Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 25 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Страхування школярів: необхідність чи для «галочки»?

 

24 августа 2018 09:00
Страхування школярів: необхідність чи для «галочки»?

Коли у кременчужанина Геннадія Майорова під час літніх канікул травмувалася донька-школярка, то виявилося, що родина може сподіватися… аж на 3 грн страхових виплат на день. І то на час, коли дитина в лікарні. Це за страховкою, яку уклали в школі на початку минулого навчального року. У чоловіка одне питання: яка користь від полісу, який нав’язують батькам?

Неприємний випадок трапився з 9-річною ученицею Кременчуцької гімназії №6. Дівчинка каталася на велосипеді, впала та травмувалася. Про це Кременчуцькій газеті розповів батько дитини.

«Ми звернулися до лікарні, бо дитина вдарилася головою. Пізніше виявилося, що у неї струс головного мозку. Доньку госпіталізували, щоб вона була під наглядом лікарів», – розповів тато.

Він згадав, що на початку минулого навчального року в школі застрахував дитину від нещасних випадків. 

«Через вчительку і директора я дізнався, з якою компанією уклали договір, і звернувся туди. (Це одна із українських страхових компаній, яка має декілька представництв у Кременчуці, – авт.). Мене вислухали і повідомили, що згідно з умовами договору страхування, будуть виплачувати по 3 грн на день за період, коли донька в лікарні. Але ж  нам обіцяли, що в разі нещасного випадку будуть виплати до 1 тис грн!» – говорить Геннадій.

На що сподіватися батькам

Кременчужанин пригадує, як на початку навчального року класом пройшло повідомлення: дітей в обов’язковому порядку потрібно застрахувати. Послуги запропонувала одна зі страхових компаній. За це треба було заплатити 10 грн на рік. Сума нібито мізерна, тож батьки особливо не задумувалися. Не надали особливої уваги і тому, що документи на страхування видали не кожній дитині окремо, а на весь клас.

«Уявіть, ми здали 10 грн. Так зробило 30 родин із нашого класу, а там ще 100 чи 300 з усієї школи. Тож можна підрахувати, яку суму страховики поклали собі до кишені. Чому одразу не пояснили, на що можемо сподіватися, заплативши ці гроші? Сказали б на більшу суму застрахувати – я би погодився», – обурюється чоловік.

Геннадій проконсультувався в іншій страховій фірмі і дізнався, що якби скористався послугами іншої компанії за 150 грн на рік, зараз отримав би виплати у розмірі 1 тис 500 грн за умови, що дитина до 10-ти днів у лікарні, а якщо більше 14 днів – то 2 тис 500 грн.

Три чи дев’ять гривень: на що погодилися – те і маєте

Керівник страхової компанії, з якою батьки дівчинки підписали угоду, ситуацію репортерці коментувати не став, посилаючись на те, що Геннадій як батько дитини сам повинен звернутися до нього. Однак зазначив, що на виплату суми понад 9 грн на день перебування дитини в лікарні сподіватися не варто. 

Та звернувшись до страхової компанії як пересічна кременчужанка, яка має дитину шкільного віку, репортерка дізналася, що є страхові програми із внесками 10 і 30 грн на рік. Згідно з умовами договору, страхові виплати складають 0,01% від суми в 1 тис чи 3 тис грн. Ось і виходить 3 грн або 9 грн на день.

«Уявіть, дитина в лікарні. Мені з Крюкова туди-сюди їздити – уже 20 гривень. Ті 30 грн, які обіцяють за 10 днів, то насмішка. Хочеться попередити усіх батьків, щоб перед тим, як платити гроші за страхування дитини, поцікавилися умовами договору. А то виходить, що за наш рахунок хочуть нажитися страховики», – розповів Геннадій.

«Я пишу заяву і не страхую!»

До речі, ситуація, коли батькам у кременчуцьких школах ненав’язливо або активно рекомендують застрахувати дитину, повторюється із року в рік. 

Часом на батьківські збори навіть приходить представник страхової компанії. А оскільки сума не така велика, гроші здають без розмов.

«Я перестала страхувати дітей років із 5. Якось однокласниця доньки поламала руку, батьки її збирали купу якихось довідок. А в результаті отримали виплати в якусь сотню чи дві. Навіщо мені таке страхування? Як буде бажання, то застрахую дітей там, де вважатиму за потрібне, і за умовами, які мене влаштовуватимуть», – говорить кременчужанка Олена.

Жінка зазначає: аби претензій до її школярок не було, пишіть на ім’я директора навчального закладу заяву про відмову.

Нікого не примушують

Про те, що такі заяви необов’язкові, а потрібно лише усно повідомити, що не маєте бажання страхувати дітей, говорить директор міського департаменту освіти Геннадій Москалик.

Головний освітянин міста переконує, що в міських школах ніхто не примушує страхувати дітей, а лише рекомендують. 

«Учні відвідують уроки фізкультури. А там може трапитися непередбачувана ситуація, коли дитина травмується під час виконання вправи чи внаслідок удару м’яча. Тож і рекомендуємо застрахувати її», – зазначив Москалик.

Для спортсменів одне страхування, для танцюристів – інше

Готуючи цей матеріал, репортерка Кременчуцької газети дізналася, що є чимало видів страхування для дітей. Якщо дитина займається активним спортом – то це один вид, якщо танцями – то інший. 

Купуючи поліси у страховій компанії, батькам треба звертати увагу, що в таких страховках має бути вказаний перелік ризиків, до яких найбільше схильна саме їхня дитина. Наприклад, якщо у школяра алергія, то в його страховці обов’язково повинні бути вказані ризики, які можуть виникнути при такому захворюванні. Якщо ж у батьків немає можливості купувати захист із розширеним покриттям, але вони готові платити невелику суму за колективну страховку в школі, то треба хоча би прочитати договір, перш ніж підписувати його. 

А ще краще, якщо представник страхової компанії виступить на батьківських зборах і розповість про всі переваги страхування школярів.

Якщо батьки таки вирішили скористатися послугами компанії не в індивідуальному порядку, то на ті ж батьківські збори варто запросити незалежного фінансового консультанта, який пояснить набагато ширше і доступніше – без лобіювання інтересів страхової компанії – всі можливості, а також усі «підводні камені», що існують в угодах.

Лише 20% батьків страхують дітей від нещасних випадків

Таку інформацію подала директорка  школи №7 Лариса Павлішевська. За її словами, на батьківських зборах рекомендують застрахувати школярів від нещасного випадку, однак обов’язкових вимог не висувають. 

«Деякі з батьків дітей, які займаються у спортивних секціях, страхують їх щороку, дехто через зарплатні карти це робить», – зазначила вона.

Пані Павлішевська  запевняє, що до дітей батьків, які з певних причин відмовилися від страхування, ніяких методів впливу не застосовують. 

А директорка гімназії №6 Олена Шаповал (де навчається травмована дівчинка, про яку ми писали вище) зазначає, що адміністрація школи ніякого відношення до страхової компанії не має. І що страхування носить рекомендаційний, а не примусовий характер.

 

Фотоколаж Кирило Воронцов

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться