Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 22 Сентября 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Сила Різдва: коли неможливе стає можливим

 

6 января 2019 09:00

Чи знали ви, що дні перед цим християнським святом, у самий Свят-вечір та після нього християни вважають чудодійними? Проте відчути диво на собі не так і просто. За яких умов у житті відбуваються незвичайні сприятливі для вас та ваших рідних речі, розповів протоієрей кременчуцького Свято-Троїцького храму Євгеній Паламар.

Незабаром, 7 січня, у вечір Різдва Христового, завершиться Різдвяний нестрогий піст, що розпочався ще 28 листопада. Для багатьох християн це не лише можливість розговітися, а й зайвий раз побачитися із рідними та похресниками, а ще – відчути на собі особливу атмосферу Різдвяного вечора.

Отець Євгеній (на фото) служить священиком понад 20 років у Кременчуці, до цього навчався у Київському Національному університеті та духовній семінарії. Як розповідає, упродовж усього життя на свято Різдва та на Святки (подальший тиждень християнських свят) помічав немало земних чудес, чув із розповідей прихожан, та головне – бачив неймовірні події, що ставалися з людьми.
Більшість із них, у першу чергу, священик пов’язує із внутрішніми духовними змінами у самій людині.
 «Певне бажання чи бажане не завжди можна отримати одразу. Насправді немає чіткого розмежування, мовляв, щось окремо станеться у вас виключно на Різдво. Але я знаю випадки, коли у ці дні людині приходили важливі відповіді, які вона давно не могла знайти. А тут все так – раз, і стає ясним і простим. Здавалося б, що це? Це – Божа дія, присутність Божої благодаті у ваших помислах та ідеях – Його сила. Так, колись у ці дні, 2019 років тому, в місто Вифлеєм прийшов на Землю Спаситель, поява якого незрозуміла звичайному розуму. З релігійної точки зору це пояснює його безумовну любов до людей, адже він вирішив самотужки пройти шлях взірцевого людського життя і довести, що чудеса можливі, навіть у, здавалося б, невидимому духовному житті. І тому напередодні Різдва і під час нього у християн є традиція повторювати піснеспіви пророка Ісаї: «З нами Бог!». А оскільки він у вашому серці, то допомагає чи допоможе вам знайти оптимальний варіант вирішення складної проблеми для вас чи ваших рідних», – пояснює священик.

Подарунки своїм дітям та похресникам, подарунки долі батькам
Серед перших реальних чудес у Різдвяні дні отець Євгеній виокремлює духовний та виховний розвиток дітей.
«За великим рахунком, найкращий подарунок, який ви можете подарувати своїм похресникам чи рідним дітям – показати хоча б один приклад милосердя та допомоги похилим чи соціально незахищеним людям, обділеним долею дітям. У ці дні ми з вихованцями недільного клубу, що діє при храмі, відвідуємо дитячі інтернати, влаштовуємо благодійні обіди та допомагаємо тим, хто просить нас про це. Якщо ви разом із малечею зробите навіть невеликий подарунок тому, хто цього потребує, для дитини це буде уроком милосердя. А звідси і повага до вас, краща поведінка дитини у соціумі, розвиток та примноження необхідних сил для молодого серця», – вважає отець Євгеній.
І додає, що траплялося, коли у християн у ці дні вирішувалися питання здоров’я діток або проблеми, пов’язані з їх появою. На думку священика, головне тут – щира віра та молитва обох батьків.
«Якщо чоловік і жінка разом моляться і постяться – віра стає сильнішою за обставини, таким чином сім’я більше укріплюється і поєднується. Колосальною тут є сила молитви. Хоча за інших обставин вона може бути дієвою, і коли до Бога звертається лише мати або лише батько».

Молитва, що приборкує алкоголізм
Дехто із християн у січневі дні моляться, щоб рідні позбулися залежності від алкоголізму.
«1 січня – день пам’яті Римського мученика Боніфатія, який через молитву позбувся своїх пристрастей. Тож символічно, що моляться саме цьому святому з проханням позбавити іншу людину від цієї недуги. Цікаво, що саме у новорічні свята люди починають активно влаштовувати застілля та святкувати. Тож на противагу цьому можна молитися і таким чином вгамовувати свої пристрасті чи молитися за людину, яку ти дійсно щиро любиш», – радить священик.

Самообмеження на благо
«Дотримання аскез, тобто духовних і тілесних практик із метою відмови від залежностей чи благ, варто дотримуватися людям, якщо вони готові і хочуть з Божою допомогою відчути розвиток у своїх тілі та душі. Це погані звички чи погані думки, від яких ти не міг позбавитися упродовж довгого часу. Приміром, менше говорити. Люди ж люблять перемивати один одному кістки, а тут варто утримуватися від цього. Чи зменшити перегляд того самого телевізора, якщо ви знаєте, що це безцільно. На противагу цьому у Різдвяні дні можна почати щось робити своїми руками: приміром, малювати. Це не значить, що варто обов'язково починати нову діяльність, але важливо не боятися себе розвивати у новому напрямку, працювати над тим, що приноситиме вам радість, яка зцілює», – розповів протоієрей.

Просити чи ні?
«Я нагадаю вам повчальну історію про життя царя Соломона. Свого часу, ставши царем, він попросив у Господа мудрості. Та взамін мав достаток і все життя жив добре, отримавши набагато більше, ніж хотів. І тут якось до нього явився Господь і пояснив, що, якби Соломон просив це із користі чи жадібності, він би не дав йому всього: «Але оскільки ти попросив мудрості, то я тобі дав і багатство, і славу». Зрештою, нам всім часто не вистачає справжньої мудрості. Хитрості, спритності – цього у нас вдосталь. Звичайний інтелект без добра може стати страшною і небезпечною силою. А от справжня мудрість – вона має переплітатися у людини разом із добротою, що для упередженого погляду здається парадоксом. Не секрет, що таким людям і щастить частіше, і багато благ і дарунків у житті їм приходять начебто самі собою.
Є такий фільм «Форест Гамп», де героя не наділили ідеальними якостями. Але скільки людей біля нього мінялося, скільки ставали сильнішими, скільки за ним пішло – у буквальному зображенні і в фільмі – побігли! Оце і є мудрість. Тому, гадаю, у ці дні, перш за все, бажано просити про це. Духовного розвитку і сил працювати над собою, своїми думками, мати терпіння для молитви про ближнього, навіть за ворогів. І з цього також творяться дива, не тільки у свято Різдва», – говорить отець Євгеній.

Ліна Романченко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться