Кременчугская газета
Пятница, 18 Января 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Сьогодні Іларіона: що можна і чого не варто робити у цей день

 

3 ноября 2017 11:25
Сьогодні Іларіона: що можна і чого не варто робити у цей день

Історія та погодні прикмети.

За церковним календарем сьогодні преподобного Іларіона Великого – знаного християнського ченця і аскета, послідовника преподобного Антонія Великого.

Іларіон був фундатором чернецтва на теренах Палестини. Він багато подорожував, обходивши пішки мало не весь Близький Схід, Єгипет, а останні дні свого життя провів на Кіпрі. Силою молитви святий лікував невиліковно хворих, зцілював душі стражденних, виганяв бісів. Якось він зцілив одержимого легіоном нечистих духів одного знаного містянина. Згодом той чоловік на радощах знову приїхав до Іларіона й привіз щедрі подарунки. Святий категорично відмовився від дарів: «Благодать Господня не продається! Піди й роздай усе принесене тобою жебракам – воно їм потрібніше», – зауважив чернець.  

О цій порі було зазвичай холодно, йшли дощі, або й взагалі перший сніг випадав. Українці сиділи переважно по домівках, займалися хатніми справами, поралися біля худоби. А ще – справляли весілля, збиралися на вечорниці.

Передбачали: «Яка погода в листопаді, така і в квітні». «Бурхливий листопад – на сувору зиму». Коли ж цього дня випадав перший сніг, то до санного шляху залишалося рівно півтора місяця.

Не рекомендувалося 3-го листопада їхати куди-небудь сільською дорогою, щоб не зіткнутися з неприємностями.

Сьогодні 15-ий місячний день, один із критичних днів місяця. Завтра – Місяць уповні. Не варто сьогодні встрявати у суперечки, і не намагайтеся щось комусь довести. 

З іменинами вітайте Іларіона, Аркадія, Анатолія.

 

 За матеріалми ЗМІ

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться