Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У наших водах з’явилася шкідлива риба-царьок

 

8 сентября 2017 14:55

Сонячний окунь промислового значення не має, і знищує молодь цінних промислових риб.

Нову рибу, не характерну для наших вод, знайшли у районі мосту через Сулу, поблизу села Липове на Полтавщині.

За повідомленням «Новини Полтавщини», у результаті визначення видової приналежності «незнайомців» з’ясували: риба належить виду Сонячний окунь звичайний (Lepomisgibbosus), який має ще одну назву – «Царьок».

Відноситься Царьок до ряду Окунеподібних. Розмір може досягати до 40 см, вага до 0,6 кг, в ріках України розмір не перевищує 20 см. Тіло високе, досить яскраво забарвлене. Спина зеленувато-оливкова, по боках помаранчеві плями та темні смуги, черево жовте. Тіло та голова вкрита великою кількістю зелених та червоних плям, губи блакитні, плавці жовті.

Самець має «вушка» — чорні з червоною облямівкою, у самиці вони червонувато-жовті. Розповсюджений у водоймах Північної Америки від Вашингтону і Орегону на Тихоокеанському узбережжі до Джорджії на Атлантичномуузбережжі; найпоширеніший в північно-східній частині США. Ареал охоплює терени від Нью-Брансвіка на півночі до Південної Кароліни на півдні, також в центральній частині Північної Америки, в штатах Айова Пенсильванія.

Акліматизувався в Європі та Азії, в Україні ареал охоплює пониззя річок, що впадають у Чорне море. Вважається, що був завезений до Європи акваріумістами в середині 19-го століття, в подальшому потрапив в природне середовище.

Сонячний окунь промислового значення не має. Натомість вважається шкідливою рибою, оскільки знищує молодь цінних промислових риб.

Зазвичай невеликого яскраво забарвленого хижака розводять у акваріумах. Виростає він до 10 см. В період нересту стає агресивним.

 

За матеріалами сайту

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться