Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
Середа, 19 Серпня 2026

Ви є тут

"Страждають всі. Хтось роботи лишився, хтось не може вирощене здати": як Херсонщиина виживає в окупації

13 червня 2022 18:45
Перегляди: ...

Розповідь очевидців.

Кременчуцька газета продовжує інформувати про те, як виживають українці на окупованих територіях Херсонщини.

Понад три місця люди вимушені терпіти негаразди, які прийшли у їх домівки із нашестям "освободітєлєй".  У різних містах і селищах ситуація схожа.

"Інтернету й досі нема. Зв'язок з'явився. Все незрозуміло. Моторошно тихо. Вже кілька днів не чутно вибухів. Добре хоч бодай-якийсь зв'язок з'явився, хоч дітям додзвонилися. А в Херсоні й досі нема. Мені сьогодні тільки з месседжера повідомлення відкрилися, надіслані ще в травні. Певне тому, що ми їздили за 20 км в бік Запоріжжя і там знайшли інтернет. Треба було розрахунки поробити. Це жах! Гроші на картці, банки не працюють, як і банкомати та термінали в магазинах. Раніше у ділків люди купували готівку. Кидаєш їм на картку і отримуєш готівку, але на 5 відсотків менше. Зараз 10 відсотків беруть. Що буде з пенсіями не відомо. Карткою розрахуватися можна далеко не в кожному магазині. Страждають всі. Хтось роботи лишився, хтось не може вирощене здати. У наших овочівників на опті огірки позавчора по гривні просили забрати. А за зернові зараз пропонують 60 доларів за тону, інакше можуть і задарма забрати. Фермери побоюються, що дадуть скосити, а потім змусять вести на Крим", - розповіла Анна (ім'я змінено в цілях безпеки), мешканка одного із райцентрів області.

Анна працювала завідувачкою сільської бібліотеки в одній із ОТГ Херсонщини. Її бібліотеку зруйнували, книжковий фонд сплюндрували російські солдати. Вона теж вказує на поганий Інтернет-звязок.

"Ау, вісті з полів! Всім написати не можу, то єдиноразова акція постінгу, поки надибала випадковий халявний і працюючий вай-фай. Гримає під Херсоном, у нас відносна тиша - працює Z-ПВО й триває роздача охочим Z-халявних благ і сім-карт за гроші. Поки не потребую. Просто у нас знов нема зв'язку - ні мобільного, ні інтернетного, нема банкінгу (гроші зависли на картках), нема готівки, нема настрою бігати й шукати ерогенні зони міста, де інтернет ще може працювати і де ще нема натовпу. То звиняйте. Сиджу в основному на дачі, нікого не чіпаю, нікуди не їжджу (нема чим, нема за що). Є запаси їжі собі й котикам, дачна зелень, сонце, Дніпро і віра в диво", - розповіла жінка.

Також розповіла, що намагалась врятувати залишки бібліотеки.

"Була тиждень тому у "нової влади" щодо недопущення грабунку й руйнації солдатами бібліотек. Обіцяли зупинити (звісно, за снаряди мови не було) і подзвонити (не смішно). Але я чекаю", - пише вона.

Про те, що в окупації наживаються на видачі готівки теж розповідає у Фейсбуці журналіст із Нової Каховки Олег Батурін Oleh Baturin

"А якщо ви будете нам нараховувати зарплату, як ми їі отримаємо? - питали у гауляйтера Каховки місцеві комунальники. "Йдіть до Бєлоглазова. Він вам на ринку за 5% видасть з вашої картки готівку", - відповів Павєл Фліпчук. Бєлоглазов Роман Володимирович, торгує на ринку в Каховці, «обналичивает» (замінника українською не знайшов) гроші з картки під відсотки. І робить це, судячи, зі слів Філіпчука, з дозволу окупантів", - пише журналіст.

Читайте: Окупований і нескорений: як понад три місяці живе в рашистській окупації Херсон

Також читайте: «Без проблем можна їхати лише до Криму. Але ми не хочемо в Крим!»: як понад півтора місяці живе Херсон, зайнятий російськими військовими

Нагадаємо: Окупанти оточили Херсон: журналіст розповіла, що відбувається в місті

 

Олена Ліпошко

Фото із Інтернету

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися