Кременчуцька газета
Понеділок, 15 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

У Кременчуці слідчі перевірять законність видобування, фасування води та сплати податків місцевим підприємством

12 червня 2024 15:00

Судова справа.

Прокурор Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які містять інформацію з ЄРПН щодо виданих та отриманих КТ «Експертиза. Консультація. Оцінка»  податкових накладних із зазначенням податкового номеру та назви контрагентів, дати виписки та реєстрації накладної, суми взаємовідносин (у тому числі із ПДВ), номенклатуру товару, обсягу постачання, одиниці вимірювання, ціни постачання, що дасть можливість встановити, кількість проданого товару, а саме бутильованої води, за період з 06.09.2023 по 16.04.2024, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Як сказано в судовій ухвалі, йдеться законність видобутку води

На обґрунтування вказаного клопотання зазначено, що в провадженні Кременчуцького райуправління поліції  знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до ЄРДР  від 25.03.2024 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами КТ «Експертиза. Консультація. Оцінка» організовано та здійснюється діяльність по видобуванню з артезіанської свердловини підземних питних вод (які у відповідності до ПКМУ №827 від 12.12.1994 віднесені до корисних копалин загальнодержавного значення) з метою їх подальшого фасування в бутелі об'ємом 20 літрів та реалізації під торговою маркою фізичним та юридичним особам за готівкові і безготівкові кошти.

Крім того, дане підприємство фактично здійснює свою діяльність за юридичною адресою, де розташовані офісні приміщення, контактний центр, а також, де фактично здійснюється видобуток води, її фасування у бутилі, зберігання та реалізація.

Також встановлено, що дане підприємство здійснює діяльність по видобуванню з артезіанської свердловини підземних питних вод, де також фактично здійснюється видобуток води, її фасування у бутилі, зберігання та реалізація. Окрім того, здійснює свою діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю, основний вид діяльності «28.29 Виробництво інших машин і устаткування загального призначення, н.в.і.у.».

У ході допиту свідків встановлено, що підприємство, під час здійснення своєї діяльності по видобуванню води, її фасуванню в бутелі та під час її продажу, споживачам пропонується дві форми розрахунку за готівкові кошти та розрахунок шляхом переказу на картковий рахунок № НОМЕР_3 . Також, із відповідей на запити процесуального керівника в порядку ст. м36, 93 КПК України до ІНФОРМАЦІЯ_3 , голові ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановлено, що Командитним товариством « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , та/або Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) дозволів на спеціальне водокористування та дозволів на користування надрами не отримувалось. 16.04.2024 на підставі ухвали слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука, в період часу з 10 год. 10 хв. до 16 год. 06 хв. було проведено обшук території підприємства Командитного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_5 », де останні здійснюють незаконний видобуток водних ресурсів, без належного на те дозволу, а саме: АДРЕСА_2 . В ході проведення обшуку виявлено свердловину для добування води. Будь-яких вимірювальних приладів видобутку води та /або журналів обліку видобутку води під час обшуку виявлено не було. Із відповіді на запит ІНФОРМАЦІЯ_4 №3340/03-4/2-24 від 20.05.2024 вбачається, що для розрахунку завданих збитків внаслідок незаконного видобутку підземних вод із подальшим її фасуванням необхідно надати додаткову інофрмаці, а саме період видобутку водних ресурсів, місце видобутку та етикетка із маркуваннями які наносяться на упаковку (бутелі) фасованої води. Також, із копії рішення №13 засновника з повною відповідальністю Командитного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_5 »/ЕКО/ від 05.09.2023 вбачається, що директором та особою, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи (Командитного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_5 »/ЕКО/) призначено з 06.09.2023 ОСОБА_4 .

Враховуючи вищевикладене, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації з ЄРПН щодо виданих та отриманих вказаною юридичною особою податкових накладних за вказаний період із зазначенням податкового номеру та назви контрагентів, дати виписки та реєстрації накладної, суми взаємовідносин (у тому числі із ПДВ), номенклатуру товару, обсягу постачання, одиниці вимірювання, ціни постачання, що дасть можливість встановити, кількість проданого товару, а саме бутильованої води за період з 06.09.2023 по 16.04.2024, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з чим прокурор звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.

Ініціатор клопотання в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав письмову заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник, у володінні якого знаходяться необхідні слідству документи, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання з його розгляду не з`явився, причини неявки не повідомив. За викладених підстав, згідно з нормами ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається за його відсутності.

Вивчивши клопотання та представлені в суд матеріали в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Клопотання прокурора Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати групі слідчих СВ ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області та групі прокурорів Кременчуцької окружної прокуратури тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій, які містять інформацію з ЄРПН щодо виданих та отриманих КТ «Експертиза. Консультація. Оцінка» (КТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) податкових накладних із зазначенням податкового номеру та назви контрагентів, дати виписки та реєстрації накладної, суми взаємовідносин (у тому числі із ПДВ), номенклатуру товару, обсягу постачання, одиниці вимірювання, ціни постачання, що дасть можливість встановити, кількість проданого товару, а саме бутильованої води, за період з 06.09.2023 по 16.04.2024 р.

Відповідальних за забезпечення тимчасового доступу попередити про те, що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.

Ухвала діє до 06.08.2024.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Ліна Романченко

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися