Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Рух-це життя!» - потомственний лікар-травматолог Дмитро Петращук дає рекомендації кременчужанам

20 травня 2021 08:15

20 травня - День лікаря-травматолога.

Сьогодні лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято. Травматолог - це одна з найдавніших професій, так як сама травматологія є однією з перших розділів клінічної медицини. Спеціалісти цієї професії наділені стійкістю духу, холодним розумом і рішучістю. Тому працювати йдуть тільки впевнені в собі, але не обділені добрим серцем люди.

Напередодні професійного свята Кременчуцька газета поспілкувалась із спадковим лікарем-травматологом Дмитром Петращуком. Зараз він працює фахівцем Кременчуцького обласного госпіталю для інвалідів війни. Як зазначає сам Дмитро Петращук, почав працювати в травматології з 1989 року, коли влаштувався у профільне відділення Кременчуцької районної лікарні молодшим медичним працівником. Після цього було навчання в Полтавській медичній академії, паралельно - медична практика. А спеціалістом-травматологом працює  з 1996 року. Батько його теж ще веде медичну практику, були і ще медики в роду.

«Хочу побажати всім колегам творчої наснаги, здоров’я та мирного неба над головою. Зараз ортопедична патологія та травматологія займає одне із провідних місць серед усіх захворювань. Насамперед, це пов’язано із коронавірусом. Дуже багато людей, які  перенесли це інфекційне захворювання відзначають погіршення стану з боку опорно-рухової системи. І всі потребують або консервативної, або оперативної  допомоги. Тому кількість звернень з кожнем днем росте і росте. У середньому, по нашому шпиталю це 10-12 осіб на один прийом», - зазначає він.

Тобто будь-хто із електронним направленням сімейного лікаря може звернутися за допомогою до лікаря-траматолога Кременчуцького обласного госпіталю інвалідів війни. Тут приймуть і людей, які перехворіли на коронавірус, нададуть кваліфіковану допомогу, проводять реабілітацію.

«Життя вносить корективи, зараз маршрут пацієнта змінено – пацієнт з будь-якою патологією розпочинає із сімейного лікаря. Після цього із направленням і за попереднім записом проводиться обстеження і надаються хворому рекомендації щодо лікування», - говорить фахівець.

Дмитро Петращук зазначає, що головне в роботі лікаря травматолога - це те, коли вдається пацієнтам замість оперативного лікування обійтися консервативним (медикаментозне лікування, реабілітаційні заходи). Уже такі випадки були у його практиці і в госпіталі. У всіх випадках соціальна активність пацієнтів була відновлена.

«Хочу відзначити, що зараз патологія опорно-рухової системи помолодшала. Раніше вважали, що артроз – то для пенсійного і передпенсійного віку. Зараз на це страждають 50-70% молодих людей. Від 25 років вже артрозні зміни і паталогія. Адже наше життя доволі стрімке і потребує додаткових навантажень як на кінцівки, так на опорно-руховий апарат. Тому зараз дуже важлива соціальна відповідальність громадян за своє здоров’я. Але є покращення, якщо раніше було чимало занедбаних випадків, то зараз, зокрема, люди молодшого віку дбають про своє здоров’я і вчасно звертаються до лікаря», - його слова.

А ось людям із сидячою роботою рекомендує не забувати відомий вислів: «Рух-це життя!».

«У будь-якому випадку патологія не з’являється сама по собі (крім випадків, коли це вроджена вада). Ніхто ж не відміняв гімнастику (ранкову чи вечірню), але про неї, на жаль, забувають. Під час сидячої роботи треба час від часу робити на декілька хвилин паузи. Можна пройтись, нахилитись, щось зробити, але разом із тим розім’яти мязи. Буде хоч якесь розвантаження опорно-рухової системи. А разом з тим, варто не забувати про активний спосіб життя, це заняття будь-яким спортом, не обов’язково професійним», - поради фахівця.

Є в нього і побажання літнім кременчужанам.

«Потрібно чітко розуміти, що травми не зникають, тож своєчасне звернення до лікаря - то запорука комфортного життя. Зараз час весняних робіт на дачі, тож згадуйте, що вік має свої ознаки, тож не кидайтесь на ті ділянки, які раніше обробляли за день - робіть все поступово», - рекомендації лікаря-травматолога.

А керівник Кременчуцького обласного госпіталю для інвалідів війни Микола Литвиненко приєднується до привітань, спрямованих колегам-травматологам. 

 «Як керівник закладу хочу сказати, що без травматології  працювати не можемо. Адже  і наслідки різних травм,  і наслідки різних  хвороб пацієнтів потребують втручання цих фахівців. У нас два травматолога, ми раді з ними працювати, їх цінуємо. Їх робота дає нам можливість працювати з Національною службою здоров’я за пакетом опорно-рухового апарату, невврологічного. У нас задекларована допомога людям поважного віку і в цьому розібратися допомогають саме травматологи, які разом із сімейними лікарями надають кваліфіковану допомогу», - слова М. Литвиненко

 

Він бажає колегам лише профілактичної і реабілітайційної роботи і робити життя людей ще комфортнішим.

 

Світлана Павленко

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися