Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 21 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Субсидії, бувайте, або На кому ще буде економити влада

 

18 августа 2018 11:00
Субсидії, бувайте, або На кому ще буде економити влада

За літні місяці у Кременчуці більше ніж удвічі поменшало містян, які отримують субсидії на житлово-комунальні послуги. За прогнозами, перед початком опалювального сезону на тих субсидіантів, які «залишилися у системі», чекають нові зміни.

Незважаючи на те, що на дворі спекотно, холоди наступлять непомітно, а там прийде й опалювальний сезон. І дехто з кременчужан, які ще мають субсидію, можуть отримати черговий сюрприз від держави і… лишитися пільг. 

У Міністерстві соціальної політики відмітили: приплив нових субсидіантів припинився. Це сталося після того, як із травня цього року ввели ряд змін у нарахуванні державної компенсації. Житлові компенсації перестали отримувати родини, у яких були борги з «комуналки», або родини, у яких чоловік та дружина мали кожен свою квартиру. 

При цьому виявлено майже мільйон домогосподарств, які показували нульову декларацію про доходи, а при цьому отримували субсидію. Зараз цю норму також зняли.

Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко пояснив, що в минулій системі надання субсидій помітили тенденцію, за якої члени сім’ї, котрі проживали і були зареєстровані в одному житловому приміщенні, знімали з реєстрації одного з них.

Нова норма передбачає облік доходів не тільки членів домогосподарства, тобто тих, хто зареєстрований і фактично проживає у квартирі, але і членів їхньої сім’ї.

Та і тут нещодавно відбулись зміни: тепер можуть розраховувати на субсидію ті, хто має на житловій площі зареєстрованих родичів, але вони не проживають разом. Проте це потрібно буде довести. А саме вказати в декларації тих родичів, які зареєстровані, але не проживають разом; надати документ, що підтверджує їхнє проживання за іншою адресою; пройти перевірку Управління соцзахисту, під час якої її представники засвідчать умови проживання.

У Мінсоцполітики також нагадують: Уряд затвердив, що всіх одержувачів субсидій повинні перевірити інспектори – чи відповідають реальні умови проживання тим, що заявлені в документах.

Кременчужани штурмують відділ ДРАЦСу, аби отримувати субсидію

Серед усіх скандальних нововведень, що почали діяти з травня цього року, була і така, що вимагає врахування загального доходу чоловіка та дружини незалежно від місця їх реєстрації. Тобто, якщо чоловік і дружина зареєстровані в різних квартирах, при подачі документів на субсидію на одне з цих житлових приміщень, все одно потрібно вказувати дохід обох.

Раніше допомога нараховувалася інакше: для рішення про надання субсидії збиралися дані про доходи громадян, зареєстрованих на одній житловій площі. Наприклад, якщо чоловік був зареєстрований за однією адресою, а дружина і діти – за іншою, щоб оформити субсидію, кожен збирав окремий пакет документів.

Це призвело до того, що кременчужани масово почали подавати документи на розлучення, аби й надалі отримувати субсидію. 

Так, за даними Кременчуцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, з 12 квітня по 12 травня цього року у Кременчуцькому ДРАЦСі зареєстровано 12 розлучень. Тоді як із 15 травня по 15 червня цього року подано документи на 184 розлучення. Тобто спостерігається збільшення у 8 разів.

У відділі грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Автозаводського району зазначають, що кременчужани, які подали на розлучення саме, аби отримувати субсидію, до них ще масово не звертаються. Та поодинокі випадки трапляються. 

«Ми нікого не спонукаємо до розлучень», – говорить заступниця керівника вищеназваного відділу Світлана Семеняченко.

Та є прогнози, що за декілька місяців кременчужани, що розлучилися задля субсидії, звернуться за її призначенням. 

Субсидія через Реєстр громади

Зараз у Кременчуці триває формування Реєстру громади. У ньому відображатимуть інформацію про те, хто є власником житла, скільки осіб на житловій площі зареєстровано та інше. Безпосередньо цей процес торкається і кременчужан, які отримують субсидії.

Оскільки зараз, збираючи документи на оформлення субсидії, потрібні дані з місцевих органів влади про зареєстрованих осіб. 

У відділі грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Автозаводського району зазначають, що одержувачам субсидії варто вже зараз уточнити інформацію про себе в Реєстрі громади. Особливо мешканцям приватного сектору. Бо Реєстр, звідки беруть інформацію, не повністю наповнений. 

Для цього треба звернутися до Департаменту «Центр надання адміністративних послуг у Кременчуці» (там збирають інформацію для заповнення Реєстру громади) до центрального офісу (на вулиці Гагаріна,14) або у відділення на Молодіжному чи у Крюкові. При собі потрібно мати паспорти, ідентифікаційні номери, якщо у складі домогосподарства є неповнолітні діти – їхні свідоцтва про народження.

Як не повторити чужих помилок

Кременчуцька газета поцікавилася у Світлани Семеняченко, з якими зверненнями і проблемами найчастіше приходять кременчужани. Вона відповіла, що це –  заборгованість за комунальні послуги, відсутність доходів у працездатних осіб та несплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Люди погашали борг, а квитанцію про сплату до управління не надавали. Ось і виходить, що субсидії не було. Лише через декілька місяців виявлялося, що саме це вплинуло на призначення субсидії. 

Якщо через 2 місяці від дня припинення державної компенсації за минулі місяці отримувач субсидії підтвердив сплату заборгованості, то субсидію повертали з травня місяця. В інших випадках – з місяця, наступного за тим, в якому до управління надано підтвердження про сплату боргу.

Також нерідко траплялося, що на житловій площі була зареєстрована особа, яка ніде не навчалася, не працювала та не сплачувала єдиний соціальний внесок. Якщо у складі родини була така людина, то субсидія на житлову площу не нараховувалася. 

«Якщо раніше при нарахуванні субсидії за відсутності доходів враховувалося два прожиткових мінімуми, то з травня цього року таку норму відмінили», – говорить Семеняченко. 

«Сюрприз» буде під батареєю опалення?

Чиновники на державному рівні так активно намагаються скоротити кількість одержувачів субсидій, що, як бачимо, буквально втручаються в особисте життя українців.

Лише у травні цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів, яка регламентувала ряд обмежень на отримання субсидій. Тепер знову нововведення. Та є прогнози, за яким безпосередньо перед початком наступного опалювального сезону отримувачам субсидій знову варто чекати «сюрпризів». Яких саме – про це поки мовчать.

 

Фотоколаж Кирило Воронцов

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться