Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Субсидія в Україні 2022: як оформити і кому вона належить

11 жовтня 2022 07:15

Якщо людина вчасно подасть заяву - протягом двох місяців з початку опалювального сезону-то субсидію призначать з його початку.

В українському держбюджеті на нинішній рік на пільги та житлові субсидії українцям для оплати послуг ЖКГ спочатку було закладено 38,4 млрд грн. Попередній керівник Мінсоцполітики Марина Лазебна говорила, що, що середній розмір субсидії на опалювальний сезон 2021-2022 років в Україні повинен буде становити близько 2 тисяч грн.

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначають одному з членів домогосподарства, який:

зареєстрований в житловому приміщенні;
не зареєстрований у житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому на підставі договору оренди житла, за рішенням суду або на інших законних підставах;
не зареєстрований у житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без договору найму (оренди) житла та має статус внутрішньо переміщеної особи.
Далі - звернувшись за субсидією, заявник повинен задекларувати всіх, хто живе в домогосподарстві (додати до заяви документи, які б підтверджували проживання за вказаною адресою, так як субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання людини і за місцем його фактичного проживання).

Якщо людина вчасно подасть заяву - протягом двох місяців з початку опалювального сезону-то субсидію призначать з його початку.

Як розраховуються субсидії
Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов'язкового платежу.

Зокрема, для розрахунку використовують наступну формулу:

Субсидія = плата за ЖКП в межах норм і нормативів - обов'язковий платіж

Індивідуально для кожної сім'ї:

розраховується середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (сім'ї);
середньомісячний сукупний дохід поділяється на кількість членів домогосподарства і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
дохід на одну особу поділяється на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановлений на 1 січня року, з якого призначається субсидія (станом на 1 січня 2022 року він становив 2 393 гривні);
отриманий результат ділиться навпіл, а потім множиться на 20% (таким чином і визначається відсоток середньомісячного сукупного доходу);
Після цього розраховується розмір обов'язкової частини платежу: обов'язковий відсоток платежу множиться на сукупний середньомісячний дохід сім'ї.

Кому покладена субсидія в Україні 2022 році
1. Звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання або реєстрації. Важливо, що заяви з документами приймаються підрозділами з питань соцзахисту населення районних держадміністрацій лише у разі:

відправки їх в паперовому вигляді поштою;
в електронній формі (через веб-сайт Мінсоцполітики, Єдиний державний веб-портал електронних послуг).
2. Звернутися через уповноважених осіб територіальних громад (у сільській, селищній, міській раді) та ЦНАП (центри надання адміністративних послуг). Заяви з документами приймаються в паперовому вигляді.

3. Для оформлення виплат онлайн слід перейти за посиланням" оформлення субсидії онлайн " на офіційному веб-сайті Міністерства соцполітики. Йдеться про оформлення субсидії за допомогою порталу Дія.

Субсидія 2022 Україна перевірити - дізнатися, чи нарахували їм субсидію, українці зможуть на сайті Єдиного держреєстру одержувачів субсидій.

 

За матеріалами Главред

https://news.glavred.net/subsidiya-v-ukraine-2022-kak-oformit-i-komu-ona-polozhena-10415921.html


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися