Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 23 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У кременчуцькій мерії обговорювали, що і як будувати на колишніх артскладах

 

 

8 квітня 2021 15:30
У кременчуцькій мерії обговорювали, що і як будувати на колишніх артскладах

До ініціатора будівництва Меморіально-культового комплексу Шварцмана виникло багато питань, на які він не зміг надати чіткої відповіді.

Сьогодні в мерії відбулося засідання робочої групи з питань внесення змін до плану мікрорайону «Озерний» (район колишніх артскладів), де планують збудувати Меморіально-культовий комплекс.

Під час наради віце-мер Кременчука Дмитро Кравченко пояснив, що раніше інститут «Дніпромісто» розробило детальний план забудови «Озерного», міськрада його затвердила. Після цього в мерії провели жеребкування для роздачі землі учасникам АТО.

Тепер виникла ініціатива збудувати на території колишніх артскладів Меморіально-культовий комплекс.

Д.Кравченко каже, що краєзнавчий музей проводить дослідницьку роботу і точно знає, що на території колишніх арскладів були кладовища різних конфесій.

«На одній з карт 1774 року вже позначено місце розташування кладовища. Ось ця ділянка позначена, як єврейське кладовище... Поруч є православне захоронення. УПЦ також заявила, що вони хочуть впорядкувати кладовище та відбудувати церкву»,- заявив віце-мер.

Він також зазначив, що територія навколо озера нікому не буде віддана, але там можна провести благоустрій.

«Це буде територія для всіх громадян», - каже Д.Кравченко.

Головний архітектор міста Олександра Волощенко зазначила, що для будівництва комплексу потрібно вносити зміни до генплану, адже, наприклад, раніше там корпорація «Столиця» хотіла будувати багатоповерхівки, а тепер там планують збудувати малоповерхову забудову.

Загалом по Генплану в «Озерному» в планах було будівництво не лише житла, а й громадських центрів, дитсадків, шкіл та закладів обслуговування.

У східній частині має бути зона відпочинку, у західній - захоронення. Загалом в «Озерному» має проживати 5 тис 100 осіб.

Перед необхідним для будівництва меморіально-культового комплексу варто розробити детальний план і винести його на обговорення. Саме з питання можливого будівництва сьогодні і зібралися депутати, чиновники, активісти, учасники АТО.

Перед ними виступив ініціатор будівництва комплексу, депутат міськради Ігор Шварцман.

Він заявив, що будівництво на «Озерному» - не комерція, а далі заявив, що для подібного будівництва він проїхався по країні та побачив подібні об’єкти. Особливо він робив акцент на комплекс у Гадячі.

Далі пан Шварцман розсипався у загальних фразах і кілька разів підкреслив, що комплекс не буде комерційним проектом.

Він впевнений, що на «Озерному» похована донька відомого праведника і вважає сюжет телекомпанії «Візит» про те, що жінка може бути похована в іншому місці звичайною провокацією.

Під час розповіді І.Шварцман розповів анекдот про те, як Генсек СРСР Леонід Брежнев запитав у міністра Малиновського, скільки євреїв мешкає у країні. У відповідь почув 3 млн чолоків. А на запитання - скільки б поїхало при можливості - почув відповідь - 15 млн чол.

«Ми не всі знаємо свої корені. Раніше 60% кременчужан були євреями. Наші корені переплетені. Нам потрібен мир, а виходить інакше.... Я три рази намагався порозмавляти з тими, хто проти цього будівництва.... Я допомагаю АТО, як ніхто інший...» - заявив депутат.

Далі він звинуватив учасників АТО в наїздах на ініціативу.

У подальшому його доповідь була схожа на виправдовування.

«Ви хочете меморіальний комплекс будувати, а на картинці будівлі також є? Це для комерції?» - запитали учасники наради і не почули спочатку чіткої відповіді.

В один момент він заявив: «Якщо місто та громада до цього не готові, то...». Після слова «то» він не став продовжувати свій вислів.

Депутат Олександр Роженко звернув увагу, що на картах І.Шварцмана позначено не зовсім вірно території можливого комплексу, яка налазить на інші землі.

Роженко чотири рази просив пояснити, чому це так. І.Шварцман чітко відповісти не зміг і знову йому прийшов на допомогу віце-мер Д.Кравченко, заявивши, що слід дивитися карти, а не ескізи.

«Це каша-малаша була з цим», - заявив сам ініціатор будівництва.

Далі розмова перейшла на емоції та неприємні вислови.

Учасники АТО запитали І.Шварцмана про те, які прибутки отримає місто, якщо робота комплексу буде не комерційною?

Відповіді не пролунало. Далі доповідач заявив, що йому надходять провокаційні запитання.

Депутат Лариса Гориславець запропонувала сесією затвердити територію біля озера парковою зоною, аби на цю землю ніхто не зазіхав.

Д.Кравченко заявив, що це не можливо. А чи не скривив він душею? Адже той же парк «Депутатський» був, як поле, і став парком.

«А ресторан чи кафе біля озера будуть?» - запитали присутні і почули, що не будуть.

Поцікавились учасники АТО і про мережі можливого комплексу. Шварцман відповів, що газ, воду та каналізацію проводити на «Озерний» не буде, адже все буде автономне.

Віце-мер Д.Кравченко в цьому питанні знову допоміг І.Шварцману.

«Я запитував у «Кременчукгазу», скільки вартувало б провести туди газопровід. 20 млн грн. Тому «Столиця» і захлиснулася зі своїм будівництвом», - зазначив Д.Кравченко.

Учасник АТО Мілітинський запитав, чому землю не надають учасникам АТО, а під будівництво і знову відповіді не почув.

Далі всі повернулися до питання комерційної складової проекту.

«Я там нічого не отримаю», - знову заявив І.Шварцман.

Люди не повірили йому і піднявся галас.

«У мене діабет. Дайте води. Я вже не можу нервувати так», - пояснив І.Шварцман, але суперечки тривали. Депутат навіть сказав нецензурне слово і згодом вибіг із зали засідань.

Незабаром він таки повернувся, але слова йому вже не давали, адже доповідав секретар Кременчуцької єпархії отець Віктор і повідомив, що православна церква також заявила про бажання на місці мікрорайону «Озерного» провести благоустрій та поновити зруйнований храм.

Під час обговорення питань віце-мер Дмитро Кравченко заявив, що через 2 тижні священнослужителі та І.Шварцман мають нанести на картографічні матеріали те, що вони планують створити.

Він назвав сьогоднішню нараду дуже емоційною та палкою і закрив засідання.

Нагадаємо, Ініціатор створення Меморіально-культового комплексу Шварцман запевняє: будівництво на «Озерному» - не комерція  

Ініціатор створення Меморіально-культового комплексу Шварцман: газ, воду та світло вести на «Озерний» не буде, бо все буде автономне

Артсклади: Прогулянка вихідного дня місцем, овіяним легендами (доповнено).

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися