Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 28 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці хочуть ексгумувати і перепоховати льотчика Виноградова

 

27 декабря 2018 16:05

Як заявив голова комісії, секретар міськради Кременчука Юрій Гриценко, питання необхідно детально вивчити.

 

Сьогодні у мерії Кременчука на засіданні комісії з увічнення пам'яті і перейменування міських об'єктів директор музею авіації Анатолій Бишенко озвучив спільну заяву з директором Міського краєзнавчого музею Аллою Гайшинською щодо перепоховання льотчика Виноградова, який загинув в серпні 1941 року в Крюкові. 

При цьому А.Бишенко нагадав, що могила льотчика 5-6 разів піддавалася нападу вандалів.

«Я сім років життя віддав вивченню долі льотчика Виноградова. Зустрічався з очевидцями, які бачили, як розбився літак… Я наполягаю на ексгумації тіла і перенесенні його у братську могилу на Крюківському кладовищі",- розповів А.Бишенко.

У цій ідеї його підтримують і інші краєзнавці, зокрема В’ячеслав Івушкін. Проте у членів комісії була інша думка. Вони заявили, що зібрано не достатньо документів на перепоховання і це, взагалі, не є повноваженням комісії.

Як заявив голова комісії, секретар міськради Кременчука Юрій Гриценко, питання необхідно детально вивчити.

Натомість А.Бишенко заявив, що процес щодо перепоховання владою затягується і документи з цього питання спеціально перенаправляють по різних підрозділах: департамент ЖКГ, СКРП тощо.

Комісія вирішила довивчити підняте А.Бишенком питання.

Нагадаємо, Виноградов Микола Георгійович  — льотчик Другої світової війни.  12 серпня після штурмовки ворожих колон і техніки в р–ні Крюкова (правобережна частина Кременчука) лейтенант Виноградов М. Г. не повернувся з бойового завдання на аеродром базування.

Згідно матеріалів ЦВМА лейтенант Виноградов М. Г. загинув при виконанні бойового завдання біля м. Кременчука.

Його літак був підбитий над Кременчуком і впав в Деївський ліс неподалік Деївської гори. Місцеві жителі розповіли, що бачили, як у Деївський ліс падав палаючий літак. Першими до літака приїхали німці. Місце падіння було оточено, і тільки на третій день, коли німці поїхали, жителі Деївки змогли поховати льотчика тут же, поруч з місцем падіння літака. Великі фрагменти літака, очевидно вивезли німці.

До 20-ти річчя Перемоги, на могилі льотчика замість хреста встановили залізо — бетонну плиту із зіркою на вершині. На плиті напис: «Тут похований льотчик Виноградов Микола Гергійович. 1914—1941». Навколо пам'ятника поставили скромну залізну огорожу. Малопримітна стежка до самотньої могили, стала лісовою дорогою… Цей пам'ятник простояв на могилі близько 10 років.

До 30-ти річчя Перемоги було споруджено новий пам'ятник з мармурової крихти. У пам'ятник була вмонтована чавунна плита з написом, що повторює напис попереднього пам'ятника. Була замінена і огорожа на «художню». Могила льотчика не була занедбана. Сюди часто приходили школярі зі шкіл міста, за могилою доглядали. Напередодні 60-ї річниці Перемоги у Вітчизняній війні, місцеві націонал-фашисти відбили і вивезли в невідомому напрямку верхню частину пам'ятника з чавунною плитою. В цей же день була збита і табличка з пам'ятника ополченцям на Гострій могилі. Злочин так і не було розкрито. Стараннями патріотів міста, пам'ятник незабаром відновили. На колишньому постаменті встановили нову плиту з чорного полірованого каменю габро. Напис на плиті не змінився, залишився таким же: «… льотчик Воноградов Микола Георгійович…»

 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться