Те, що варто знати і вміти кожному.
Разом ми сильні. А маючи знання і практичні навички, можемо бути іще сильнішими і впевненішими.
Кременчуцький волонтер, інструктор 44 Навчального Центру Роман Бутрімов продовжує вчити містян, як допогти собі і близьким, як надавати першу домедичну допомогу - тобто підтримати життя постраждалого до приїзду швидкої допомоги.
Серед інших тем, цієї неділі Р.Бутрімов ділився знаннями із курсу BLS ( Basic Life Saver), а саме, як проводити серцево- легеневу реанімацію.
І у цьому руслі він нагадав, що якщо у перші 5 хв надати людині СЛР- то можна її врятувати. Далі вже- якщо пацієнт і вижив, то може залишитися асоціальною особою.
Наголошує інструктор щодо чотирьох китів людської безпеки:
Особиста,
Фізична,
Біологічна,
Юридична.
Вчилися цього разу учасники тренінгу, як безпечно підійти до постраждалого.
«Маємо оцінити ситуацію щодо фізичної безпеки для себе... Подивитися, що у людини у руках (чи може щось чинити небезпеку, якщо не видно руку - там може бути небезпечний предмет)», - говорить інструктор.
Роман вчить, що необхідно чітко звернутися до потерпілого зі словами: «Вам потрібна допомога?» Далі йде перевірка свідомості, чи реагує людина на голос, біль (є дві точки для перевірки), або є інертною. Також варто звернути на наявність кровотечі. Тут же інструктор розповідає, як зупинити різні види кровотеч.
Тож, підійшовши правильно до потерпілого, людина має спершу відновити прохідність дихальних шляхів та перевірити наявність дихання (2-5 вдихів за 10 сек). І звичайно ж - необхідно перевести людину у стабільно- бокове положення. Як саме це правильно зробити, вчить Роман на своїх тренінгах.
Також тут можна потренуватися алгоритму виклику швидкої допомоги.
І найголовніше - як виконувати серцево- легеневу реанімацію.
На своїх тренінгах Р.Бутрімов не лише доступною мовою все пояснює, а й приділяє достатньо уваги саме практичним відпрацюванням.
Цієї неділі учасники заняття вчилися визначати інтенсивність дихання. І якщо воно відсутнє, інструктор вчить, як знайти місце, куди натискати, аби робити непрямий масаж серця.
«30 натискань, два вдихи...» - наголошує Роман.
Тут можна на сучасному манекені спробувати робити непрямий масаж серця (30 натискань, 2 вдихи ( в умовах коронавірусної пандемії вдихи не здійснюються).Після 6 таких підходів необхідно повторно перевірити дихання потерпілого.
Іще неймовірно цікава практика: робота із тренажером АЗД (автоматичний зовнішній дефібрилятор) - якщо у людини відсутнє дихання.
Як пояснив інструктор, дефібрилятор діагностує, чи наявні ознаки життя, чи потрібен розряд, а також зупиняє неефективну фібриляцію серця. А далі - необхідно качати.
Однак, як кажуть, краще один раз спробувати, ніж 100 разів прочитати.
За анонсами наступних тренінгів можна слідкувати на сторінках Романа у Фейсбуці та в Інстаграмі.
Нагадаємо, Те, що рятує життя: де кременчужани можуть пройти курси домедичної допомоги.
Як вижити під час війни: кременчуцький волонтер вчить житєво необхідним знанням
У Кременчуці патрульні навчатимуть домедичній допомозі
Ніка Назарова