Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У Кременчуці діє дві програми реімбурсації: державна «Доступні ліки» та та міська «Доступна аптека»

Ми в Telegram

13 вересня 2022 18:30

Перелік ліків за двома програмами різний.

У Кременчуці діє дві програми: державна «Доступні ліки» (ліки можна придбати безоплатно або з незначною доплатою, їхню вартість аптекам відшкодовує НИЗУ) та міська «Доступна аптека» (дозволяє придбати ліки з 50% знижкою, решту сплачує міський бюджет). Незважаючи на війну за 6 місяців поточного року «Доступною аптекою» скористалися 2200 кременчужан. Кількість виписаних рецептів становить 4 164, отоварених - 3 282. На  покриття вартості ліків з міського бюджету спрямовано більш ніж півмільйона гривень.

Варто зазначити, що перелік ліків за двома програмами різний.

 Щодо державної програми, то 8 вересня  Кабінет Міністрів України прийняв рішення про розширення  програми «Доступні ліки», завдяки чому на пільгових умовах зможуть отримувати ліки хворі  не тільки на  серцево-судинні захворювання,  бронхіальну астму,   діабету 2 типу, а й люди з  хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона. Програма діє у аптеках, які підписали угоди з Національною службою здоров’я України.

Дізнатися про перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмах «Доступні ліки» та «Доступна аптека»,  та отримати рецепт можна у  сімейного лікаря.

До речі, на час війни діє спрощена система отримання «доступних ліків» для переселенців:

Якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок з лікарем, з яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково.

На період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на «доступні ліки» та інсулін дозволено використовувати паперові рецепти.

За наявності плану лікування, створеного психіатром або неврологом, отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії також можна у сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

PS. Міська програма реімбурсації «Доступна аптека» у Кременчуці діє з 2016 року.  Через півроку після успішного її впровадження досвід Кременчука перейняли на державному рівні, прийнявши програму «Доступні ліки».

 

За матеріалами прес-служби міськвиконкому

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися