Кременчугская газета
Среда, 24 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці призупинили дію компенсаційної програми «Доступні ліки» та частково програми «Доступна аптека»

6 декабря 2017 15:25
У Кременчуці призупинили дію компенсаційної програми «Доступні ліки» та частково програми «Доступна аптека»

Офіційного коментаря щодо ситуації із місцевою програмою «Доступна аптека», яку так нахвалювали чиновники Кременчука, як і з державною програмою «Доступні ліки», редакція так і не почула.

У Кременчуці, як і у кількох областях України, наразі призупинили дію компенсаційної програми «Доступні ліки».

Дану інформацію телефоном підтвердив начальник міського управління охорони здоров’я Кременчука Дмитро Петращук, який зараз перебуває у відпустці.

Разом із тим у кременчуцькій мережі аптек «Доктор Айболит» Кременчуцькій газеті повідомили: наразі аптеки висилають кінцеві звіти по програмі до департаменту, та що їм обіцяють її відновлення уже з січня наступного року.  

У даній мережі аптек, як розповіла завідувач аптеки №1 ТОВ «Медіа плюс» Світлана Дешко, програма «Доступна аптека» (котра фінансується місцево) працює.

«Однак бюджетні асигнування, що були передбачені з держбюджету по Урядовій програмі «Доступні ліки» з 24 листопада цього року по комунальному закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» використані,  через це вони попрохали нас відпуск рецептів призупинити», - розповіла С.Дешко.

У аптеці від «Полтавафарму», що по вул. Майора Борищака, повідомили про призупинення фінансування програм і «Доступні ліки», і «Доступна аптека».

«Нас попередили днями. Ще на тому тижні ми відпускали по рецептах. Адже на кожну аптеку дається різний ліміт компенсації. Однак програма по інсуліну продовжує діяти, з тим все гаразд, у інших випадках ми пропонуємо заміну іншими препаратами», - розповів нам завідуючий аптекою Володимир Верещака.

За словами фармацевтів, ажіотажу серед кременчужан поки що немає, адже лікарі призупинили виписувати такі рецепти.

А серед причин призупинення фінансування по програмі «Доступна аптека», як вважають аптекарі, реорганізація комунальних медзакладів у місті, через які відбувалась дана компенсація.

«Зараз, відповідно, ми не можемо віддавати ліки безоплатно. Тож беремо з мінімальною націнкою, урегульованою державою і так само за потреби клієнта відпускаємо, ділимо. Тобто, ніхто їх не ховає», - розповіла нам фармацевт Марина.

Також працівники аптек повідомили, що до цього у листопаді людям відпускали більшу кількість рецептів.

Кременчуцька газета поцікавилась – наскільки реально купити необхідні ліки без компенсацій.

З’ясувалося, що, наприклад, на діючу речовину Метформін для діабетиків (на яку до цього діяла компенсаційна програма) є аналог іншої фірми-виробника, яка на одній пластинці коштуватиме дешевше десь на 10 гривень.

Препарат для паієнтів із хворобами серця - Тромбонет може замінити аналогом, у якому дешевшою виходить розфасовка ліків. Наприклад, перший препарат коштував 126,40 (60 таблеток). А та сама діюча речовина, але під іншою торговою маркою – Атрогрел вартує 63,3  гривні за 30 таблеток.

Препарат для астматиків від бронхіальної астми Пульмікорт (20 небул коштували 852 гривні) відпускають тепер небулами окремо, кожну приблизно по 42,6 грн.

Те саме стосується і «Доступної аптеки», за якою раніше місто компенсовувало 50% вартості ліків. Проте, яка кажуть фармацевти, за вищеназваним препаратом для астматиків, кременчужани приходять все рідше, і зрозуміло чому.

Офіційного коментаря щодо ситуації із місцевою програмою «Доступна аптека», яку так нахвалювали чиновники Кременчука, як і з державною програмою «Доступні лікаи», редакція так і не почула. Не вдалося поки дізнатися, коли вони запрацюють у місті, адже заступник начальника департаменту охорони здоров’я Кременчука Людмила Пономаренко впродовж дня так і не знайшла для коментарів та відповідей час.

Раніше повідомлялося, що у грудні цього року можуть виникнути проблеми з реалізацією  урядової програми «Доступні ліки». Про це інформував директор департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак: це пов’язано з тим, що аптечні заклади, що беруть участь у програмі, повинні будуть призупинити відпуск медикаментів за виписаними рецептами для підбиття підсумків і можливості отримання повного відшкодування за відпущені в 2017 році ліки.

Нагадаємо, наскільки доступні  кременчужанам «Доступні ліки» у «Доступній аптеці»

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться