Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 20 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Зауважень купа: навіть "ручна" комісія мера побачила недоліки у харчоблоці Кременчуцької дитячої лікарні

 

8 ноября 2018 17:15

Каструльки змінили, а санітарний стан бажає кращого.

Сьогодні Кременчуцьку дитячу лікарню Кременчука перевірила тимчасова комісія міськвиконкому, яку вже називають «ручною» комісією мера Малецького.

Варто нагадати, що це другий лікарняний заклад, куди прийшли з перевіркою. Як і вчора в лікарні «Правобережна» сьогодні не був присутнім депутат, голова профільної депутатської комісії Денис Терещенко. І як і вчора перевіряльники спочатку ознайомились з документацією.

Це була перевірка в лікарні,  на яку було ну дуже багато нарікань, як з боку кременчужан, чиї діти там перебували, так з боку депутатів міської ради. Не раз звучало, що дітей годують не супами, а якоюсь водою. Обурювало кременчужан і скудність меню. А також те, що у першу добу дітей не годують.

Під час перевірки документів, перевіряльникам повідомили, що дітей годують в основному чотири рази: сніданок, обід, полуденок і вечеря. Хоч є дієтстоли і в деяких відділення триразове харчування. В залежності від дієтичного столу і віку дитини вартість харчування на добу складає від 24 до 36 гривень.

Директор лікарні Лариса Носенко зазначила, що зараз немає дієтсестри і за першої можливості пошлють двох працівників на підвищення кваліфікації.

Запевнила вона, що діти не залишаються голодними, навіть, якщо потрапляють у лікарняний заклад після того, як подана заявка на харчування. Ці заявки щодня збирають до 15 години по відділеннях, а до 16 години мають подати фірмі «Пантен.уа».

Далі перевірка проходила безпосередньо на харчоблоці. Так, як у журналістів більшості видань санітарних книжок не було, то слідкувати за процесом не було можливості.

Та все ж, доки чиновників разом з депутатом Олександром Коркішком водили харчоблоком, було помічено багато цікавого.

Так місяць тому, коли журналісти були тут разом з депутаткою Тетяною Сідеркою, то всіх вразив вигляд посуду, в якому транспортували їжу, візочків і ганчірок, в яку замотували тару.

Тепер (о диво, авт.) новий нержавіючий посуд, пофарбовані візочки, і не старі портьєри, в видно, що нові шматки тканини.

Навіть, стоячи під дверима харчоблоку відчувається запах свіжо приготованої їжі. Минулого разу, нічим навіть не пахло.

Не на камеру працівники лікарняного закладу говорять, що якість їжі покращився в останній час. Бо спочатку з приходом «Пантен.уа» «помиї, помиями давали».

Далі найцікавіше: перевіряльники виходять з харчоблоку і …у них є зауваження. Тож виходить, яким має бути стан, що навіть члени «ручної» комісії Малецького їх помітили.

Так, депутат Олександр Коркішко відзначає, що стан приміщення харчоблоку зараз гірший, ніж під час передачі «Пантен.уа».

Журналісти поцікавились тим, що транспортування їжі від харчоблоку до приміщення самої лікарні передбачено по підземному переходу. Та ще раніше медпрацівники скаржились, що він в аварійному стані. На це відповіла віце-мер Ольга Усанова. За її словами, гроші на ремонт передбачено цього року, та не встигли зробити. Тож перенесено на наступний.

Після огляду буфетів, до яких претензій зовсім не було, підбили підсумки перевірки.

Представниця Держспоживслужби Юлія Потреба вказала на численні зауваження до санітарного стану харчоблоку.

«Санітарний стан харчоблоку в дитячій лікані гірший, ніж в лікарні «Правобережна», де ми вчора були», - констатує вона.

І перераховує: вологе прибирання робиться недостатньо, недостатня кількість дезінфікуючих засобів, зовсім немає рідкого мила.

Страви приготовані і стоять не накриті, відсутня ємність для термічної обробки яєць.

Лунають зауваження до складання технологічних карт, зберігання продуктів. Так, перевіряльники не побачили в технологічних картах печінкового суфле, про яке згадували на початку перевірки. А масло, яке мало зберігатися в холодильнику, зберігається в морозильці.

Хоч журналісти щодо масла відмітили: його порція збільшилась з часу перевірки депутаткою Сідеркою лікарні вдвічі.

Не залишилось непоміченим скудність і несучасність посуду на харчоблоці. За весь час, як харчувати пацієнтів взялась фірма «Паньтен.уа» його, схоже, не змінювали.

Присутня на підбитті результатів наглядач по харчоблоках по Кременчуку Каріне Григорян погодилась із зауваженнями. І більш того, вона визнає, що зауваження на якість харчування і на організацію, які лунали раніше, були невигаданими.

За останній місяць були зміни: звільнили кухаря, правда сам звільнився підсобний працівник.

Визнала, що були непорозуміння із харчуванням раніше і Лариса Носенко. Тепер же запевняла, скарг від батьків не надходило.

Зміни видно. Та як вже зауважили кременчужани в коментарях під прямим ефіром: сьогодні все нагадує показуху. І новенькі каструльки, і процес перевірки.

Нагадаємо, що наступна перевірка 13 листопада. Це буде лікарня відновного типу і лікарня «Кременчуцька».

Депутата-«ревізора» Тетяну Сідерку, яка  місяць тому приходила з перевіркою, представниця «Пантен.уа» відмовились пустити на харчоблок. Та і попри це було видно купу порушень в організації харчування.

Нагадаємо, поганий приклад «протиснутої» Малецьким програми: в дитячій лікарні дітей годують, як у в'язниці.

Шикарний подарунок: 1 грн і повністю новий харчоблок у Дитячій лікарні ваш!

Меню «для галочки»: у Кременчуці запідозрили у неправді фірму-постачальника харчування у лікарнях.

Кременчуцького «ревізора» не пустили з перевіркою до харчоблоку дитячої лікарні.

У Кременчуці створять комісію, з якою шукатимуть розуміння між замовником та фірмою, що постачає продукти у лікарні.

 

Світлана Павленко

Фото Кирило Воронцов

Відео Олексій Орлов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться