
У рамках ініціативи “Підприємницький університет” (https://www.yepworld.org/ua/uni/) в КрНУ впроваджується інноваційне підприємництво та розвиваються серед молоді компетентності щодо створення стартапів.
21 жовтня 2022 р. на заняттях з навчальної дисципліни «Управління стартап проєктами» (ОКР «магістр», спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія») були представлені результати спільної роботи здобувачів та викладачів кафедр БАМТ (зав. кафедри д.т.н., професор Труніна І.М.) та КІЕ (зав. кафедри д.т.н., професор Перекрест А.Л.) у вигляді туристичного проєкту «Місто без сходин». Команда проекту включає здобувачів третього курсу освітньої програми «Туризм», які разом із магістром спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Олександром Лягутою розробили і представили проєкт «Місто без сходин», який направлений на інтеграцію осіб з функціональними обмеженнями до сучасного суспільного життя в сфері туризму. Керівник проєкту: викладач навчальної дисципліни «Управління стартап проєктами», д. е. н., проф. кафедри БАМТ Дружиніна В. В. При створенні проєкта кожен виконував свою частину: Олександр Лягута — займався розробкою мобільного додатку «Місто без сходин», Ян Прояєв — проводив експертну роботу з науки про дані, Злата Маланчук — була розробником туристичного маршруту. Учасники команди розповіли, що натхнення для створення проєкту вони знайшли в сьогоденній ситуації нашого міста, коли маємо велику чисельність переселенців, а результати аналізу демонструють і збільшення чисельності осіб з обмеженими можливостями. Інвалідність розглядається як поняття соціальне, а не виключно медичне. Якщо усунути перешкоди, то людина зможе вести незалежний спосіб життя, отримати освіту, влаштуватися на роботу, займатись спортом, подорожувати тощо.
Також студентами групи КІ-21-1м були представлені проєкти, які пов’язані з розробкою віртуального лабораторного комплексу для вивчення електромеханічних систем, розробкою візуалізатора думок, розробкою системи розпізнавання образів мікробіологічного консорціума на основі штучних нейронних мереж.
Завдяки інноваційним та креативним здібностям здобувачів після перемоги зможемо відбудовувати не лише систему вищої освіти, а й економіку України.
За матеріалами прес-служби КрНУ