Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 24 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Сьогодні кременчуцьких медсестер урочисто вітатимуть з нагоди професійного свята

10 мая 2019 11:40

Медсестри - найчисельніша категорія кременчуцьких мкдиків.

Сьогодні у Кременчуці відбудуться урочистості з нагоди  Всесвітнього дня медичної сестри. Саме професійне свято медсестри  відзначатимуть 12 травня.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці кременчуцький лікар Анатолій Сербін, ця найчисельніша категорія медиків (1 тис 737 працівників) не лише вносить відчутний внесок в охорону здоров‘я Кременчука, в профілактику, лікування і виходжування хворих, але й займає активну громадянську позицію (є членами Асоціації медичних сестер, бере участь і перемагає в професійних конкурсах, відвідує інші регіони для обміну досвідом тощо).

«Молодші медичні спеціалісти - це профспілкові активісти, пропагандисти здорового способу життя, творчі особистості, доброзичливі і співчутливі медики. Та найважливіше, що медичні сестри - високопрофесійні фахівці, 65% з яких атестовані на вищу кваліфікаційну категорію, 55 медсестер мають вищу освіту за другим фахом, 35% - володіють двома або трьома спеціальностями, 19% медичних сестер працюють самостійно (без лікаря), 133 медсестри отримали вищу освіту бакалавра за напрямком підготовки «Сестринська справа», понад 600 фахівців щороку проходять післядипломну підготовку і т. і.», - повідомляє він.

А. Сербін нагадує, що 100% флюорографічних обстежень, патронажної роботи, відпуску фізіотерапевтичних процедур, проведення занять з лікувальної фізкультури, постановки крапельниць та виконання ін‘єкцій проводяться медичними сестрами. 

А також зазначає, що у 2017 році медсестринству Кременчука виповнилося 120 років.

«Цій події я із сином Радомиром присвятили книгу «Медсестринство Кременчука в історичному аспекті», на сторінках якої подано короткі розповіді і інформацію про 483 медичних сестер, які працювали у Кременчуці з 1804 року й до 1991 року. Повідомляється також, що після створення у нашому місті Общини сестер милосердя, нею керувала медична сестра Ольга Імшинецька. Однією із найбільш відомих у місті сестер милосердя у ті роки була Муравйова Катерина Григорівна, яка брала участь у Першій світовій війні. Історія зберегла для нащадків також імена ще кількох авторитетних медичних сестер, зокрема, Ольги Грековоі та Авер‘яни Ніловни, які надавали медичну допомогу у перші роки після створення у Кременчуці Общини сестер милосердя. А медсестрою Гаркавою робилася спроба створити у місті спілку сестер для захисту їхньої людської гідності і професійної честі. З книгою можна ознайомитися у міських бібліотеках, Кременчуцькому медичному коледжі їм. В. І. Литвиненка, міському краєзнавчому музеї, куди передано по кілька примірників книги. Хотів би особливо наголосити, що за ініціативи Влох Тетяни Юріівни - координатора медсестринства Кременчука та її власних грошових внесків за оплату друку, за останні 10 років, мною особисто та у співавторстві, було написано і видано 5 (!) книг про роботу медичних сестер Кременчука, чого немає в жодному місті України. Тож медичний коледж і керівники медичних закладів мають завдячувати Тетяні Юріівні за популяризацію цієї спеціальності, що є нічим іншим, ніж профорієнтацією», - зазначає А. Сербін.

Кременчуцька газета зазначає, що урочистості з нагоди Дня медсестри пройдуть сьогодні в Палаці культури «Кредмаш». Початок о 14.00.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться