Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці програму "Легка хода" затвердили, а грошей під неї немає

 

12 декабря 2018 18:25

Депутати обурені: скільки можна затверджувати декларативні програми?

Сьогодні на засіданні сесії міськради Кременчука бурхливі дебати викликав проект, який стосується впровадження в Кременчуці Міської програми "Легка хода".

Як писала Кременчуцька газета раніше, вперше в Кременчуці збираються допомогати за рахунок Міського бюджету хворим на остеопороз. Про це на засіданні постійної депутатської комісії з питань промисловості повідомив начальник управління охорони здоров'я міста Максим Середа. За його словами, від цієї хвороби потерпають люди похилого віку, більшість з них - жінки. У них найчастіше буває перелом шийки стегна і інші проблеми пов'язані з ламкістю кісток.

Щороку у Кременчуці таких хворих 300 - 450. У 3/4 випадках потрібно операції і деяким з них встановлення протезу шийки бедра. Операції вартують до 60 тис грн, але не всім доступна така ціна.
На рік у Кременчуці проводиться лише 35-40 операцій з імплантації.

У рамках програми хочуть закласти 500 тис грн на придбання протезів. Цього вистачить на 10 хворих. І то при умові, що операції оплачувати будуть з власної кишені.

Депутатів на засіданнях постійних комісії зацікавили кілька аспектів: як будуть обирати хворих, яким за кошти міста встановлюватимуть протези та які протези купуватимуть.

Тож, голова постійної депутатської комісії з питань промисловості Денис Терещенко запропонував зняти програму на доопрацювання у зв'язку з можливістю корупційних  дій.  А ще у зв’язку з тим, що їм не пояснили, звідки взяли цифру в 50 тис грн. за одну операцію.

І сьогодні Максим Середа взявся пояснювати: протези є різних виробників. Ціна від 17 до 75 тисяч гривень. В рамках програми планують закуплювати протези Індійського і Південно Корейського виробництва, ціною в 50 грн. Ще плюс до 10 тисяч гривень на операцію. Звідсти і сума в 60 тис грн. Та головне, програму затверджують, а фінансування на неї не передбачають. Тож про який розподіл грошей між хворими може йти мова.

На це депутатка міськради Т.Сідерка зауважила, що це не перша декларативна програма і скільки таких ще затвердять.

Та більшість депутатів нічого підозрілого в програмі більшість не побачила. І затвердили програму без фінансування.

Нагадаємо, програму щеплення кременчуцьких дітей від ротавірусу розбили в пух і прах, але затвердили.

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться