Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 16 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Те, що ми попереджали, здійснюється: у Кременчуці комунальних стоматологів стане зась (Доповнено)

 

14 сентября 2018 08:35

Міські стоматологічні поліклініки таки хочуть закрити.

Учора в одній із кременчуцькій груп на Фейсбуці з'явилось повідомлення про закриття Третьої міської стоматологічної поліклініки, що знаходилась на Набережній Дніпра по вулиці Троїцькій.

«Третя міська стоматполіклініка, яка знаходиться на березі Дніпра, з листопада місяця перестане існувати. Всі лікарі отримали повідомлення про скорочення. Реформа стоматології повинна початися з 1 січня 2020 року,  в липні місяці міськвиконком прийняв рішення про реорганізацію трьох міських державних стоматполіклінік. Та про закриття їх мова не йшла», - написала Лариса Златопольская.

Стало відомо, що самі працівники вищезгаданої поліклініки були готові коментувати ситуацію журналістам, та потім змінили думку.

А ось виконуючий обов’язки начальника міського управління здоров’я Максим Середа був зовсім небагатослівним. І в інтерв’ю колегам з телекомпанії «Візит» направив вивчати проект міської програми, яка і регламентує реформування міської стоматологічної допомоги. Або ж чекати, коли питання розглядатимуть на засіданнях постійних депутатських комісій, а далі на самій сесії міськради 11 жовтня.

Днями проект ріщення «Про затвердження комплексної Програми розвитку комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький міський стоматологічний  центр» на 2018-2021 роки» оприлюднено на сайті міської ради.

І якщо раніше у мерії Кремекнчука керівники медичної галузі міста і віце-мер, що опікується медициною, Ольга Усанова переконували, що реформування не передбачає скорочення персоналу, а лише оптимізацію адміністрацій, то тепер видно зворотнє.

Адже зміни, що чекають міських комунальних стоматологів, більш, ніж кардинальні.

Скорочення персоналу і самих приміщень пояснюють тим, що вже занадто дорого Кременчуку обходиться комунальна стоматологічна допомога.

«Тобто, повинно бути скорочено 145,75 посад. Скороченню в результаті оптимізації штатів будуть підлягати 138 працівників. В першу чергу скороченню підлягатимуть працівники пенсійного віку – 13 лікарів, 17 осіб середнього медичного персоналу, 16 осіб молодшого медичного персоналу, 14 осіб іншого персоналу і 12 осіб адміністративно-господарського персоналу. Усього 72 особи пенсійного віку. 19 лікарям та 16 сестрам медичним працездатного віку буде запропоноване гарантоване працевлаштування у дитячій стоматологічній поліклініці та інших медичних закладах міста», - цитує Кременчуцька газета додаток до вищезгаданого проекту рішення.

І чергова обіцянка нашої міської влади про те, що оптимізація кількості всіх категорій працюючих надасть можливість перерозподілити додатково вивільнені кошти для забезпечення безоплатної стоматологічної допомоги пільговим категоріям кременчужан на суму 8 млн 490 тис. грн.

Та інше питання: куди тим пільговикам йти. Бо в рамках цієї програми передбачається ЗАКРИТТЯ поліклінік в центрі міста (на Набережній Дніпра) та на Молодіжному. Вся стоматологічна допомога буде зосереджена вже в єдиному міському стоматологічному центрі по вулиці Київській: і ортопедична, і невідкладна допомога вдома.

На районах функціонуватимуть невеликі відділення:

Відділення «Молодіжне» - розташовується у приміщенні консультативно-діагностичного центру КНМП «Лікарні інтенсивного лікування» (просп. Л. Українки, 80);

Відділення «Придніпровське» - розташовується у приміщенні стаціонару КНМП «Лікарня «Придніпровська» (пров. Павлівський, 1/4);

Відділення «Крюківське» - розташовується у приміщенні ЦПМСД № 2 (вул. Г. Манагарова, 9).

У даних відділеннях будуть постійно працювати чергові лікарі, які будуть надавати медичну допомогу маломобільним верствам населення. Так передбачено у проекті рішення, а хто саме з кременчужан є маломобільним - не прописано.

І найцікавіше, на утримання центру витрачатимуть гроші з міського бюджету. Зараз йдеться про майже 18 млн грн, та попереджають, що цього буде замало.

«Очікувана сума витрат на функціонування комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький міський стоматологічний центр» на 2019 рік складає 17 993,0 тис. грн. Дана сума забезпечить мінімальну потребу на функціонування підприємства. Використання сучасних пломбувальних та інших витратних матеріалів потребуватиме виділення додаткових коштів за рахунок власних надходжень», - написано в проекті рішення.

Не йдеться в проекті рішення про те, під які потреби будуть використовувати приміщення, які вивільняться. Одне із них на набережній Дніпра – дуже ласий шматочок.

Доповнено

Вже після вихода матеріалу, кременчуцька газета отримала фотокопію попередження, яку роздали всім працівникам поліклінік. Працівника, який нам її надіслав скорочують. Оце такі обіцянки міської влади. 

Нагадаємо, комунальним стоматологам та їх пацієнтам Малецький з Усановою таки «підклали» сюрприз.

Пізніше стало відомо, що реорганізація стоматологічних поліклінік у Кременчуці: обіцяють лікарів не чіпати, скоротити лише адміністрації.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться