Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 20 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Смердить чи не смердить? Відповіді на громадських слуханнях щодо викидів Кременчуцької ТЕЦ не пролунало

 

24 октября 2018 14:30

Кременчуцька ТЕЦ не почала виконувати головний пункт екологічної програми.

Сьогодні у палаці культури «Нафтохімік» відбулись громадські слухання щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в навколишнє середовище.

На слухання прийшли депутати міської ради, обласної ради, були представники мерії Кременчука, Полтавської облдержадміністрації.

Як пояснив на початку зібрання керівник Кременчуцької ТЕЦ Олексій Олексієнко, згідно із змінами у законодавстві Кременчуцька ТЕЦ відділяється від ПАТ «Полтаваобленерго» у окреме теплогенеруюче підприємство і буде ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» .

Наразі це підприємство отримало дозвіл в НКРЕКП на виробництво теплової енергії, пройшло всі необхідні процедури, оформило відповідні документи і тепер Міністерстві екології має наміри взяти дозвіл на викиди забруднюючих речовин. І сьогоднішнє громадське обговорення – то процедурне питання.

Пан Олексієнко нагадує, що Кременчуцька ТЕЦ отримала дозвіл на викиди 18 квітня 2017 року терміном на 7 років. Та тепер треба брати новий дозвіл у зв’язку із виходом підприємства з «Полтаваобленерго».

 Йдеться про викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами діючого об’єкта проммайданчика №1, ДЗОВ «Енергетик», шламовідстійник.

Про це повідомила представниця підприємства «ЕксперГруп», яке готувало документи для Кременчцької ТЕЦ, Оксана Морозова.

Вона зазначила, що Кременчуцька ТЕЦ може працювати на природному газі, мазуті, і на змішаному паливі. Підприємство має 196 стаціонарних джерел викидів і 6 пересувних. Та постійно проводить різноманітні заходи щодо зменшення викидів.

І ось до розробників було чимало запитань.

Зокрема, чому оголошення про проведення слухань було надруковано в обласній газеті, яку кременчужани можуть не скрізь купити.

Чому у цьому оголошенні нічого не  йдеться про граничні концентрації викидів.

Та найбільш лунало одне питання: коли Кременчуцька ТЕЦ виконає вимоги міської програми, яка стосується викидів підприємств, а саме встановлення датчиків на джерело.

«Вам це найпростіше зробити – бо маєте одне джерело викидів – трубу», - слова депутата міськради, члена комісії, що працює при міськраді і займається питанням викидів на кременчуцький підприємствах, Олександра Роженка.

На це головний інженер Кременчуцької ТЕЦ Олег Вертепний вказав, що технічно це зробити неможливо. Адже,  труба має довжину 180 метрів внизу діаметром - 16 метрів, вгорі  - 7 метрів і де ставити датчик невідомо.

«В Україні такі датчики на схожих підприємствах не встановлюють. Може є де проекти, та вони пілотні», - зазначив О. Вертепний.

Далі говорив і про те, що подібний проект дуже затратний.

Та в результаті було внесено в протокол, що цих заходів Кременчуцька ТЕЦ має дотримуватися, бо це регламентовано міської програмою.

Тож пану Олексієнку довелось погодитися і його обіцянка -  протягом півроку вивчити питання можливості установки цих датчиків на джерело викидів.

Ще одне питання, яке лунало сьогодні: чому Кременчуцька ТЕЦ використовує мазут, тоді коли може працювати на природному газі?

І тут була відповідь у керівника ТЕЦ: за природній газ треба вносити передоплату, тоді, як Кременчуцький НПЗ віддає мазут в розстрочку. Ця відповідь не задовольнила присутніх: бо лунали пропозиції купляти той же природній газ в рострочку.

«Ви розумієте, що всі проблеми через спалювання мазуту. Користуйтесь газом і всі проблеми зникнуть», - слова О. Роженка.

Депутатка Оксана Піддубна так і не почула відповіді, від якої концентрації викидів і яких саме речовин і місті починається сморід. Та почула інформацію, що мазут використовують сертифікований.

Її питання, як простого споживача - «Смердить чи не смердить?» - залишилось без відповіді.

У протокол громадського обговорення вже внесли пропозиції, щодо вивчення питання встановлення датчиків на джерела викидів, а також вивчення питання щодо поширення бензоперену. Бо у фахівців місцевого університету є підозра, що поширюється саме з Кременчуцької ТЕЦ.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться