Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Суд скасував штрафи АМКУ для "Укрнафти" та "Укртатнафти" на 4,7 мільярда

21 листопада 2022 12:15

30 березня 2021 року АМКУ оштрафував компанії, які входять до консолідованої мережі АЗС "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів, за антиконкурентну змову на загальну суму 4,7 млрд грн.

Господарський суд міста Києва 2 листопада скасував штрафи для "Укрнафти" на 2,37 млрд грн та для "Укртатнафти" на 2,3 млрд грн, які на них наклав Антимонопольний комітет у березні 2021 року.

Про це повідомляє Finbalance.

Також скасовано дрібніші штрафи (на суми від 4,6 тис. грн до 2,5 млн грн), які АМКУ наклав на низку компаній, пов`язаних з "приватівцями".

Як зазначали в Антимонопольному комітеті, підставою для вказаних штрафів було "встановлення цін на світлі нафтопродукти антиконкурентними узгодженими діями".

У листопаді 2021 року очільниця АМКУ Ольга Піщанська повідомила, що Шостий апеляційний адмінсуд відхилив скаргу Комітету і залишив чинним рішення Окружного адмінсуду м. Києва, який визнав недопустимим використання матеріалів розслідування Національного антикорупційного бюро у справі про згадані штрафи на суму 4,7 млрд грн за змову на паливному ринку.

Госпсуд м. Києва в своєму рішенні від 2 листопада 2022 року в цьому ж контексті зазначив, що "рішенням суду, що набрало законної сили, встановлено факт неправомірності одержання, використання та поширення відповідачем (АМКУ) при розгляді справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції інформації, що містилася в матеріалах досудового розслідування у кримінальному провадженні, та яка була покладена в основу оскаржуваного у даній справі рішення".

Як повідомлялося, 30 березня 2021 року АМКУ оштрафував компанії, які входять до консолідованої мережі АЗС "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів, за антиконкурентну змову на загальну суму 4,7 млрд грн.

Нагадаємо, 6 листопада 2022 року стратегічно важливі підприємства ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор", пов’язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним, було передано в управління Міністерства оборони до завершення військового стану.

Після цього у ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта" було змінено склад наглядових рад.

НАК "Нафтогаз України" належали 50%+1 акція "Укрнафти", ще 42% володіли компанії групи "Приват" Ігоря Коломойського та його партнерів. "Приват" здійснював операційний контроль над "Укрнафтою" з лютого 2003 року.

В "Укртатнафті" олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – у НАК "Нафтогаз". Ключовим активом "Укртатнафти" є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російськими ракетними обстрілами

Нагадаємо, Коломойський розлючений відчуженням його активів: "Укрнафти" та "Укртатнафти",- Forbes

Стало відомо, хто очолив «Укртатнафту»

 

За матеріалами censor.


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися