Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 30 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У Кременчуці вшанували пам'ять святого Серафима Саровського

1 серпня 2022 14:15

"Ми сьогодні особливо просили Господа, щоб дав нашій незалежній, вільній, красивій, щасливій державі мир і ту любов, яку потрібно мати".

1 серпня – православна церква вшановує набуття мощей святого Серафима Саровського. Як каже настоятель храму Серафима Саровського  у Кременчуці - архімандрит Феодосій, мощі були відкритi саме в цей день в далекому 1903 році. Сталося це в місці поxoвання – в Дивеєвському монастирі, який і заснував Серафим Саровський.

Довгий час Серафима незараховували до лику святих. Після того, як він пішов з життя в 1833 році, багато людей продовжили почитати його як найбільшого духовного наставника. Як це зазвичай і буває, звістки про людину швидше розлітаються після чудес, пов’язаних з ним після його смepті. Старець Серафим не став винятком з правила. Звичайно, навіть за життя його аскетизм і самовідданість вражали.

Він усамітнювався на кілька років для молитви. Люди приносили йому їжу і пропонували допомогу, але дуже часто чули відмову. Цей старець показав усім силу молитви і посту, які допомогли йому досягти просвітлення, умиротворення і гармонії. Він присвятив усе своє життя молитві, тому заслужив своє місце поруч з Богом на Небесах.

Ще за життя його молитви зцілювали, а його промови наставляли на шлях праведний безліч душ. Люди відчували його силу, його неймовірну доброту і самовідданість. Серафим Саровський залишив після себе безліч думок, записаних і увічнених на папері. Багато священнослужителів використовують їх в своїх проповідях після закінчення служби в церкві. Не є виключенням і священослужителі храму Серафима Саровського у Кременчуці.

Саме там, сьогодні, відбулося урочисте богослужіння, яке очолили священики з Кременчука та регіону. Сам нещодавно відреставрований храм був переповнений від прихожан.

"Ви бачите, як люди поважають Святого Серафима Саровського, скільки сьогодні людей у храмі",- каже архімандрит Феодосій і додає, що не зважаючи на важки часи, коли страждає наша рідна земля і від руки варварів гинуть діти, Святий Серафим Саровський маючи силу любові має здолати зло і наша земля розквітне.

"Він несе любов, а там де любов, немає зла, розрухи, а є щирість...

Ми сьогодні особливо просили Господа, щоб дав нашій незалежній, вільній, красивій, щасливій державі мир і ту любов, яку потрібно мати",- каже архімандрит Феодосій.

Під час святкової проповіді отець Анатолій з Піщаного розповів історію того, як Святий Серафим Саровський допоміг його прихожанці.  

"Прийшла жінка і каже, що її сина будуть судити, а він не винен. Ми поспілкувалися і я запропонував їй сходити до храму Святого Серафима Саровського і помолитися. Вона пішла в храм у день суду і коли вийшла, їй зателефонував син і сказав, що його виправдали. Жінка здивувалася, бо суд мав лише розпочинатися, а він вже скінчився. Виявилося, суд розпочався на годину раніше... Тож, коли жінка молилася йшов суд. Це приклад з мого життя",- каже отець Анатолій.

Архімандрит Феодосій каже, що не лише сьогодні, а й щодня слід більше молитися і піклуватися про близьких. Необхідно пам’ятати про свої духовнi обов’язки, про смирення і доброту. Якщо у вас не було можливості відвідати урочисту службу в храмі, то обов’язково моліться вдома на самоті. Можна прочитати будь-яку молитву, присвячену святому отцю Серафима Саровського.

А ще отець Феодосій рекомендує ні в якому разі не лаятися з близькими.

"Постарайтеся покаятися в гріхах або просто зробити щось хороше для близьких. Це день пам’яті найголовнішого духовного наставника всіх православних християн",- зазначив архімандрит Феодосій.

Він, по закінченню служби, запросив всіх вірян на святковий обід, який був влаштований на подвір’ї храму.

У Кременчуці вшанували пам'ять святого Серафима Саровського: фото та відеорепортаж із храму

 

Олег Булашев

Відео Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися