Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Що таке експрес-імплантація зубів і коли її використовують

26 серпня 2022 09:50

Кожен, хто з тієї чи іншої причини втратив зуб, бажає відновити його якнайшвидше. Особливо це стосується випадків, коли зуб втрачено у передній зоні. Більшість людей упевнена, що імплантація – це дуже тривала процедура, і до повноцінного відновлення зубного ряду мине багато місяців. На думку більшості пацієнтів, ходити з одним лише імплантатом, в очікуванні приживлення, ще гірше, ніж ходити без зуба. Тому часто вони запитують стоматологів про можливі варіанти протезування тут і зараз. Чи може до таких варіантів увійти і імплантація? Насправді так.

 

Що таке експрес-метод імплантації зубів

Багато хто навіть не чув, що таке експрес-імплантація зубів. Це процедура, під час якої імплантат встановлюється після видалення зуба, а потім покривається коронкою.

Цей варіант здійснюється при несправному руйнуванні зуба або неможливості його лікування. Однак пацієнту стоматологічної клініки слід пройти консультацію у імплантолога, перш ніж зуб буде видалено. Це може зрозуміти, наскільки можлива процедура, чи протипоказання. Також лікар допоможе вибрати відповідний імплант та вивчити загальний стан ротової порожнини.

Видалення зуба та імплантація в даному випадку виконується протягом однієї процедури. Вживлення штучного кореня відбувається в лунку, що утворилася. Потім імплант встановлюється тимчасова коронка. Відновити красу посмішки та жувальну функцію можна лише за кілька годин. Однак повноцінно завершити процедуру вдасться лише через кілька місяців, після того, як буде встановлена ​​постійна коронка.

Які є варіанти експрес-імплантації

У сучасній стоматології процедура експрес-імплантації зубів можлива різними способами. Залежно від ситуації стоматолог підбере найбільш оптимальний варіант, і виконає процедуру, відповідно до нього:

 1. Однофазна імплантація. Призначається лікарем частіше у тому випадку, коли відсутня одразу кілька зубів поспіль. Даний варіант пропонує пацієнту лише встановлення імплантатів. Пластикові коронки ставлять за кілька днів, а постійні – за рік.
 2. Класична одномоментна. Відмінний варіант для тих, хто потребує видалення одного зуба. Після цього відбувається імплантування і покриття тимчасовою коронкою. Спосіб не підходить, якщо видалення не було проведено тут і зараз.
 3. Міні-імплантація. Ще один різновид експрес-протезування. У повністю порожню щелепу вживлюють два імпланти MDI. Потім на них закріплюється повноцінний протез, що фіксується за допомогою матричних замочків.

Переваги одномоментної імплантації зубів

Така процедура, як експрес-імплантація зубів, має певні переваги. Найголовніші це:

 • естетичний результат;
 • моментальне встановлення пластикової коронки;
 • зниження хірургічного втручання.

Крім іншого, ясенний контур відразу формується правильно, завдяки чому попереджаються ускладнення. Досить швидко ясна охоплює імплантат і приживається, як у випадку із природним зубом. Адаптація та загоєння відбувається швидше завдяки тому, що ясна не травмувалася підготовкою лунки. Плюс, пацієнту не потрібно протягом тривалого часу ховати посмішку. Це важливо як для естетики, а й попередження атрофії кістки.

Як проходить експрес-імплантація

Хоча технічно експрес-імплантація зубів вважається складним процесом, проте вона ж – найменш травматична. На відміну від класичної імплантації, не потрібно розрізати ясенну та кісткову тканину, щоб сформувати лунку. За підсумками кровоточивість менша і ранка загоїться швидше.

Експрес-імплантація проходить за таким алгоритмом:

 1. Підготовка. Діагностика пацієнта з метою оцінки стану виключення протипоказань.
 2. Видалення зуба та перевірка лунки. Перевірка потрібна для підтвердження, що всередині не залишилося уламків кістки і можна переходити до імплантування.
 3. Встановлення тимчасової коронки. Проводиться після перевірки стабільності імпланту.
 4. Встановлення постійної коронки. Через 3-4 місяці.

Чи є протипоказання для експрес-імплантації

Як і у всякої медичної процедури, цей вид імплантування має свої протипоказання:

 • анатомічні особливості щелепи;
 • атрофія кісткової тканини через відсутність рівномірного навантаження;
 • вік пацієнта менше 18 років;
 • запалення щелепної кістки;
 • наявність злоякісних пухлин;
 • патології нервової та інших систем організму;
 • період вагітності чи годування;
 • занадто велика лунка дома віддаленого зуба;
 • стоматологічні захворювання (гінгівіт, пародонтит та ін.).

Зваживши всі «за» і «проти», стоматолог може запропонувати використання спеціальних модифікацій імплантів, або заборонити процедуру зовсім.

партнерський матеріал


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися