Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Стало відомо, наскільки впадуть зарплати українців за прогнозами НБУ

31 липня 2022 14:00

Міністерство фінансів пропонує не збільшувати суму у 6700 гривень.

Національний банк України повідомляє, що реальна зарплата українців знизиться на 12%. Після закінчення активних військових дій зарплати почнуть швидко зростати та перевищать довоєнний рівень вже до кінця 2023 року, за умови, що Збройні сили України проженуть окупанта з нашої землі.

Ситуація на ринку праці поступово покращується. Хоча попит серед безробітних, як і раніше, перевищує пропозицію роботодавців у кілька разів. У зв’язку з цим в Україні нині високий рівень безробіття, а зарплати не просто не зростають, але й знижуються.

Державний регулятор прогнозує, що у 2022 році заробітні плати зменшаться на 12%, але насправді ця цифра перевищить 27%. Справа в тому, що, крім 12% падіння через військові дії, сюди варто додати і показник інфляції — 15%. У майбутньому економіка України почне відновлюватись. Попит на робочу силу зросте, як і реальні зарплати. Вже до кінця 2023 року ситуація із заробітними платами покращиться.

 

Падіння економіки через напад Росії стало причиною суттєвого збільшення кількості безробітних. У другому кварталі 2022 року кожен третій українець залишився без роботи. Поступово ситуація покращуватиметься, але рівень безробіття все одно буде вищим, ніж у довоєнний час.

Також наголосимо на суттєвому падінні доходів громадян України. Першого місяця війни більшість підприємств намагалися виплачувати зарплату в повному обсязі. Але бойові дії тривають уже шостий місяць, логічно, що фінансова ситуація погіршилася і більшість підприємців більше не можуть підтримувати довоєнний рівень оплати праці.

Нагадаємо, що Мінфін та роботодавці одностайні в думці, що підвищення мінімальної зарплати в умовах війни неможливе. Міністерство фінансів пропонує не збільшувати суму у 6700 гривень.

Українців така новина не тішить, але більшість готова до тимчасових труднощів, аби швидше настала перемога і ворог пішов із нашої землі назавжди.

 

 

За матеріалами gsminfo.com.ua


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися