Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Суд «Мельник vs Холод»: клопотання Ульянова щодо припинення розгляду справи не задовольнили

Ми в Telegram

23 жовтня 2018 13:00

Наступне засідання наприкінці листопада.

Сьогодні в Крюківському райсуді продовжився розгляд справи за позовом директора ПТК «Візит» Олександра Мельника до першого заступника голови Полтавської облради Євгенія Холода і Полтавської облради щодо визнання незаконними дій, що полягають в порушенні основоположних і конституційних прав людини. 

Судове засідання велось у режимі відеоконференції, адже позивач О.Мельник знаходиться в іншому місті. На початку засідання представник сторони відповідача Руслан Ульянов озвучив клопотання щодо зупинення розгляду справи в цивільному суді до того часу, як не буде винесено вирок у кримінальній справі.

"Установити, чи була інформація достовірною чи недостовірною, можна буде лише після вироку в кримінальній справі", - зазначив Р.Ульянов, наполягаючи, що справу не можна розглядати в порядку цивільного судочинства.

Він зазначив, якби позов стосувався лише презумпції невинуватості - це одне, а визначення достовірності чи недостовірності інформації -  інше.

"Тож є підстави для закриття справи", - сказав він.

З цим не погодились ні Олександр Мельник, ні його адвокат Руслан Лазоренко. Позивач заявив, що з першого дня затримання, а це було 4 вересня 2014 року, не визнавав себе винним у замовленні вбивства мера Олега Бабаєва і судді Олександра Лободенка, ні зараз. А в клопотанні адвоката Ульянова вбачає затягування процесу.

Р. Лазоренко нагадав про презумпцію невинності. Після засідання в нарадчій кімнаті суддя Сергій Сьоря не задовольнив клопотання Руслана Ульянова щодо припинення розгляду справи.

Та постановив, що необхідно витребувати документи кримінальної справи, аби надалі продовжити розгляд. З цим не погодився О.Мельник і його захимсник, а Р. Ульянов не заперечував. Тож засідання перенесено до 27 листопада, до того часу Крюківський райсуд має отримати документи з районного суду м. Гадяча, де зараз  розглядають кримінальну справу. 

Нагадаємо, що судове засідання проходить після звернення обласної ради до Вищої ради суддів та виступ депутата на сесії, у якому він нібито зачепив гідність підозрюваного. Серед позовних вимог – відшкодування моральних збитків двома мільйонами гривень: по одному від депутата (за виступ 14 липня 2017 року) та від ради загалом (за ухвалення рішення всім корпусом). 

У позові мова йде про виступ Євгена Холода перед радою з приводу резонансної справи та ухвалення радою рішення «Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Вищої ради правосуддя щодо звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави Логвінової О.В.». Причина такої вимоги – рішення судді про зміну запобіжного заходу на домашній арешт пана Мельника. 

Згідно з реєстром судових рішень, у першій інстанції позов відхилили. Суддя Крюківського райсуду Андрій Степура у своїй ухвалі зазначив, що права позивача з приводу спору щодо виконання суб'єктом владних повноважень захисту в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного, тому й відмовив у розгляді. Однак позивач скористався правом на оскарження: апеляційний суд Полтавської області вирішив повернути справу до першої інстанції. Тепер Крюківський райсуд почав розгляд справи.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися