Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 25 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

#СтопБулінг: у Кременчуці розпочався загальнонаціональний проект «Я маю право!»

 

17 сентября 2019 17:15

37% дітей вважають, що булінг можна було б припинити, якби дорослі звертали на це увагу.

Знущання над дитиною з боку його однолітків – явище не нове. Такі явища зустрічаються у всіх країнах світу, тому в 2000-х роках в усьому світі розгорнулися масштабні антібулінгові кампанії. На наявні наслідки рідко звертали увагу, стурбованість в суспільстві виникала тільки тоді, коли проблема виходила на поверхню у вигляді самогубства (суїцид) або особливої жорстокості.

Коли проблему почали вивчати системно, то виявилося, що булінг в Україні можна назвати масовим явищем. ЮНІСЕФ (Спеціалізована структура ООН із захисту прав та інтересів дітей) з’ясував, що майже 50% українських дітей стикалися з булінгом, 90% дітей вважають, що така проблема в Україні існує.

Про це нагадує Крюківський відділ державної виконавчої служби міста Кременчук ГТУЮ у Полтавській області.

У 52% випадків школярі піддають знущанням своїх однокласників через зовнішність. 40% дітей тримають все в собі, тому що соромляться розповісти про те, що піддаються нападкам з боку однокласників. У більшості випадків (69%) українські школярі влаштовують цькування лицем до лиця.

37% дітей вважають, що булінг можна було б припинити, якби дорослі звертали на це увагу.

У 2017 році зафіксовано близько 109 тис. звернень до психологів з приводу цькування в українських школах. 39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від учителів, ще 5% – від сторонніх людей, інші – від батьків.

У 2018 році  Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію булінгу», який  встановив адміністративну відповідальність за булінг, а також за приховування подібних випадків та ведено штрафи від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір штрафу залежатиме від виду вчиненого правопорушення.

Так, за моральне або фізичне насильство і агресію у будь-якій формі  запроваджено штраф від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує також батьків кривдника, якщо він ще не може відповідати перед законом. За вчинення таких дій з особливою жорстокістю по відношенню до неповнолітнього стягнення штрафу передбачено від 1700 до 3400 грн.

Передбачена відповідальність і для вчителів. За приховування булінгу штраф складатиме від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків.

Міністерством юстиції України розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей і їх батьків, для того, щоб запобігти збільшенню кількості випадків цькування в школах і поза ними. В рамках данної кампанії розроблені інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують і як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу.

На сьогоднішній день впроваджується комплексний підхід до проблеми булінгу, який надасть можливість вести профілактичну роботу спрямовану на попередження насильства. Адже превентивні методи більш ефективні, ніж корекція ситуації, яка вже трапилася.

 

Довідка

Булінг – моральне чи фізичне насильство, агресія в будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати людину своїм інтересам, які мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

 

За матеріалами джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться