Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 4 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

7-річна Катя Чесак розповіла, як пробила череп у дитсадку Кременчука та ледь не втратила життя

 

11 января 2018 18:30

Дитина продовжує лікуватись та проходити постійні огляди, навчається дівчинка на індивідуальних заняттях. Однак сторона обвинувачених своєї провини в тому, що не забезпечили безпеку дитини під час занять на дитячому майданчику, не визнають.

Сьогодні у Автозаводському райсуді Кременука продовжився розгляд справи травмування у 2015 році на дитячому майданчику дитсадка №1 на той час п’ятирічної (а уже 7-річної) Катерини Чесак.

Суддя Олена Предоляк по черзі заслуховувала всі сторони справи. Вихователька Світлана Лагуткіна повторно наголосила на тому, що своєї вини не визнає. Однак погодилася, що відповідальність за безпеку всіх дітей того дня несла саме вона разом із завідуючою.

«Того для близько 11.15 ми з групою закінчили рухливі ігри і у спокійних заняттях готувалися до обіду. Один із хлопчиків групи має обмежені можливості, тож коли він підійшов до дитячої драбини – я лишила дітей і пішла його підтримувати. Хоча тримала в полі зору інших дітей групи»,  - розповіла Лагуткіна.

За її словами, Катя гралася разом із іншими дітьми біля столу пластиліном, і лише по криках дітей вона зрозуміла, що Катя забилася. Однак на той момент – повідомила вихователька – рана у дівчинки не була страшною на вигляд. Також вона зазначила, що дитина після травмування була при свідомості.

Вихователька також повідомила, що коли вона несла дитину до медсестри,то дівчинка просила її не розповідати про травму мамі, щоб та не засмутилась.

Завідуюча дитсадка, яка і досі обіймає дану посаду – Надія Писаренко на суді просила вибачення у родини потерпілої, однак повторно відмітила, що такого ніколи за її роботи не було.

Жінка пожалілася на всіх журналістів України, що підняли дане питання аж на такий загал. За її словами, така металева конструкція зі стільців стояла тут у садку десятиліттями, ще до її влаштування на роботу до даного закладу.

За її показами, у садку є відповідна група-комісія, яка відповідає за технічну безпеку у закладі: це вихователь-методист, завідуюча господарством, медсестра та робітник, що обслуговує споруди у садку.

«Раз у тиждень ми постійно робимо огляд на надійність конструкцій. Однак дану конструкцію ми не звертали особливої уваги, оскільки метал завжди був надійним. До того ж щороку нас перевіряло управління освіти, все було нормально, ніхто нічого не чіпав», - додала Писаренко.

Також вона зауважила, що коли приїздили криміналісти – то навіть не дивилися ні на які болти та шурупи.

За її твердженням, нічого довкола не вимірювали (пізніше дослідили, що болт виглядав на 2,3 см - ред.), адже раніше над конструкцією працювала група з Києва, яка все і встановила десятиліттями раніше.

Мати Каті запитала – чи затверджувала завідуюча перевіряльні акти, у яких відповідно до норм довжина болта можлива лише у 0,8 см. Однак Писаренко більшість тез зводила до того, що її у 1994 році прийняли на посаду, а в садку уже була дана конструкція.

Сьогодні в якості свідків на суді говорили і мати,і батько Каті. Обоє стверджували: вони не бажають категорично квитатися з вихователькою та завідуючою, однак нести відповідальність за ситуацію ті просто мусять, оскільки мали б раніше звернути увагу на дану загрозу для дітей.

Також - зауважив батько – через травму, зараз дитина навчається з персональними вчителями, не може гратися у рухливі ігри з підлітками, а на дитячий майданчик відтепер виходить у касці.

Допитували і саму Катю, яку привезли на дане засідання із Ірпеня, де тепер мешкає родина.

Дівчинка розповіла судді, що вона дійсно відводила меншу подругу Вероніку за павільйон, щоб та сходила в туалет. Далі дівчата бігли, Катя зупинилася, а Вероніка з розгону ненавмисне штовхнула її, у результаті чого та наштовхнулася на болт.

Медсестра Ольга N. під час свідчень повідомила, що вони спершу не оцінили рану, як дуже тяжку, адже просто зупинили кров з голови та викликали батьків.

Що цікаво, на питання судді – чи входить вона у перевіряючу комісію в дитсадку про яку говорила завідуюча і члени якої мали б обстежувати дитячі майданчики, то медсестра повідомила, що ніколи не здійснювала перевірок саме даних конструкцій, де травмувалася дитина.

Ще один свідок - підсобна працівниця повідомила, що того дня була помічником вихователя зібраної з 25 дітей групи. Участі у огляді даної металевої конструкції – також не приймала, однак заявила, що за кожною групою закріплений у садочку свій дитячий майданчик. І що його вона зранку перевіряла.

«Також у моїх обов’язках було забирати дітей до туалету, зазвичай Світлана Іванівна (вихователька - ред.) звонить мені і говорить щоб я прийшла і когось провела»,- заявила свідок.

На питання судді – чи могли діти ходити у туалет за павільйон – відповіла заперечно.

«Мені здається, вихователь такого не допустить» - сказала помічник вихователя.

На цьому допит свідків сьогодні було завершено. Продовження слухання справи призначено на 23 січня.

Нагадаємо, родина травмованої у кременчуцькому дитсадку Каті Чесак заявила про 2 млн гривень моральної шкоди.

Раніше на суд по травмованій у дитсадку 5-річної Каті до Кременчука приїздила знімальна група з ТСН каналу 1+1.  

Завідуючій та виховательці ДНЗ №1 висунуто підозру у правопорушенні.  

Раніше дану ситуацію розглядали у програмі «Говорить Україна», висвітлювали інші телеканали та ЗМІ. 

Ревізія дитсадка №1, яку здійснили після травмування дитини, показала, що на дитячих майданчиках немає жодної цілої гойдалки. 

 

Аріна Алініна

фото: Олександр Грінченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться