Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Що таке віртуальний сервер для сайту

2 вересня 2022 17:25

 

Розробники, проекти з високою відвідуваністю, ті, кому потрібний великий дисковий простір – це далеко не повний перелік тих, кому варто придбати саме віртуальний виділений сервер. Ці проекти вирізняє:

  • висока потреба в потужності, пропускній здатності, вільній пам’яті;
  • необхідність тонких налаштувань;
  • високе навантаження і, можливо, його пікове зростання, коли з серверами працюють інтенсивно.

Віртуальний сервер VPS є рішенням для всіх цих випадків. При цьому він коштує дешевше, ніж фізичний виділений сервер.

Про що йдеться

Якщо дуже приблизно пояснювати, що таке віртуальний сервер, то його можна порівняти з квартирою в багатоквартирному будинку. У такої квартири власні санвузол і кухня, там зроблено ремонт, відбувається власне життя, але вона використовує спільні на весь будинок комунікації.

Так само віртуальний сервер – це імітація фізичної машини, розгорнута на окремому сервері чи в хмарі. Кілька віртуальних серверів ділять ресурси фізичного сервера чи хмари, підтримуваної кількома серверами. Всередині кожного сервера користувач має певну свободу – встановлення програм, налаштування. Але діяльність віртуальних серверів підтримується фізичним, і ресурсів на кожен виділяється стільки, скільки обумовлено тарифним планом.

Для чого потрібен VPS

Щоб зрозуміти, навіщо потрібен віртуальний сервер, треба врахувати, що сучасні фізичні сервери дуже потужні. Оренда такого комп’ютера доволі дорого коштує.

І певна кількість проектів опиняється в ситуації, коли ресурси фізичного виділеного сервера для них надмірні, а ціна занадто висока. Водночас віртуальний хостинг уже не відповідає потребам проекту. В таких випадках віртуальний виділений сервер стає компромісним варіантом. Це рішення дає можливість отримати потужний і автономний сервер, але не занадто дорогий. Здешевлення досягається за рахунок того, що кожен віртуальний сервер споживає не всі потужності фізичного, а тільки частину.

Порівняння VPS з віртуальним хостингом дає таку картину:

  • віртуальний хостинг простіший у використанні, але віртуальний сервер можна налаштовувати під власні потреби;
  • віртуальний сервер дорожчий, ніж віртуальний хостинг, проте він дешевший, ніж фізичний виділений сервер;
  • віртуальний виділений сервер дає можливість встановлювати своє програмне забезпечення, зате віртуальним хостингом можна користуватись, взагалі не думаючи про адміністрування.

Переваги та недоліки

Основні переваги віртуального серверу витікають власне з його автономності і гнучкості. Оскільки це – віртуальний аналог окремого комп’ютера, то, в залежності від типу віртуалізації, у користувача є більше чи менше свободи у встановленні власного програмного забезпечення.

Користувач віртуального хостингу отримує права root, що дозволяє йому налаштовувати свій сервер та перезавантажувати його окремо від сусідніх, розташованих на тій же машині. Сервери в хмарах навіть вимикають на якийсь час – наприклад, на вихідні, коли в проекті нічого не відбувається.

Також віртуальний сервер часто стає рішенням для проектів, яким тісно на звичайному віртуальному хостингу. До віртуального сервера здебільшого додається безлімітний трафік, велика потужність, великий дисковий простір.

Нарешті, автономість віртуального виділеного сервера забезпечує більш стабільну роботу. Справа в тому, що віртуальні хостинги, які розміщуються на спільному сервері, можуть гальмувати, якщо у одного з них надто зросла відвідуваність. За віртуальним сервером ресурси, які він використовує, закріплені більш жорстко. Якщо сервер розгорнуто в хмарі, то він ще більш надійний: при проблемах в роботі одного з комп’ютерів, що живлять хмару, його навантаження беруть на себе інші.

VPS-хостинг, крім ціни, має ще тільки один мінус. Ним потрібно керувати, а для цього знадобляться навички адміністратора. Якщо людини з такими знаннями в команді немає, керування можна замовити хостинг-провайдеру як окрему послугу.

Які проекти зазвичай використовують VPS

Як правило, такий сервер орендують великі інтернет-крамниці, розробники, стримінгові сервіси, потужні портали з високою відвідуваністю.

Щоб зрозуміти, чи потрібен вам цей вид хостингу, варто поставити собі кілька питань:

  • чи вистачає вам програм, які можна встановити на ваш віртуальний хостинг з панелі керування;
  • чи бувають у вас пікові навантаження, наприклад, при великих розпродажах;
  • чи очікується стрімке зростання споживання дискового простору чи нарощування трафіку;
  • чи потрібно вам адмініструвати сервер – перезавантажувати його, встановлювати власну операційну систему тощо. Якщо взаємодіяти з адмініструванням геть не хочеться, і таких потреб немає, можливо, VPS вам ще не потрібен.

Нарешті, важливий фактор – ціна. Буває, що постійне розширення можливостей віртуального хостингу коштує в сумі уже більше, ніж річна оренда віртуального виділеного серверу. Тоді варто замислитись над переїздом.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися