Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 12 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці хочуть збільшити тариф на сміття: комусь на 26%, а комусь на понад 50% (Доповнено)

 

11 июня 2020 08:50

Готуйте гроші, кременчужани!

Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628 має намір здійснити зміну тарифів на послуги з вивезення (перевезення) та захоронення твердих побутових відходів.

Інформація про це розміщена на сайті підприємства.

Для цього збираються встановити нові тарифи на підставі рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

На підприємстві зазначають, що нині діючі тарифи затвердили 8 років тому рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 04.11.2011 № 911:

Діючі тарифи на послуги з вивезення (перевезення) твердих побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів затверджені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 30.03.2018 № 343:

 

Станом на червень 2020 року відсоток відшкодування затвердженими тарифами собівартості послуг з вивезення (перевезення) твердих побутових відходів становить 82,4% та з захоронення твердих побутових відходів складає 28,4%. 

І називають ряд причин зміни діючих тарифів Кременчуцького КАТП 1628 на послуги з вивезення (перевезення) та захоронення твердих побутових відходів - щодо зростання складових витрат в діючих тарифах, а саме: 

- зростання в 4 рази ставки екологічного податку, з моменту затвердження тарифу на послуги з захоронення твердих побутових відходів  в 2011 році, з 11,25% до 45,00%;

- зростання заробітної плати працівників підприємства протягом  2011-2019 років на 82,6%;

- зростання протягом 2011-2019 років розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати у відповідності до Закону України;   

- зростання цін на матеріали та енергоносії, які діяли станом на серпень 2011 року та грудень 2017 року.

 «Невідповідність діючих тарифів фактичним витратам стало причиною нестачі обігових коштів. Підприємство не має можливості вчасно виплачувати заробітну плату, розраховуватись за пально-мастильні матеріали, запасні частини, електроенергію, відсутні кошти на сплату податків і зборів, що може призвести до того, що Кременчуцьке КАТП 1628 буде не в змозі своєчасно та в повному обсязі надавати послуги з вивезення (перевезення) твердих побутових відходів і погіршить санітарний стан у місті», - повідомляють на КАТП 1628.

Тож розмір запропонованого тарифу на послуги з вивезення (перевезення) твердих побутових відходів для всіх категорій споживачів (населення, бюджетні установи, інші споживачі) складає 755 грн 84 коп з ПДВ за 1 тонну. 

Розмір запропонованого тарифу на послуги з захоронення твердих побутових відходів для всіх категорій споживачів (населення, бюджетні установи, інші споживачі) складає 124 грн 98 коп з ПДВ за 1 тонну.

Періодичність та графік вивезення побутових відходів встановлюється в договорі, укладеному зі споживачами, відповідно до Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070.

Вивезення твердих (змішаних) побутових відходів здійснюється спеціалізованим автотранспортом Кременчуцького КАТП 1628 щоденно, ресурсоцінних компонентів (папір, скло, пластик) - за складеним графіком. Великогабаритні відходи, залишки від поточного ремонту квартир, тощо зберігаються на спеціально відведених майданчиках і вивозяться спеціалізованим автотранспортом Кременчуцького КАТП 1628 1 раз на 3-5 днів

Нові тарифи приведені в таблиці:

Як видно деяким категоріям споживачів «світить» підняття тарифів на вивіз та захоронення твердих побутових відходів на понад 50%.

Після оприлюднення цієї інформації зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом 10 календарних днів приймає в письмовому вигляді Кременчуцьке КАТП 1628 за адресою: вул. Горького 48/75, м. Кременчук, 39617 та виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області за адресою: вул. Перемоги 2, м. Кременчук, 39600.

Доповнено

10 червня відповідний проект рішення міськвиконкому оприлюднили на офіційному сайті Кременчуцької міської ради.

Нагадаємо, КАТП-1628 тепер вивозитиме рідкі нечистоти за зниженим тарифом, єдиним для всіх споживачів.

 У Кременчуці зросте вартість послуг з вивезення твердих побутових відходів для населення.

Нагадаємо, нещодавно мер Кременчука визнав, що тарифи на вивезення рідких нечистот в КАТП 1628 завищені.

 

 

Світлана Павленко

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться