсумку мають нуль. Навіщо тоді це робити?" - саме такі запитання поставили сьогодні начальнику поліції області Євгену Рогачову журналісти у Кременчуці.

"Дайте мені перелік цих кримінальних проваджень. Начальників слідчих відділень я представив 2 тижні тому. Керівництво фактично оновилось в цілому управління Національної поліції в Полтавській області. Заступник по кримінальній поліції також у мене новий. Заступник по матеріально-технічних та інших питаннях фінансів теж новий. Якщо є слушним це запитання для міста Кременчука, питань нема. Надайте мені, будь ласка, окремо. Тим паче, у нас з вами конект є, надайте мені ці справи, я перевірю. Якщо потрібно – я їх заслухаю. Подивимось, що це за кримінальні провадження і чому вони закриті. Чому вони не розслідувались, у даний момент я не можу вам розповісти", - заявив Є.Рогачов.

Але журналісти стояли на своєму: " Я розумію, що ви не можете розповісти про справи минулих років. Але справа остання – це "золотий трактор Мовчана". Це людина, яка "вибила" гроші з державного бюджету і в Омельнику придбали трактор удвічі дорожчий, ніж інші ОТГ…"

Є.Рогачов заявив, що з цього питання відомості внесені в ЄРДР. Розпочато досудове розслідування.

"Але відомості не хотіли вносити, а сталося це за рішенням суду. Тут вже ваше недопрацювання. Не вас особисто, а ваших підлеглих", - продовжували журналісти.

"Повертаючись до Кримінально-процесуального кодексу, зазначу - я не можу примусити начальника слідства внести або не внести. Тому суд розглядав. Але відомості внесені в даний момент...

Моя думка, ми з вами вже спілкувались з цього приводу не раз, моя особиста позиція - внести максимально у найшвидші строки справу по заявах про вчинення злочину...

Заява повинна бути внесена, повинно провестися розслідування. Навіть якщо воно не має складу злочину. Але повинно внестися, повинен допитатися заявник і повинно прийнятися рішення.

Якщо це надумані якісь мотиви – це цивільно-правові відносини. Бо взагалі, на думку громадянина, це є злочин, а по закону – це не є злочин, це являється іншим. Є в нас ще і адміністративний кодекс. І у нас є господарський кодекс, який врегульовує певні життєві ситуації в суспільстві, але є різні рівні відповідальності. Тому зрозуміло по трактору, я впевнений, що ми в найкоротший термін закінчимо розслідування і доведемо до громади про наші результати розслідування", - зазначив Є.Рогачов.

Під час прес-конференції він заявив, що по справах з розкраданням бюджету, нецільовим використанням бюджетних коштів поліція області наприкінці минулого року недоопрацювала.

"Мабуть, це сказалось, бо ГНПУ дійсно перебувало тривалий час без керівника... І відверто кажучи, мабуть, особовий склад або не звертав уваги, або якимось чином не хотів направляти свої сили на саме цец напрямок роботи. А саме – це виявлення та документування, будемо казати, розкрадання грошових коштів територіальних громад, державних коштів, колективних коштів і так дала, і так далі.

Що це я маю на увазі, це службові, господарські злочини, фактично ми дуже не низькому рівні в тому році спрацювали, як ГУНП. Враховуючи, що я керівник, то я відповідаю вже не тільки за те, що зроблено, а й за те, що допустили прорахунки.

Ми їх бачимо. Зараз ми переформатувались повністю і я впевнений, що найближчим часом також ви побачите результати",- сказав Є.Рогачов.

Нагадаємо, Суд зобов’язав поліцію Кременчука порушити кримінальну справу по закупівлі "золотого трактора" нардепа Мовчана

Про «золотий трактор» нардепа Мовчана тепер знає вже вся Україна

Квартирний переполох, або Як «кременчуцькі свинарчуки» житлом обзавелися

На КП «Благоустрій Кременчука» куплять чотири «золотих» трактора

«Кременчуцькі свинарчуки»: витрачали мільйони на нібито будівництво, яке уже раніше виконувалося

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися