Кременчугская газета
Вторник, 22 Января 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У МОЗ презентували нові санітарні норми для шкіл

 

3 сентября 2018 08:15

Новими санітарними правилами планується впровадити декілька принципових змін, зокрема, буде скорочена тривалість виконання домашніх завдань.

Міністерство охорони здоров'я у співпраці з Міністерством освіти розробило нові санітарні норми для українських шкіл. Відповідний документ запропонований для громадського обговорення.

Про це передала "Освіта. юа".

У відомстві наголошують, що у разі схвалення проекту документа, санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання дітей у школі, можуть змінитися вперше за 17 років.

Проект наказу розроблено з метою визначення гігієнічних стандартів для усіх типів закладів загальної середньої освіти, виконання яких дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу.

Новими санітарними правилами планується впровадити декілька принципових змін, зокрема, буде скорочена тривалість виконання домашніх завдань. На виконання домашніх завдань не рекомендується виділяти понад 1 години у 3–9 класах та до 1,5 години у 10–12 класах.

Для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.

Також школи можуть отримати можливість самостійно організовувати простір. Зокрема, скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштовувати у класах місця для відпочинку та ігор.

Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.

Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також у розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що прийняття проекту наказу дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти усіх форм власності.

 

За матеріалами з відкритих джерел

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться