Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У Кременчуці на гострі кишкові інфекції найчастіше потерпають діти

Ми в Telegram

5 вересня 2022 16:45

Основними факторами передачі харчового шляху стали кисло-молочні, м’ясні та ковбасні вироби.

За 8 місяців 2022 року в місті Кременчуці зареєстровано 184 випадки гострих кишкових інфекцій (ГКІ), серед захворілих 152 дитини. У 118 випадках встановлено харчовий шлях передачі, що становить 64,1% від усіх випадків ГКІ. Основними факторами передачі харчового шляху стали кисло-молочні, м’ясні та ковбасні вироби.

Про це повідомила лікар-епідеміолог Кременчуцького районного відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Данильченко.

У 59,3% випадків захворювання пов’язано з вживанням продуктів та страв домашнього виробництва та порушенням технології приготування або зберігання їжі, у 28,8 % випадків ГКІ пов’язано з вживанням продуктів придбаних на ринках міста в тому числі і стихійних, у 11,9% випадків захворювання пов’язане з вживанням продуктів та страв промислового виробництва, придбаних в торгівельній мережі міста.

Вона нагадує, що гострі кишкові інфекції – це група інфекцій, які характеризуються фекально-оральним механізмом передачі, локалізацією збудника в кишечнику людини. Клінічними проявами захворювання є багаторазовий пронос, нудота, блювання, підвищення температури тіла.

Існують три шляхи передачі гострих кишковихі нфекцій: харчовий, водний і контактно-побутовий.

Основний шлях передачі збудників інфекцій – харчовий, коли зараження відбувається через споживані продукти харчування і приготовлені з них страви, а також овочі та фрукти, забруднені мікроорганізмами і вжиті в їжу без достатньої гігієнічної і термічної обробки.

Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися