Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 21 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці все частіше народжуються діти з вадами серця

 

10 февраля 2018 11:25

У Кременчуцькій міській дитячій лікарні відмічається збільшення випадків вроджених  вад серця  у дітей віком до одного року.

Так у 2016 році було 5 дітей, у 2017 році  - 13  дітей.  За 2017 рік було зареєстровано  два випадки народження дітей з тяжкими комбінованими вадами серця.

Також минулого року було прооперовано 11 дітей, з них одна дитина віком до одного року в Научно-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії м. Київ, за бюджетний рахунок.

Про це повідомила Тетяна Листопад,  міський дитячий позаштатний лікар-кардіоревматолог

Вона перерахувала причини виникнення патологій серця і судин: інфекційні захворювання на ранніх термінах вагітності. Найпідступнішою недугою є краснуха, яка викликає важкі ураження плода; вік та стан здоров'я матері. Тому, чим старша майбутня мама і, чим більше у неї хронічних захворювань, тим вище ризик неправильного формування серцево-судинної системи малюка; недотримання здорового способу життя в період вагітності - куріння, вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, безконтрольний прийом лікарських препаратів; спадковість :схильність до серцевих патологій здатна передаватися на генетичному рівні.

«Стовідсоткової гарантії, що у дитини не виникне вада серця, не може дати ніхто. Однак майбутня мати в змозі звести цей ризик до мінімуму. Правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, зміцнення імунітету і ретельне планування вагітності забезпечать нормальний розвиток і правильне формування всіх органів майбутнього малюка», - рекомендації лікарки.

Виявити порушення в формуванні серцево-судинної системи можна ще до народження дитини.

«Вже на початку другого триместру можна визначити наявність або відсутність серцевих патологій за результатами ультразвукового дослідження. Регулярне проходження всіх необхідних обстежень допоможе виявити відхилення у розвитку малюка якомога раніше. Якщо на УЗД ніяких патологій не виявлено, це ще не привід втрачати пильність, адже ознаки неправильної роботи серця можуть проявитися і пізніше», - зазначила Тетяна Листопад.

Навіть якщо дитину нічого не турбує, лікарі рекомендують робити УЗД серця в грудному віці, коли малюк впевнено сидить.

У разі коли вада серця все ж таки була виявлена, впадати в паніку немає причин: необхідно пройти всі необхідні обстеження і звернутися до фахівців в найкоротші терміни. Якщо операція була відкладена, кардіолог дасть рекомендації щодо способу життя і, можливо, призначитьдеякі препарати. Необхідно беззаперечно дотримуватися всіх порад і призначень, і при найменших ознаках нездужання проконсультуватися з лікарем.Операції на серці часто проводять, коли дитина знаходиться в свідомому віці.

 

Світлана Павленко 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться