Кременчуцька газета
Середа, 17 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

У Козельщині, Лубнах, Гадячі, і Чорнухах прибрали комуністичну символіку

25 жовтня 2022 12:15

Меморіальні дошки, герб СРСР, пам'ятник Чапаєву.

Після звернення Полтавського офісу Українського інституту нацпам’яті (УІНП) та активістів ГО «Декомунізація. Україна» на урядову лінію Кабміну у низці громад Полтавщини демонтували комуністичну символіку.

Рік тому у Лубнах активісти ГО «Гонор» та ветерани російсько-української війни демонтували пам’ятник російському більшовицькому комдиву Васілю Чапаєву. Проте на постаменті лишилася дошка-напис, яка звеличувала радянську дивізію імені Чапаєва. Тож демонтували і цей знак.

У Гадячі Миргородського району демонтували на будинку №9 на вулиці Соборності анотаційну дошку на честь ленінського більшовицького перевороту у росії з візуалізацією герба СРСР.

А у Козельщині Кременчуцького району на колишньому клубі радгоспу «Козельщинський» зафарбували герб СРСР, правонаступником якого є путінська росія. У Полтавському офісі УІНП нагадали норму декомунізаційного Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»: ст.1, пунктом 1, підпунктом 4 «а» до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено «будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР.

У Чорнухах фасад місцевої школи очистили від меморіальної дошки, яка возвеличувала Ленізу Бугорську – радянську комуністичну диверсантку, співробітницю НКВС, активістку ленінського комсомолу, уродженку російського міста Курськ. «У жовтні 1941 року вона була завербована НКВС УРСР.  23 квітня 1943 року у складі оперативної групи «Прапор» НКВС відправило її до Західної України з агентурною метою. Мета – укоренитися в підпілля УПА і ОУН, які вели боротьбу за незалежність України як проти німецьких нацистів, так і проти російських комуністів. Служба безпеки ОУН викрила агента НКВС Ленізу Бугорську й стратила у 1944 році в лісі с. Балашівка поруч із хутором Антолін. Законом «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної чи індивідуальної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі низки органів влади, організацій, структур та формувань: 10) Організація українських націоналістів (ОУН) (ст.1,підпункт 11 закону); Українська повстанська армія (УПА) (ст.1,підпункт 12 закону)», – наголосив регіональний представник УІНП в Полтавській області, ініціатор демонтажу Олег Пустовгар.

 

 

За матеріалами Полтавського офісу УІНП


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися