Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У «Голландських трояндах» під Кременчуком виявили небезпечного шкідника


18 июля 2019 17:30

Комаха, який пошкоджує більше 250 видів рослин.

У Горішніх Плавнях запровадили карантин через небезпечного багатоїдного шкідника. Як повідомляє ГУ Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Полтавській області.

Багатоїдного шкідника - західного квіткового трипса виявили на рослинах, які вирощуються в теплицях ТОВ «Голландські троянди», що по вулиці Портовій, 4.

У зв’язку із виявленням нового вогнища карантинного шкідника, західного квіткового трипса, у Горішніх Плавнях карантинний режим встановили на загальній площі 1,6 га.

Західний квітковий трипс – багатоїдний шкідник, який пошкоджує більше 250 видів рослин. Його личинки та дорослі особини живляться на культурах: плодових, овочевих, квіткових, висмоктуючи клітинний сік рослин. Шкідник впливає на рослину пошкоджуючи її перенесенням вірусних хвороб. Деякі культури при ураженні їх трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність.

Фітосанітарні заходи:
– негайне знищення заселених рослин, ретельне видалення з теплиці всіх бур’янів і рослинних решток, недопущення повторного використання пакувального матеріалу, в якому раніше перевозились імпортні рослини;
– використання техніки коливання температури та вологості повітря в теплиці;
– використання біологічних агентів, найбільш ефективних саме проти західного квіткового трипса – хижаків: Neoseiulus (=Amblyseius) cucumeris і А. barkeri, A. swirskii, Beauveria bassiana, Hypoaspis miles, Orius insidiosus Steinernema feltiae.

Біологічний метод контролю трипса нині дає найбільший ефект і широко поширений в світі.Серед препаратів, які дозволені в Україні для боротьби з цим карантинним шкідником, фосфорорганічні інсектициди, перитроїди та неонікотиноїди на основі таких діючих речовин: піриміфос-метил, альфа-циперметрин, імідаклоприд, ацетаміприн.

За чинним законодавством, імпортні рослини, овочі і фрукти повинні бути вільними від карантинних організмів, супроводжуватись фітосанітарними сертифікатами, а також походити з вільної від будь-яких карантинних обмежень території. У випадках, коли фітосанітарна експертиза підтверджує виявлення західного квіткового трипсу в імпортних вантажах весь вантаж підлягає знезараженню, знищенню або поверненню до країни походження.

 

 

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться