Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 21 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Скільки грошей кременчужан витікає з труби «Кременчукводоканалу»

 

21 октября 2017 09:00
Скільки грошей кременчужан витікає з труби «Кременчукводоканалу»

«Закритість» комунального підприємства, яке утримується коштом платників податків, зайвий раз наштовхує на підозри, що нас обкрадають.

Наприкінці вересня, зранку одного дня, на Молодіжному стався потоп. У районі будинку №58 на проспекті Лесі Українки прорвало трубу «Кременчукводоканалу»,  і вся вода потекла мікрорайоном аж до школи №12.

«Зранку тече – ми вже дзвонили в мерію і на водоканал, але реакції немає. Це ж як оперативно вони реагують?» – повідомили у своєму листі читачі Кременчуцької газети.

За кілька днів подібну картину спостерігали мешканці вулиці 29 Вересня та вулиць Ковальова і Нечуя-Левицького.

«Вода дні зо два текла. Дзвонили. Але приїхали на третій день. Стільки грошей витекло!» – повідомили нам читачі.

 «А й справді, скільки грошей кременчужани  віддають за так звані втрати водоканалу? Адже саме ці збитки входять у тариф за послуги водоканалу, які ми щомісяця сплачуємо», – задумалися ми в редакції. 

Нашим першим, природнім для журналістів, поривом було написати запит до комунального підприємства «Кременчукводокнал» з проханням повідомити, яким чином, на підставі яких документів обраховуються втрати (в том числи під час аварійних поривів) у мережах водопостачання і водовідведення:

- з яких джерел здійснюється оплата таких втрат (хто конкретно оплачує),

- якими документами це регламентується.

Відповідь за підписом директора підприємства Віктора Солодяшкіна надійшла нам швидко. Але хоч і зайняла вона пів сторінки, та не містила жодної конкретики. Наче ми запитували про щось непристойне, а не про свої гроші, які сплачуємо за послуги водоканалу.

Нам повідомили, що все регламентується технологічними нормативами використання питної води, розробленими відповідно до методики розрахунку втрат на підставі рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). А фактичні втрати питної води не перевищують дозволеного нормативу.

Тобто, втрачати наші гроші у будь-якій кількості водоканалу дозволено, і не варто запитувати, скільки саме?

Ні. Нам це не підійшло. І ми направили запит до тієї самої НКРЕКП з проханням повідомити нам, які витрати (та їх обсяги) закладені в складові  тарифу «Кременчукводокналу» на централізоване холодне водопостачання і водовідведення згідно з Постановою НКРЕКП.

Відповідь ішла з Києва до Кременчука довше. Але й була вона більш змістовною. Нацкомісія нам нагадала, що тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення зі структурою КП «Кременчукводоканал» комісія затвердила 2 лютого 2017 року – 4 грн 77 коп за м3 (без ПДВ) за централізоване водопостачання та 5 грн 78 коп за м3 (без ПДВ) – за централізоване водовідведення. А в додатку було прикріплено цю саму розлогу структуру тарифу.

Спочатку ми зраділи такій змістовній відповіді НКРЕКП, бо наш водоканал і такої нам не надав.

Але під час вивчення таблиці ми зрозуміли, що побачити об’єкт нашої зацікавленості  – фактично неможливо. Не допомогла нам і консультація спеціаліста, працівника водоканалу із сусіднього міста.

«Якщо у них не дурний КІПовець, то ви цього й не побачите», – сказав нам фахівець.

Отже, КІПовець у «Кременчукводоканалі» недурний. Дурні ми – споживачі. Бо платимо, і нам не говорять, скільки.

Вихід із ситуації лежить на поверхні

По-перше, лічильник у кожну хату, в кожен дім. 

По-друге, але це не менш суттєво: комунальним підприємствам потрібні наглядові ради, куди мають увійти представники громадськості для контролю за фінансовими та матеріальними потоками на комунальному підприємстві, щоб не допустити їх розкрадання. 

Цій ініціативі депутата Кременчуцької міськради Олександра Кальченка незабаром виповниться рік. Двічі він ініціював питання у депутатському корпусі, але колеги його не підтримали. І це, незважаючи на те, що Верховна Рада Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» (№ 1405-VIII від 02.06.2016) надала місцевим радам повноваження приймати рішення по наглядовим радам на комунальних підприємствах.

Кальченко повідомив нам, що проти створення наглядових рад на комунальних підприємствах виступає  зокрема міський голова Кременчука Віталій Малецький.

«Він якось сказав, що ці наглядові ради можуть породити «клановість» серед учасників таких рад.  Мовляв, ті там «кришиватимуть», а ті – там. Сказав, що це тільки розвалить комунальні підприємства», – розповів депутат.

І він же нам повідомив, що якось чув від представників водоканалу, що у тариф закладено 18-20% витрат, а насправді, водоканалівці скаржилися на всі 40% втрат.

«Ви ж розумієте, чому міськрада не йде на зменшення так званих санітарних 10,5 кубів води норми оплати без лічильника до, бодай 7-8 кубів? Бо в ці 10,5 кубів, що є однією із найбільших «норм» по Україні, заховані ці непомірні втрати! І тому підприємство не квапиться латати дірки, колі вода з труб розливається по всьому місту. Бо все оплатять споживачі, хоч і не причетні до цих негараздів», – міркує депутат.

А ми ж вважаємо, що кременчужани, які купують послуги (причому без можливості вибору, бо «Кременчукводоканал» – справжній монополіст), мають право знати, як витрачаються їх кошти підприємством, яке їм ці послуги продає. Більше того – комунальне підприємство «Кременчукводоканал» утримується за кошти міського бюджету, себто, за гроші кременчужан, платників податків. 

А таємниці на рівному місці лише зайвий раз наштовхують на підозри, що нас обкрадають.

 

Катерина Лепинська

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться