Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У садочок – без проблем


6 июля 2019 09:00

Влаштовуємо дитину до дитсадка: які труднощі можуть виникнути та як їх уникнути.

Дошкільна освіта – одна зі сходинок до всебічного розвитку дитини. Однак потрапити до дитсадка – не така вже й легка процедура. Як це відбувається у нашому місті, дізнавалася Кременчуцька газета.

У кожного з батьків – свої причини віддати улюблене чадо до дитсадка. Одна з них – дошкільна освіта допомагає дитині різнобічно розвиватися та налагоджувати стосунки з однолітками. І все це – під пильним наглядом педагогів.

Але потрапити до певного закладу дошкільної освіти не надто просто. Добре, якщо батьки знають про спеціальний сайт, де можна заздалегідь зареєструвати дитя, щоб потім не бігати від садочка до садочка.
Всі тонкощі та труднощі цього процесу випробовувала на собі журналістка Кременчуцької газети.

Записуємося поетапно

Маленьким ніжкам нелегко ходити далеко ні у спеку, ні в мороз. Тому батьки зазвичай для своїх малюків обирають дитсадки, розташовані якнайближче до дому чи до місця роботи. Дехто обирає дошкільний заклад за порадою друзів чи знайомих.

Обираємо садочок

Директор департаменту освіти Кременчука Геннадій Москалик розповів нам, що, обираючи той чи інший навчальний заклад, варто перевірити наявність у ньому вільних місць для дитини відповідного віку. Таку інформацію можна знайти на сайті «Освіта Кременчука» у розділі «Заклади освіти».

Так, станом на 1 червня 2019 року у дитсадках нашого міста на новий навчальний рік налічувалося 1 тис 86 вільних місць. Зазначимо, що кожного року навчальний рік для малечі розпочинається з 1 вересня.

Реєструємося

Обравши певний садок, слід пройти online-реєстрацію на сайті. Заповнюючи форму, необхідно вказати ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків. Заява подається лише в один дошкільний навчальний заклад. За необхідності обраний дитсадок можна змінити, анулювавши попередню заяву.

Приносимо документи

Якщо малюка готові прийняти до садка, то протягом 10 днів із дня реєстрації батьків запрошують написати заяву. З собою варто взяти свідоцтво про народження дитини, паспорт когось із батьків та копії цих документів. Необхідно також надати медичну довідку з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дитячий садок та довідку про епідеміологічне оточення.

А далі…

Пройшовши всі необхідні процедури щодо реєстрації, батькам варто підготувати своє чадо до відвідування дошкільного навчального закладу. Як це зробити, розкажуть на батьківських зборах перед початком навчального року.
Завідувачка дошкільного навчального закладу (ДНЗ) №35 «Ювілейний» Ольга Кишлян радить не залякувати дітей садочком, а навпаки розповідати про переваги: «станеш дорослішим», «гратимешся з дітками», «навчишся нового» та ін.

Для відвідування дитсадка потрібно також підготувати спортивну форму (шорти і футболка), чешки, змінне взуття у групу та канцтовари відповідно до віку дитини.

Зазначимо, що без щеплень дітей у дошкільний заклад не приймають, але в освіті не відмовляють.

Зверныть уваги, харчування у дитсадочку коштує близько 30 грн на день. Батьки оплачують лише 60% вартості харчування, а 40% компенсують із міського бюджету.

Про що варто потурбуватися заздалегідь

У чергу до закладу дошкільної освіти можна ставати навіть з моменту народження дитини. Однак, як розповіла Кременчуцькій газеті завідувачка ДНЗ №35 Ольга Кишлян, таке рішення доречне, коли сім’я впевнена, що не змінюватиме своє місце проживання.

«Відповідальні батьки одразу після народження дитини реєструють її до ДНЗ самі, вдома. Протягом 10 днів їм необхідно до навчального закладу надати свої документи для перевірки та написати заяву. Далі чекають, поки дитині виповниться 2 роки, щоб відвести її в садочок», – розповіла Кишлян.

За її словами, якщо батьки зробили все правильно, то проблем із дошкільним закладом у них не виникне.

Завідувачка «Ювілейного» розповіла, що протягом року нові групи не створюються. Їх формують на початку навчального року відповідно до кількості двохрічних діток, які відвідуватимуть садок. Тому, якщо ви вирішили оформити малюка до дошкільного закладу, наприклад, у березні, то, можливо, це буде лише, якщо хтось із групи вибуде.

Варто зазначити, що керівник навчального закладу може прийняти дитину упродовж календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх заміняють. Однак, якщо у дитсадку дійсно немає місць, то родині можуть відмовити і порекомендувати знайти інший заклад.

Із власного досвіду

Журналістка Кременчуцької газети на власному досвіді спробувала, як це – влаштувати дитину до дошкільного навчального закладу посеред року.

Ми зареєструвалися в електронну чергу до дитсадка №35 «Ювілейний», що на вул. Соборній, 38. На момент реєстрації у навчальному закладі не було вільних місць для дитини відповідного віку. Про це нам повідомили, зателефонувавши через кілька днів і порадивши шукати інший ДНЗ. Вже під час особистого спілкування завідувачка розповіла, які ще дитсадки є в обраному районі. Оскільки заявку можна подавати лише до одного дитсадка, то попередню реєстрацію довелося анулювати.

Спроба №2. Із іншого садочка, який ми обрали, передзвонили і запропонували принести документи. Журналістка написала заяву для вступу сина до ДНЗ на майбутній навчальний рік і тепер готує дитину до нового дошкільного життя.

Тетяна Красельникова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться