Кременчуцька газета
П'ятниця, 24 Січня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Смердить чи не смердить? Відповіді на громадських слуханнях щодо викидів Кременчуцької ТЕЦ не пролунало

24 жовтня 2018 14:30

Кременчуцька ТЕЦ не почала виконувати головний пункт екологічної програми.

Сьогодні у палаці культури «Нафтохімік» відбулись громадські слухання щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в навколишнє середовище.

На слухання прийшли депутати міської ради, обласної ради, були представники мерії Кременчука, Полтавської облдержадміністрації.

Як пояснив на початку зібрання керівник Кременчуцької ТЕЦ Олексій Олексієнко, згідно із змінами у законодавстві Кременчуцька ТЕЦ відділяється від ПАТ «Полтаваобленерго» у окреме теплогенеруюче підприємство і буде ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» .

Наразі це підприємство отримало дозвіл в НКРЕКП на виробництво теплової енергії, пройшло всі необхідні процедури, оформило відповідні документи і тепер Міністерстві екології має наміри взяти дозвіл на викиди забруднюючих речовин. І сьогоднішнє громадське обговорення – то процедурне питання.

Пан Олексієнко нагадує, що Кременчуцька ТЕЦ отримала дозвіл на викиди 18 квітня 2017 року терміном на 7 років. Та тепер треба брати новий дозвіл у зв’язку із виходом підприємства з «Полтаваобленерго».

 Йдеться про викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами діючого об’єкта проммайданчика №1, ДЗОВ «Енергетик», шламовідстійник.

Про це повідомила представниця підприємства «ЕксперГруп», яке готувало документи для Кременчцької ТЕЦ, Оксана Морозова.

Вона зазначила, що Кременчуцька ТЕЦ може працювати на природному газі, мазуті, і на змішаному паливі. Підприємство має 196 стаціонарних джерел викидів і 6 пересувних. Та постійно проводить різноманітні заходи щодо зменшення викидів.

І ось до розробників було чимало запитань.

Зокрема, чому оголошення про проведення слухань було надруковано в обласній газеті, яку кременчужани можуть не скрізь купити.

Чому у цьому оголошенні нічого не  йдеться про граничні концентрації викидів.

Та найбільш лунало одне питання: коли Кременчуцька ТЕЦ виконає вимоги міської програми, яка стосується викидів підприємств, а саме встановлення датчиків на джерело.

«Вам це найпростіше зробити – бо маєте одне джерело викидів – трубу», - слова депутата міськради, члена комісії, що працює при міськраді і займається питанням викидів на кременчуцький підприємствах, Олександра Роженка.

На це головний інженер Кременчуцької ТЕЦ Олег Вертепний вказав, що технічно це зробити неможливо. Адже,  труба має довжину 180 метрів внизу діаметром - 16 метрів, вгорі  - 7 метрів і де ставити датчик невідомо.

«В Україні такі датчики на схожих підприємствах не встановлюють. Може є де проекти, та вони пілотні», - зазначив О. Вертепний.

Далі говорив і про те, що подібний проект дуже затратний.

Та в результаті було внесено в протокол, що цих заходів Кременчуцька ТЕЦ має дотримуватися, бо це регламентовано міської програмою.

Тож пану Олексієнку довелось погодитися і його обіцянка -  протягом півроку вивчити питання можливості установки цих датчиків на джерело викидів.

Ще одне питання, яке лунало сьогодні: чому Кременчуцька ТЕЦ використовує мазут, тоді коли може працювати на природному газі?

І тут була відповідь у керівника ТЕЦ: за природній газ треба вносити передоплату, тоді, як Кременчуцький НПЗ віддає мазут в розстрочку. Ця відповідь не задовольнила присутніх: бо лунали пропозиції купляти той же природній газ в рострочку.

«Ви розумієте, що всі проблеми через спалювання мазуту. Користуйтесь газом і всі проблеми зникнуть», - слова О. Роженка.

Депутатка Оксана Піддубна так і не почула відповіді, від якої концентрації викидів і яких саме речовин і місті починається сморід. Та почула інформацію, що мазут використовують сертифікований.

Її питання, як простого споживача - «Смердить чи не смердить?» - залишилось без відповіді.

У протокол громадського обговорення вже внесли пропозиції, щодо вивчення питання встановлення датчиків на джерела викидів, а також вивчення питання щодо поширення бензоперену. Бо у фахівців місцевого університету є підозра, що поширюється саме з Кременчуцької ТЕЦ.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися