Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці громадські активісти хочуть привернути увагу місцевих депутатів до проблеми ефективних витрат міського бюджету

 

29 января 2019 16:30

Моніторинг закупівель показав, які фірми і ФОПи отримують найбільше замовлень у сфері інфраструктури міста.

Громадська організація  КІПЦ “Європейський клуб” провела моніторинг допорогових закупівель 19 замовників.

Сьогодні на прес-конференції для ЗМІ громадські активісти розповіли про результати роботи, поділились, які кроки в подальшому хочуть зробити. Також  поділились інструментами, які можна застосовувати для роботи над матеріалами, зокрема журналістськими розслідуваннями.

У поле зору громадської організації  КІПЦ “Європейський клуб” цього разу потрапили міські комунальні підприємсва. Саме на них покладено обов'язок забезпечувати кременчужан простими благами цивілізації — світлом, теплом, водою, дорогами.

"Для цього комунальники купують товари і послуги в приватних фірм або в підприємців. Моніторинг показує, яких ФОПів або фірми найчастіше обирають для виконання бюджетних замовлень на допорогах, коли не відбувається тендер. Допороги — це закупівлі вартістю до 200 тисяч гривень, якщо йдеться про товари і послуги, і півтора мільйона гривень, коли необхідно виконати роботи (наприклад, будівництво). Закон не забороняє бюджетним установам проводити конкурс на допорогових закупівлях, щоб вибрати найдешевшу пропозицію. Але кременчуцькі замовники цього не роблять. І, відповідно, не економлять", - розповіла громадська активістка Лариса Гориславець. 

У планах Громадська організація  КІПЦ “Європейський клуб”  привернути увагу депутатів Кременчуцької міської ради до проблеми ефективних витрат.

"У 2018 році більше половини бюджетних коштів було витрачено на допорогових закупівлях. Без конкурсу серед підприємців, без економії бюджету, - коментує координаторка моніторингу Лариса Гориславець. - Сподіваємося, що депутати Кременчуцької міськради зацікавляться статистикою лідерів закупівель. Наголошую, що ці виконавці найчастіше були обрані без конкурсу, шляхом укладення прямих договорів. На жаль, це не сприяє ні економії, ні створенню конкурентних умов для малого і середнього бізнесу, а навпаки - призводить до монополізації і створює корупційні ризики", - зазначила Л. Гориславець.

Якщо депутати захочуть, то зможуть прийняті ефективне рішення, як це вже зробили міські ради Маріуполя, Дніпра та інших міст.

Лариса Гориславець також зазначила, що роботу в дослідженні діяльності кременчуцьких комунальних підприємств буде продовжено. 

Детальніше про моніторинг Європейського клубу читайте в публікації кременчуцької газети: “Улюбленці” кременчуцького бюджету

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться