Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Що робити, якщо є підозра на вивих плеча

20 вересня 2022 10:55

 

Плечовий суглоб один із найбільш рухливих у людини. Він же є чи не найексплуатованішим, поступаючись у цьому лише колінному зчленуванню. Висока рухливість, гнучкість та еластичність плечового суглоба дозволяє нам обертати рукою, виконувати махові рухи, піднімати вагу та утримувати руку у стані навантаження. Зворотною стороною медалі є підвищений травматизм даної ділянки, особливо це стосується такої поширеної травми, як вивих плеча.

Що відбувається при вивиху плеча?

Згідно зі статистикою, на вивих плеча припадає понад 70% випадків від усіх внутрішньосуглобових травм, що щорічно фіксуються. Найчастіше це рецидиви колишніх ушкоджень (так званий звичний вивих плеча).

При вивиху відбувається випадання головки плечової кістки з лопаткової виїмки. Внаслідок такого патологічного стану порушується цілісність зчленування, рука знерухомлюється, а потерпілий страждає від болю та дискомфорту.

Більше інформації про вивих плеча та методи лікування за посиланням arthroscopy.kiev.ua/вивих-плеча.

Чому відбувається вивих плеча?

Якщо говорити про причини, вивих плечового суглоба може бути результатом вроджених патологій (слабкість м'язової системи, суглобова гіперрухливість, гіподинамія), рецидивом попередніх подібних травм, а також наслідком звичайної необережності.

Серед поширених причин вивиху плеча відзначають:

  • падіння на витягнуту руку;
  • проникаючий прямий удар в область плеча;
  • тривалі фізичні навантаження (особливо обертальні рухи).

Крім того, причиною ослаблення плечового суглоба та його вразливості можуть стати наслідки неякісної анестезії, некваліфіковане лікування із введенням ін'єкцій у зону плеча, невилікувані травми, розтягування та не тільки.

Звичний вивих відбувається на тлі попередніх аналогічних травм. До чергового випадання головки кістки з гленоїдної виїмки може призвести просто різкий рух рукою (через деградацію та ослаблення тканин)).

Симптоми вивиху плеча

Вивих плечового суглоба не підносить чогось нового. Симптоматика така ж як і у більшості подібних травм. Пошкодження супроводжується руховою дисфункцією, вираженим больовим ефектом та запальним процесом у зоні каліцтва.

Більш детально про симптоми:

  • сильний гострий біль у момент отримання травми;
  • надалі біль стає приглушеним (внаслідок адаптації організму);
  • набряк розвивається досить швидко;
  • спостерігається підвищення температури як ознака запалення;
  • у складних випадках помітні зміни форми плеча.

Крім симптомів, діагностика вивиху плечового суглоба включає:

  • двосторонню рентгенографію (два знімки – ззаду та спереду);
  • магнітно-резонансну томографію (призначається у складних випадках).

Найчастіше необхідна консультація 2-х лікарів – травматолога та хірурга-ортопеда. Лише огляд спеціаліста в комплексі з приладовою діагностикою дасть точну відповідь на питання, який характер ушкодження.

Лікування вивиху плеча

Методи вправлення вивиху та усунення його наслідків є окремими дисциплінами, оскільки мають зовсім різний підхід. Якщо травма сталася вперше – можна обмежитись консервативним лікуванням. При рецидивах це вже не є вирішенням проблеми.

При вивиху плечового суглоба лікар надає потерпілому першу допомогу (знеболювання), після чого вправляє голівку кістки назад у лопаткову виїмку. Далі рука фіксується в спокійному положенні, призначається анальгетики, протизапальні та імуностимулюючі засоби.

Якщо йдеться про звичний вивих плеча з постійними рецидивами, єдиним рішенням проблеми є хірургічне лікування. Найбільш ефективною вважається операція Банкарта, яка успішно виконується методом артроскопії. Цілі даного методу – усунення пошкоджень суглобової губи, відновлення цілісності кісткових тканин та зміцнення надкісткових м'язів.

 
 
 
На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися