Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 24 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Страхування від наслідків вакцинації та СOVID-19: чи реально?

 

11 жовтня 2021 08:35

Із кожною новою хвилею коронавірусу Міністерство охорони здоров’я України все наполегливіше закликає громадян вакцинуватися. За словами медиків, на сьогодні це чи не єдиний спосіб перенести захворювання у більш легкій формі. Проте, чи може себе застрахувати людина перед щепленням на випадок ускладнень після вакцинації та захворювання на COVID-19? Щоб розібратися з цим питанням, ми зв’язалися зі страховими компаніями.

Незначний біль у руці після уколу, підвищення температури, млявість. На такі реакції організму на щеплення проти коронавірусу вказують у Міністерстві охорони здоров’я. При цьому не виключають, що в окремих випадках у людини може може бути алергічна реакція на вакцину, наприклад, анафілактичний шок. Через це в анкеті, яку заповнюють перед вакцинацією, є обов’язковий пункт, де пацієнта просять вказати, чи є у нього якісь алергічні прояви та хронічні захворювання.

Зауважимо, нещодавно Україною прокотилася новина про смерть 19-річного студента з Бучі, який помер невдовзі після щеплення вакциною проти коронавірусу виробництва Pfizer. Попередньою причиною смерті медики назвали серцево-легеневу та гостру коронарну недостатності і набряк легень. Проте остаточний висновок зроблять після експертиз. Загалом від початку кампанії з вакцинації Держекспертний центр МОЗ отримав 95 повідомлень про летальні випадки після таких уколів. У 77 із них встановили, що це – «випадкові події», які збіглися з проведеними маніпуляціями. Зараз триває розслідування щодо ще 18 інцидентів.

Що пропонують страховики

Чи може людина оформити страховку, аби отримати фінансову компенсацію у разі ускладнень від щеплення або захворювання на коронавірус? Деякі страхові компанії, до яких ми зверталися, чіткої відповіді на це питання надати не змогли. Адже дослідження щодо ускладнень після вакцинації, а також захворювань, що виникли після того, як людина перехворіла на коронавірус, розпочали робити відносно недавно.

 

 

«Якщо це наслідок, то це може бути ускладнення, викликане чимось. Часті зараз і раптові інсульти, інфаркти, навіть смерть. Все це має покриватися страхуванням життя. Після укладання договору з клієнтом страхові компанії не повинні уникати наслідків різкого погіршення здоров’я, зокрема і після ковіду чи щеплень. Але тут важливий діагноз остаточної хвороби, затверджений лікарем, як і факт госпіталізації. Страховка, що відшкодовує затрати на лікування при раптових випадках різкого погіршення здоров’я, зазвичай коштує від 2 тис грн на рік», – коментує експертка у сфері страхування життя Євгенія Космач.

Ще в одній страховій компанії нам розповіли про виплату компенсації у разі побічних явищ внаслідок вакцинування, однак лише в окремих випадках. Зокрема компенсації підлягатимуть ситуації, що призвели до інвалідності (I, II чи III груп). Та озвучили ще один чинник, який впливає на виплати – вік застрахованої особи. Він має бути не більшим 59 років. Стосується це і компенсації коштів у випадку з захворюванням на коронавірус.

Умови їхнього договору передбачають виплати фіксованими сумами.

«Так, якщо у людини виявили захворювання на ковід, і перед цим вона оформила стандартний пакет страховки власного здоров’я, вона отримує 2 тис грн. Якщо лікар підтверджує пневмонію унаслідок хвороби на СOVID-19, пацієнту виплатять додаткові 9 тис грн. У разі перебування в реанімації застрахована особа отримає ще 39 тис грн. У разі летального випадку – плюс 70 тис грн. Для укладання договору страховки строком на пів року варто оплатити 1 тис 436 грн (одним платежем), річна вартість страховки складатиме 2 тис 300 грн, теж одним платежем», – пояснили детальніше.

Третя страхова компанія повідомила про гарантування виплат після оформлення договору лише в разі захворювання на коронавірус. Але це можуть зробити тільки нерезиденти, тобто, іноземці, які в’їжджають в Україну. Такий документ їм потрібен для перетину кордону. Страховку оформлюють на місяць, 90 або 180 днів. Для прикладу, програма страховки, що діє 30 днів, коштує від 650 грн до 1 тис 300 грн.

Що варто знати при укладанні договору

Побічна реакція після щеплення чи захворювання на коронавірус розглядається лікарем в індивідуальному порядку. Так само не у всіх випадках захворювання чи «побічок» можна отримати страхову компенсацію.

Наприклад, якщо ви просто звернулися до лікаря і одужуєте вдома, на відшкодування не чекайте. Адже здебільшого кошти на лікування надаються людині, яка опинилася у стаціонарі. Натомість у складних випадках, скоріш за все, пацієнт отримає немалі кошти.

«У ситуації тяжкого бронхіту з госпіталізацією можлива компенсація у 15 тис грн. Операція у дитини на легенях – 37 тис грн. Загалом ця сума може бути як 10 тис, так і 500 тис грн», – додає Євгенія.

Також при виплаті страхової компенсації враховується сума коштів, яку пацієнт витратив на ліки під час недуги; діагноз, кількість днів госпіталізації, чи було хірургічне втручання та реабілітація.

«У деяких страхових компаніях видаються кошти на руки, без перевірки затрат на лікування.

Але клієнту потрібно надати лікарняний лист або довідку, де вказано діагноз. Важливо, щоб документ був з оригінальною печаткою. Наприклад, при обрахуванні компенсації при ускладненнях після ковіду рахується виклик приватної «швидкої» або приватного лікаря, сума за кожен день госпіталізації, реабілітації, реанімації, складність запалення (якщо таке було), чи була штучна вентиляції легень, видалення тканин тощо – тобто, все, що вказано в діагнозі. Ще один нюанс: чим молодший клієнт, тим сума страхового внеску може бути меншою, а виплата, навпаки, більшою», – додають страхувальники.

Тож, як бачимо, можливості застрахуватися у приватних компаніях – як перед щепленнями, так і на випадок ускладнень від ковіду – у людей похилого віку поки що немає.

Водночас лікарі продовжують наполягати, що щеплення полегшує перебіг захворювання на коронавірус. Зазначимо, з початку вакцинальної кампанії станом на 30 вересня у Кременчуці двома дозами щепилися 44 тис 238 тис людей.

Офіційна статистика вказує на збільшення кількості хворих на пневмонії за останні роки. Так, у 2019 році від цієї недуги лікувалися 2 тис 33 кременчужан (тоді ще пандемії не було). У 2020 році було вже 4 тис 265 хворих, за 8 місяців 2021 року зафіксовано уже 3 тис 107 хворих на запалення легень.

При цьому, скільки з цих людей перехворіли на COVID-19, достовірно не відомо, адже є випадки, коли одній і тій самій людині під час обстеження у різних медзакладах встановлювали різні діагнози. Тож будемо спостерігати за офіційною статистикою надалі, аби побачити, як змінюються цифри після масової вакцинації.

Чи підтверджуватимуть лікарі побічні реакції внаслідок вакцинації

Умови страхування у приватних компаніях постійно змінюються, відмічають їхні співробітники. Наприклад, якщо минулоріч Кременчуцька газета, досліджуючи діючі пакети страхування, не фіксувала жодної пропозиції, яка б враховувала ускладнення після COVID-19, то на сьогодні такі умови ми побачили, як мінімум, у трьох страхових компаніях. А от чи встановлюватимуть лікарі діагнози, які свідчитимуть про побічний ефект від коронавірусу – велике питання.

Думку щодо цього висловив лікар одного з медзакладів міста, який побажав не оголошувати своє прізвище.

«Ніякі лікарі не ставитимуть діагноз «поствакцинальний синдром у прояві ускладнень або загострень хронічних захворювань». На даний час багато лікарів відмічають, що зокрема і у вакцинованих пацієнтів йдуть загострення хронічних хвороб, але наскільки це можна вважати ускладненнями після вакцинацій – питання риторичне. Це те саме, що освітянам після завершення навчального року подати документи про нескладення іспиту більшістю своїх учнів», – прокоментував медик.

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися