Кременчугская газета
Среда, 19 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці не можуть знайти приміщення для виставки, присвяченій АТО

 

14 апреля 2018 13:55

Експонати зберігаються у звичайних картонних коробках.

Сьогодні Україна вшановує загиблих в АТО. Бо саме 14 квітня є датою початку антитерористичної операції на сході країни.

Чотири роки тому в.о.президента України Олександр Турчинов підписав Указ "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України". Рішення прийняте у відповідь на проросійські заворушення у містах Донецької і Луганської областей. А саме  після спроб незаконних збройних груп захопити адміністративні будівлі і силові структури Донбасу.

У четверту річницю сумної дати хочеться згадати, що у Кременчуці був спеціальна виставка, присвячена АТО, та наразі її згорнули і всі експонати стоять у ящиках.

Ще 2015 році ініціатором створення музею АТО в нашому місті стала ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО, Збройних Сил, інвалідів війни, учасників бойових дій, локальних конфліктів і миротворчих місій та волонтерів». Керівник цієї громадської організації Володимир Поляков розповідає, що ідея створити музей сучасності виникла ще коли він був на війні. «Першим експонатом став осколок, від якого загинув боєць нашого підрозділу», - говорить В.Поляков.

З того часу експонатів стало більше 1000. Кременчуцькі учасники АТО, дізнавшись, що є такий музей, привозили різні речі з війни.

У вересні того 2015 року експозицію розмістили у приміщенні міського Краєзнавчого музею. Володимир Поляков вдячний директору музею Аллі Гайшинській за це. І не дивлячись на те, що музей був на реконструкції, виставка АТО діяла протягом двох років. За цей час пройшло більше 4000 відвідувачів, більше 70 організованих екскурсій.

«На екскурсії приходили школярі, студенти. Також були організовані екскурсії для працівників різних підприємств, відвідували експозицію іноземні гості, які приїжджали до нашого міста», - зазначає В. Поляков.

Та минулого року виставку згорнули, мотивуючи, що потрібно проводити ремонт в музеї. Міська влада запропонувала розмістити експонати в Художній галереї, що на вулиці Коцюбинського.

«Я розумів, що поруч із картинами, мистецтвом, що несе світло, розмістити експонати з війни не дуже добре, та погодився», - розповідає Володимир Поляков.

Та і в цьому музеї виставка так і не почала діяти. Бо йому надіслали листа, в якому вказали, що і художню галерею закривають на ремонт.

«Я надіслав декілька листів на ім’я міського голови Кременчука Віталія Малецького з проханням виділити приміщення під музей. Адже наразі триває війна, гинуть наші хлопці і дуже важливо, щоб їх подвиг не був забутий. Також не менш важливим є питання військово-патріотичного виховання молоді. Адже формат наших екскурсій був направлений не лише на ознайомлення з подіями на сході країни, а виховання патріотизму. Та на останні листи відповіді від мера я не отримав»,- розповідає учасник АТО.

Тож наразі всі експонати музею АТО зберігаються у звичайних картонних коробках в офісі  ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО, Збройних Сил, інвалідів війни, учасників бойових дій, локальних конфліктів і миротворчих місій та волонтерів».

«Наша громадська організація звертається до всіх небайдужих кременчужан з тим, аби десь знайти приміщення. Потрібно щонайменше 60 квадратних метрів, аби там можна було розмістити експонати і аудиторію в 30 чоловік», - звернення В. Полякова.

До речі, коли минулого року збирали пропозиції до програми патріотичного виховання молоді Кременчука, від вищеназваної громадської організації було внесено пропозицію щодо створення виставки АТО в Краєзнавчому музеї. Та у самій програмі вже затвердили інше – проводити виставки по школах міста.

«Як це робити фізично я не знаю. Дивує одне, чому в маленьких і великих містах України діють такі виставки, а  Кременчуку вони не потрібні?», - слова В. Полякова.

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
 • Подведены итоги фотоконкурса "Первый раз в первый класс"

  Искренне поздравляем всех первоклашек нашего города!

  Сегодня были подведены итоги фотоконкурса "Первый раз в первый класс", когда вы присылали нам фото своих первоклашек в их первый День Знаний.

  Как мы и писали раньше, победителей определяли наши партнеры.

  Итак, победителями стали Андрей Коваленко, Вероника Хмиль и Женя Шляпин.

  ПрАТ «АвтоКрАЗ» выбрал:

   "Первый раз в первый класс": Андрей Коваленко.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться