Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 4 Серпня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Злочинна картель у Кременчуці: умільців переробляти зброю та продавати наркотики покарав суд

 

 

14 липня 2021 08:40

Мовою документа.

Днями Автозаводський районний суд Кременчука під головуванням судді Оксани Пальчик у відкритому судовому засіданні розглянув  кримінальне провадження щодо уродженця нашого міста Андрія*, не працюючого, одруженого, який на утриманні має двоє неповнолітніх дітей, раніше не судимого. Чоловік обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 (Види співучасників), ч. 3 ст. 263-1, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч. 2 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.

Інший фігурант у справі Олексій, уродженець Кременчука, не працюючий, раніше не судимий, розлучений, має двоє дітей, обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 263-1, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307 КК України, -

Про це йдеться у вироці суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

В середині 2019 року Андрій перебував за місцем свого проживання, раніше судимий, в тому числі і за вчинення злочинів, пов`язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, а також вогнепальної зброї, створив організовану группу на тривалий період. До складу неї залучив раніше не судимих місцевих мешканців Олексія* та Максима*, з якими підтримував дружні довірливі відносини.

Побудова групи базувалась на авторитеті Андрія, як особи, що має судимість і характерні здібності лідера. Інші учасники групи, незважаючи на це, мали вплив на прийняття усіх рішень. Відповідний розподіл отриманих злочинним шляхом доходів, визначався в рівних долях, незалежно від виконуваних функцій.

Організатор злочинної групи Андрій підібрав учасників групи, розробив усний план вчинення злочинів, при цьому з`ясував місце і час, коли краще робити злочини.

Для конспірації Андрій використовував ангар. За допомогою інтернету підшукав продавців стартових пістолетів, купував запчастини та інструменти, використовував їх разом з поплічниками, а Максим у свою чергу - купував відповідне обладнання, необхідні для переробки вогнепальної зброї.

Під час злочинної діяльності перший надавав вказівки, керував діями членів групи, збував особисто вогнепальну зброю та боєприпаси, визначав розмір винагороди учасникам злочинної групи в залежності від виконуваних ними функцій, використовував отримані в результаті злочинної діяльності кошти, для забезпечення діяльності групи, забезпечував дотримання загальних правил поведінки, відповідних заходів безпеки, підтримання дисципліни, конспірацію. Також підтримував постійний зв`язок із співучасниками за абонентськими номерами, які з метою приховування злочинної діяльності періодично змінював. Також із метою конспірації в спілкуванні використовував заздалегідь обумовлені фрази та слова, зміст яких був зрозумілий лише членам групи та особам, які придбавали перероблену вогнепальну зброю. Після реалізації переробленої вогнепальної зброї та боєприпасів, Андрій розподіляв зароблені кошти між учасниками групи.

Олексій*, активний учасник групи, приймав активну участь у підготовці до вчинення кримінальних правопорушень та вчиняв їх. За вказівкою Андрія в ангарі, займався незаконною переробкою вогнепальної зброї та бойових припасів. За вказівкою Андрія  розбирав стартові пістолети, перероблював та збирав вогнепальну зброю. Також  Олексій займався пошуком нових покупців, за вказівкою Андрія . Підтримував постійний зв`язок із співучасниками за абонентськими номерами мобільного оператора ПрАТ «Київстар», мобільного оператора ТОВ «Лайф селл», які періодично змінював для конспірації. Також  в спілкуванні, використовував заздалегідь обумовлені фрази та слова, зміст яких був зрозумілий лише членам групи та особам, які придбавали перероблену вогнепальну зброю. За роботу Олексій отримував від Андрія грошові кошти.

Максим (засуджений вироком Автозаводського районного суду м. Кременчука від 11.01.2021 року), приймав активну участь у підготовці до вчинення кримінальних правопорушень і вчиняв їх.. Виготовляв ті запчастини вогнепальної зброї, які були необхідні для того, щоб стартовий пістолет міг використовуватись для стрільби бойовими патронами. Підтримував зв`язок із співучасниками під час спілкування через мобільний оператор ПрАТ «Київстар». Також із метою конспірації в спілкуванні, використовував заздалегідь обумовлені фрази та слова, зміст яких був зрозумілий лише членам групи, за вказану роботу Максим отримував від Андрія грошові кошти.

На підготовчому етапі до вчинення злочинів  Андрій, з метою реалізації своїх злочинних намірів на початку 2019 року підшукав учасників Олексія* та Максима*. Розробив усний план вчинення злочинів, визначив, що вказана група буде займатись виключно переробкою стартових пістолетів шляхом зміни їх конструктивних частин.

Для конспірації та виключення можливості, щодо викриття злочинної діяльності по переробці і зберіганню. Андрій вирішив використовувати ангар, а також гараж Максима, його токарні інструменти та обладнання останнього. За допомогою інтернету Андрій  підшукав продавців пістолетів, придбав запчастини, інструменти і відповідні предмети.Головний визначив, що спілкування між учасниками групи для конспірації буде відбуватись лише за визначеними номерами, а також визначив фрази та слова, якими повинні користуватися учасники організованої групи.

Механізм злочинної діяльності організованої групи полягав у тому, що, придбавши через інтернет пістолет, Андрій та Олексій в ангарі розбирали його на необхідні частини і видаляли штатний ствол. Максим у себе в гаражі за допомогою токарних станків виготовляв наскрізний гладкий ствол, та, у разі необхідності, новий курок. У подальшому Андрій та Олексій встановлювали на місце штатного ствола наскрізний гладкий ствол, новий курок та заглушували газовідвідний отвір. У подальшому перероблена вогнепальна зброя збувалась Андрієм та Олексієм лише визначеному колу осіб, яких вони знаходили через знайомих, а отримані кошти, Андрій розподіляв між учасниками організованої групи в залежності від виконаної кожним ролі.

Діючи у складі організованої групи Андрій, Олексій та Максим вчинили наступні злочини:

У травні 2020 року Андрій в інтернеті підшукав стартовий пістолет, маючи на меті переробити його на пістолет для відстрілу стартовими патронами калібру. Андрій та Олексій розібрали даний стартовий пістолет  в ангарі. Максим в гаражі, використовуючи токарні інструменти та станки з металу виготовив наскрізний гладкий ствол, що надало пістолету якостей коротокоствольної гладкоствольної самозарядної вогнепальної зброї.

Наприкінці травня 2020 р. Андрій та Олексій знайшли покупця на даний пістолет. Після чого, 20.05.2020 домовилися з покупцем, щодо придбання даного переробленого пістолету за 3 тис грн.

28 травня 2020 року, близько 17.20 Андрій та Олексій, незаконно збули за 3 тис гривень громадянину під вигаданими біографічними даними покупця пістолет, який, згідно висновку судово-балістичної експертизи № 1255 від 03.06.2020 року являється гладкоствольною, короткоствольною, самозарядною вогнепальною зброєю, виготовленою шляхом переробки стартового пістолета «RETAY P114», калібру 9 мм. Отримані від продажу пістолету гроші Андрій розподілив між учасниками організованої групи відповідно до виконаної кожним ролі.

У кінці травня 2020 року Андрій підшукав у інтернеті стартовий пістолет, які придбав у невстановленої досудовим розслідуванням особи, маючи на меті переробити пістолет на вогнепальну зброю.

У подальшому, для завершення переробки пістолету Андрій та Олексій в ангарі зібрали пістолет. Виготовлений Максимом, зберігали в ангарі разом з бойовим припасом для  подальшого збуту.

Наприкінці травня 2020 Андрій та Олексій знайшли покупця на пістолет. Андрій 29.05.2020 домовився з покупцем про продаж за 3000 грн.

Отримані від продажу вказаного пістолету та бойових припасів грошові кошти Андрій розподілив між учасниками організованої групи відповідно до виконаної кожним ролі.

На суді обвинувачений Андрій дав свідчення про те, що він дійсно був організатором злочинної групи в яку крім нього входили інші чоловіки. Ця група займалася переробкою стартової шумової зброї на бойову та в подальшому продавали цю зброю. Кошти ділили між собою порівну. Крім того, обвинуваченідекілька разів за попередньою змовою між собою продавали зацікавленим громадянам психотропну речовину «метамфетамін», кошти ділили між собою. Крім того у першого під час його допиту повідомив, що під час обшуку на його присадибній ділянці виявили декілька рослин коноплі, які самостійно висіялися, однак він усвідомлював що це рослини коноплі та продовжував їх вирощувати для власного вживання без мети збуту.

Тож суд вирішив: визнати винним організатора у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 263-1, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 310 КК України та призначити йому покарання:

- за ч. ст. 27, ч. 3 ст. 263-1 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України - 5 років позбавлення волі;

- за ч.  3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України- 3 роки 6 місяців позбавлення волі;

- за ч. 1 ст. 263 КК України - 3 роки позбавлення волі;

- за ч. 2 ст. 307 КК України - із застосуванням ст. 69 КК України - 4 роки позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна;

- за ч. 2 ст. 310 КК України - 3 роки позбавлення волі.

За сукупністю злочинів на підставі ч. 1 ст. 70 КК України, визначити йому остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим та вважати його засудженим на п`ять років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Запобіжний захід Андрію до набрання вироком чинності залишити попередній - тримання під вартою.

Строк відбуття покарання ОСОБА_1 рахувати з моменту його затримання, тобто з 08.07.2020 року, зарахувавши в цей строк термін його попереднього ув`язнення.

Визнати винним Олексія у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 263-1, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307 КК України та призначити йому покарання:

- за ч. ст. 27, ч. 3 ст. 263-1 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України - 4 роки позбавлення волі;

- за ч.  3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України- 3 роки 6 місяців позбавлення волі;

- за ч. 2 ст. 307 КК України - із застосуванням ст. 69 КК України - 3 років 7 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

За сукупністю злочинів на підставі ч. 1 ст. 70 КК України, визначити другому співучаснику остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим та вважати його засудженим на чотири роки позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Запобіжний захід Олексію до набрання вироком чинності залишити попередній - тримання під вартою.

Строк відбуття покарання другому спіучаснику рахувати з моменту його затримання, тобто, з 08.07.2020 року, зарахувавши в цей строк термін його попереднього ув`язнення.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення, а обвинуваченими, які перебувають під вартою, в той же строк з моменту вручення їм копії вироку. 

Нагадаємо, 45 тисяч застави: суд фактично відпустив полтавчанина, який завозив зброю до Києва

 

 

Марина Соловей

фото ілюстративне

* імена змінені

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися