Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 28 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці воші найчастіше нападають на дітей

 

28 вересня 2018 17:30

Серед дітей  уражених педикульозом 94% школярів.

Найбільш розповсюджений вид вошей – головні. Воші паразитують на волосяній частині голови, частіше на потилиці, скронях, тім’ї, а також у бороді, вусах і бровах.

Станом на 28 вересня  серед населення м. Кременчука зареєстровано 163 випадки педикульозу, з них 149 –  у дітей та підлітків до 17 років.

 Серед дітей  уражених педикульозом 94% школярів. Тільки за вересень 2018 року зареєстровано 36 випадків педикульозу у дітей, які відвідують заклади шкільної освіти.

Про це повідомила заввідділенням інфекційних захворювань Кременчуцькоголабораторного центру, кар-епідеміолог  Лариса Корвіна                 

При появі завошивленості людина відчуває сильний свербіж і розчісує місця укусів, що збільшує ймовірність інфікування бактеріями і появи гнійничкових висипань.

Однак, педикульоз неприємний не тільки розчісуванням, він небезпечний ще й тим, що воші є переносниками цілого ряду інфекційних захворювань (волинської лихоманки, висипного і звротнього тифу). 

 Заразитися педикульозом може кожен, незалежно від соціального статусу. Крім того, воші, як це не дивно виглядає, навпаки люблять чисту шкіру.

Недопустимим є замовчування або приховування випадків педикульозу, особливо якщо вони виникають в дитячих  колективах. В таких випадках ризики інфікування мають інші діти, які відвідують цей колектив.

Про те батькам можна знизити ризик виникнення педикульозу у дітей, зробивши деякі заходи:

·  Необхідно раз на тиждень перевіряти дитину на наявність вошей і гнид;

·  Періодично сушити волосся малюка феном, використовуючи найгарячіший режим. Паразити не витримують високої температури і гинуть.

·  Проводити бесіди про правила поведінки та особистої гігієни в дитячому садку, школі та інших громадських місцях. Поясніть дитині, що не можна вдягати чужий головний убір, користуватися не своїм гребінцем і іншими предметами гігієни;

·  Дівчинці з довгим  волоссям  необхідно заплітати коси або збирати їх у хвіст, так ймовірність зараження знизиться;

·  З метою профілактики педикульозу у дітей можна додати у флакон з шампунем кілька крапель лаванди або евкаліптової олії. В область потилиці і скронь рекомендують втирати масло чайного дерева. Різкий запах ароматичних засобів відлякує паразитів.

Довідка

Педикульоз – це ураження шкіри вошами. Потрапляючи на шкіру голови, воші харчуються кров'ю та лімфою. Ці дуже дрібні комахи розміром від 2 до 3,5мм, вони ні стрибають та ні літають, проте дуже рухливі – долають до     30см за хвилину. «Переселившись» з ураженої людини на здорову, воші починають розмножуватися. Щодня самка воші відкладає до 10-12 яєць (гнид) на день, які приклєюються до волосся. Приблизно через 10–14 днів з яйця виходить личинка, яка через приблизно 15 днів перетворюється на дорослу вошу. Тривалість життя дорослих особин — 27-30 днів. Відповідно до локалізації вошей виділяють різновиди педикульозу: головний, лобковий, а також платтяний. Живу вошу помітити дуже складно.  Проте, гниди точно побачите. Ці маленькі сірого коліру «крапельки» (0,5-1,5мм в довжину) міцно тримаються на волоссі на відміну від лупи, що легко злітає.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися