Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 20 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Потоки ще не приєднались до Кременчука, а мешканці отримали купу обіцянок від влади міста

 
 

 

2 июля 2020 11:00

Як проходили громадські обговорення в рамках створення нової Кременчуцької ОТГ.

1 липня біля приміщення Потоківського Центру культури і дозвілля пройшло громадське обговорення з питань добровільного приєднання до міста обласного значення – Кременчук.

Зібрались понад 80 мешканців громади. Слухання проходили з дотриманням соціальної дистанції.

Як нагадав сільський голова Поток Юрій Зоря, Кабінет Міністрів затвердив перспективні плани формування територій, згідно з яким мають створити Кременчуцьку ОТГ, до якої входить Кременчук і села Потоківської сільської ради - Придніпрянське (Дзержинське), Мала Кохнівка та Соснівка. І саме їх приєднали до Кременчука.

Він висловив сподівання, що після приєднання 4 сіл до Кременчука розвиток всіх населених пунктів піде в одному руслі. Також Ю. Зоря зазначив, що зараз Потоківська громада є самодостатньою, готовою до участі в будь-яких проектах, програмах тощо.

Прибув на слухання і мер Кременчука Віталій Малецький разом із своєю заступницею Ольгою Усановою, а також головним освітянином міста Геннадієм Москаликом.

Спітч градоначальника був тривалим і мешканці Потоківської громади, схоже, не звикли до таких промов.

Про що говорив пан Малецький? Та про те, що Кременчук – то зараз вже є майже рай. І місто без околиць, і місто з чудовою транспортною розв’язкою. А коли Потоки стануть частиною Кременчуцької ОТГ, то стануть частиною району і блага зваляться на мешканців.

Варто зупинитися на головних обіцянках, щоб потім їх в майбутньому згадати.

Так, зараз проїзд з Кременчука до Поток на приміському автобусі коштує 12-14 грн, а градоначальник Кременчука обіцяє возити селян по 6-8 грн на комунальному транспорті.

Також обіцяє, що гроші, які зараз вилучає держава, а після створення ОТГ залишатимуться в Кременчуці за рахунок того, що громада збільшитися на понад 4 тисяч осіб, спрямують 4 села нинішньої Потоківської ОТГ.

Надалі і питання водопостачання, благоустрою вирішуватимуться централізовано.

А найближча обіцянка – вже до 1 вересня домогтися, аби був зведений майданчик біля школи.

Що цікавило мешканців. Так те, чи вони будуть учасниками міських медичних програм, які зараз реалізовують в Кременчуці, чи матиме старостинський округ в їх селі в рамках новоствореної ОТГ певні повноваження та інші питання.

Та що там не було - процес створення нової адміністративної одиниці не зворотній. Громадські обговорення носять скоріш формальний, процедурний характер. Після їх проведення 2 липня – в селі Соснівка і Придніпрянське, а 3 липня – в селі  Мала Кохнівка, отримання протоколів громадських обговорень заплановано включити до порядку денного чергової сесії Потоківської сільської ради питання про добровільне приєднання  до Кременчука. Далі направляють документи на Полтавську облраду, аби отримати висновок. І лише після цього звернуться до кременчуцьких депутатів. Тож зараз у нашому місті ще ніяких кроків не роблять – чекають відповідних рішень по Потоківській сільраді.

До речі, у свіжому друкованому примірнику Кременчуцької газети від 2 липня дізнавайтесь детально про новий адміністративний розподіл територій і про те, що це дасть Кременчуку і 4 селам, що до нас приєднують.

 Нагадаємо, В Україні зменшується кількість районів з 490 до 129.

Також нагадаємо, Кабмін не встиг прийняти рішення про об’єднання Кременчука та Поток, а місцеві депутати вже дивляться, як у селі із землею.

Нагадаємо, До Кременчука приєднали 4 села з понад 4 тисячами мешканців

У Кременчуцькому районі буде 5 ОТГ, а на Полтавщині - 61. З ким Кременчук?

Уряд затвердив перспективний план Полтавської області.

 

 

Світлана Павленко

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися