Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуцькому районі прийняли бюджет на 2020 рік з дефіцитом майже 15 млн грн

 

20 декабря 2019 13:00

Гроші треба економити.

Сьогодні на засіданні сесії Кременчуцької районної ради затвердили бюджет на 2020 рік. Під час обговорення цього питання стало відомо, що його дефіцит становитиме майже 15 млн грн.

На початку розгляду головного фінансового документу слово взяв депутат Дмитро Колотієвський.  Він зауважив, що раніше вже говорив про те, що у школи району, на його думку, закуповують продукти за завищеними цінами. Тому запропонував на відповідній комісії затвердити показники, за якими будуть закуповувати продукти харчування у подальшому.

Звернув він увагу колег і на те, що він прохав розробити програму для забезпечення шкіл району протипожежними заходами. Але жодної копійки на це не передбачено у бюджеті на 2020 рік.

«Бюджет у такому вигляді – це знущання з громади», - сказав він.

Але додав, що якщо більшість депутатів головний кошторис приймуть, то і він підтримає задля нормального функціонування району у наступному році.

Далі взяла слово керівниця Центральної районної лікарні Марія Ігнатчук. Вона розповіла, що зараз у ЦРБ працює понад 300 працівників. Обслуговується понад 5 тис пацієнтів. Але лікарні не вистачає коштів. С 1 квітня 2020 року мають запрацювати нові безкоштовні пакети медичних послуг. Їх лікарня зможе реалізовувати 5-6 таких пакетів. Але для цього необхідно мати кошти для закупівлі ендоскопічного обладнання. Тож М.Ігнатчук прохала підтримати Центральну районну лікарню і переглянути розмір коштів, які планують виділити мед закладу.

Далі слово взяв депутат Миколай Черниш. Він також вказав на те, що бюджет району на наступний рік незадовільний. Тому гроші треба економити.

Відповів він і на зауваження Д. Колотієвського стосовно завищених цін на продукти харчування для шкіл. За його словами, треба брати до уваги вимоги законодавства для підприємств, які поставляють продукцію. Адже для цього необхідно отримати відповідні ліцензію та сертифікат. Водію треба мати сан книжку та інше. Все це впливає на вартість продукції.

Але він погодився з тим, що ціни треба перевірити.

Відповів він і на прохання М. Ігнатчук. За словами М.Черниша, держава впроваджує реформи, але інколи забуває для цього відпрацювати деякі зміни до законодавчих актів. Він розповів, що у ЦРБ обслуговуються мешканці як Кременчуцького району, так і інших об’єднаних громад. Однак ці громади «повернулися до лікарні не тим місцем». Тобто вони не дають гроші. Тому, за останні 3 роки на допомогу лікарні з бюджету району знімали 7-8 млн грн. Тим самим залишила «дірки» в інших статтях витрат.

Він зазначив, що ЦРБ зараз необхідно десь 1 млн грн, і пообіцяв, що після того, як стане відомо про суму залишку коштів у бюджеті на кінець року, 50% медзакладу знайдуть. Але треба все ж таки вибивати кошти з об’єднаних громад.

Після виступів депутатам запропонували затвердити бюджет Кременчуцького району з урахуванням змін. 19 депутатів проголосували «за» - рішення прийнято.

 

Олена Сінтюріна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться