Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 16 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Тріскучий мороз і хуртовини: до України йде різка зміна погоди

 

26 січня 2019 12:30

Лютий «відзначиться» холодом до -30, снігопадами і відлигою.

Зима в повній мірі проявить себе в лютому, кажуть як вчені-кліматологи, так і народні синоптики. Про це пишуть на сайті «Сегодня». Погода в останньому місяці зими очікується незвичайною: перша половина місяця – дуже холодна, з морозами до 30 градусів, у другій половині почнеться різке потепління, а завершиться зима відлигою. Разом з морозами прийдуть і рясні снігопади: за місяць в середньому випаде 35-40 см снігу, який йтиме з завидною регулярністю: в середньому кожні чотири дні.

Прогнози

Народний синоптик Леонід Горбань розповів «Сегодня», яким, за його розрахунками, бачиться останній місяць зими в Україні.

«У лютому продовжаться січневі холоди і сніги, – каже Горбань. – З 1 по 4-е випаде до 10 см снігу, а 5-11 лютого на тлі прояснення нічні морози різко посиляться до -30 градусів. Потім чекаємо потепління до -4 ...- 8 вночі і -2... 0 вдень, без опадів. Сильні снігопади обрушаться після Дня святого Валентина: 17-18 лютого випаде більше 15 см опадів, мороз поступово посилиться вночі до -18...- 20, вдень до -6...- 8».

З 22 лютого Горбань обіцяє швидке потепління: 23-го вдень до нуля, вночі до -5...- 7, а 24-26-го вдень температура може піднятися навіть до +5. Але в лютому зима не закінчиться: 27-го піде сніг і знову похолодає до -3...- 5 вдень і -10...- 12 вночі. Морози і сніг очікуються і в першій декаді березня.
Провідний науковий співробітник інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко також обіцяє морози в лютому. За її прогнозами, сильні холоди прийдуть наприкінці першої декади, протримаються кілька днів, і знову потеплішає, але невеликий «мінус» за вікном збережеться весь місяць.

«За останні 5-6 років погода, як в Україні, так і в світі, стала нестійкіше, – говорить Бойченко. – Є кілька гіпотез, чому погода зараз поводиться дивно. Це і довготривалі процеси на Сонці (60-річні цикли), і активізація вулканічної діяльності, і Світовий океан, який пов'язує парникові гази, то викидає їх до атмосфери, чим теж знижує або підвищує температуру».

 

За повідомленням сайту «Сегодня»

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися