Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«У кожного свій фронт»: поеми кременчуцького композитора лунали у столиці

4 жовтня 2022 11:25

Композиції «Ой ти пташко жовтобока» та «Сонце заходить».

Нещодавно у Києві пройшов традиційний Міжнародний фестиваль «КиївМузикФест». Про це нам розповів кременчужанин, єдиний представник нашого міста у Національній спілці композиторів України, композитор- імпровізатор Сергій Горюнович.

Він зазначив, що в діючих реаліях це майже чудо. За його словами, у мирний час серед учасників заходу присутні представники 10-15 країн. Цьогоріч – лише 9.

Організатори фестивалю зазначають, що жодної гривні українських грошей на проведення не витратили – лише спонсорів. Музичні твори композиторів різних країн виконують кращі ансамблі, хори України, тощо. Тож і звучить різна музика. Зокрема, камерна, симфонічна, експериментальна, хорова, авангардна тощо. Кременчуцький композитор представляв дві власні роботи.

Він розповів, що ще у січні отримав пропозицію підготувати музичний твір на вірш українського поета, філософа Григорія Сковороди. Адже цьогоріч виконується 300 років з Дня його народження. Символічно, що поему на вірш «Ой ти пташко жовтобока» композитор закінчив 7 травня – в цей день російський окупанти розбомбили музей поета у Харкові. У Києві цей твір виконував ансамбль солістів «Благовість».

Лунала у столиці ще одна поема С.Горюновича - на вірші Тараса Шевченка «Сонце заходить». Її виконав хор «Хрещатик» у органному залі. Ці твори композитор-експериментатор поєднав під назвою «Музика війни». Під цією егідою є поема «Вогонь перемоги».

«Це наш фронт. Адже зараз у кожного свій фронт – хтось воює, хтось пише картини, композитори пишуть музику. Але усі ми працюємо заради Перемоги», - повідомив С.Горюнович.

А ще він додав, що нещодавно презентував музичну поему і відеофільм «Прекрасне і корисне». Цей твір з’явився у рамках міжнародного проекту «Відновлення імен славетних українців», за яким нагадають імена видатних українських постатей, зокрема Василя Устимовича.

Незабаром кременчужани почують ще одну поему, присвячену Данилу Самойловичу, який рятував українців, та й не тільки від чуми.

Нагадаємо, Незабаром у Кременчуці створять меморіальну дошку відомому лікарю-епідеміологу

У Кременчуці на стінах художньої галереї відкрили мурал та меморіальну дошку Устимовичу, а ще започаткували ритуал: доторкнутися до старого каменя - і прибуде сила

 

 

Олена Сінтюріна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися